Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

Cblondyn pisze:
10 maja 2021, 16:42
dreptak pisze:
10 maja 2021, 16:38
Cblondyn pisze:
10 maja 2021, 16:17

No własnie. Test na inteligencje :)
Co wtedy gdy nie ma tej róznicy? Spread jest czy go nie ma? :d :d :d
Zacytowales jedno zdanie z mojej wypowiedzi ,ktora dotyczyla realnego rynku i handlu na drabinie .
Mam wrazenie ,ze nie zrozumiales .
Spread jest taki jak jest increment dla danego instrumentu ,dodatkowo commission .
To podpowiem. Skup sie na definicji "spread" :)
I kolejne pytanie, Czy handlowałeś na GPW lub innej giełdzie :)
moze ja Ci podpowiem ,czy Ty w ogole wiesz o czym ja mowie ?

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dreptak pisze:
10 maja 2021, 16:46


moze ja Ci podpowiem ,czy Ty w ogole wiesz o czym ja mowie ?
Jeśli piszesz o realnym rynku to GPW (akcje) jak najbardziej realnym rynkiem jest. A może sie myle? Bo możeny sobie podpowiadać w nieskończoność. Co do tematu to dotyczy "spreadu" ;)

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

Cblondyn pisze:
10 maja 2021, 16:49
dreptak pisze:
10 maja 2021, 16:46


moze ja Ci podpowiem ,czy Ty w ogole wiesz o czym ja mowie ?
Jeśli piszesz o realnym rynku to GPW (akcje) jak najbardziej realnym rynkiem jest. A może sie myle? Bo możeny sobie podpowidać w nieskończoność. Co do tematu to dotyczy "spreadu" ;)
Na forum mecz.pl znajdziesz moj temat w ktorym gralem na kontraktach terminowych ,transakcje w stylu live -zakonczylem poniewaz wyjechalem do UK i nie chcialo mi sie dalej tego ciagnac i gra na GPW stala sie bez sensu.
W temacie bylo na plus ponad 20k ,z realnej gry kupilem dwa mieszkania.


o tym mowie :

https://www.youtube.com/watch?v=srOgD3voWh4&t=1s

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

alinoe pisze:
10 maja 2021, 15:41
Spread to różnica między bid a ask, w definicji nie ma nic o cenach między - to podstawy podstaw. Podałem wyżej dwa przykłady, które odpowiadają temu jak liczą brokerzy. Jeśli ktoś uważa, że podczas transakcji koszt jaki ponosimy kupując po cenie ask i sprzedając po cenie bid jest równy wartości spread razy 2 to niech to pokarze bo przecież to żaden problem sprawdzić jak kształtuje się saldo na rachunku podczas transakcji i jak broker obciąża rachunek kosztami.
Przecież żaden koszt spreadu nie jest faktycznie pobierany z konta.
Jest to koszt ukryty. Spread jest wynagrodzeniem brokera za pośrednictwo.
Broker go pobiera zarówno kiedy otwieramy transakcję jak i kiedy ją zamykamy.
Nawet prowizja nie jest odejmowana z bilansu konta, tylko jest odejmowana od PL pływającej pozycji.
Ergo, spread jest kosztem umownym.
Można przyjąć, że zawierając umowę z brokerem trejder zgodził się na ceny oferowane za pośrednictwem brokera, oraz zgodził się na jego wynagrodzenie.
Teraz można dywagować czy ten koszt jest kosztem trejdera, czy dostawcy płynności.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dreptak pisze:
10 maja 2021, 17:08

Na forum mecz.pl znajdziesz moj temat w ktorym gralem na kontraktach terminowych ,transakcje w stylu live -zakonczylem poniewaz wyjechalem do UK i nie chcialo mi sie dalej tego ciagnac i gra na GPW stala sie bez sensu.
W temacie bylo na plus ponad 20k ,z realnej gry kupilem dwa mieszkania.


o tym mowie :

https://www.youtube.com/watch?v=srOgD3voWh4&t=1s
Sam poruszyłes temat realnego rynku więc podałem przykład. GPW. Chyba nie ma starszego realnego rynku niz rynek akcji. Tylko co to ma wspólnego z poruszonym wcześniej tematem "spreadu"? I to w dodatku na CFD? Który realnym rynkiem nie jest. Co do rynku akcji nie bardzo rozumiem czemu niby ten rynek jest bez sensu? Niejaki Buffet dorobił się na nim miliardów. A więc przestań formułowac jakieś "swoje" "złote" prawdy bo dotyczą tylko i wyłącznie ciebie :)

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

Cblondyn pisze:
10 maja 2021, 17:18
A więc przestań formułowac jakieś "swoje" "złote" prawdy bo dotyczą tylko i wyłącznie ciebie :)
pytanie bylo do ninjy ,sam sie wciales ,ze swoimi wywodami ,od dzis wstawiam ignora i nie bedzie problemu

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dreptak pisze:
10 maja 2021, 17:24
Cblondyn pisze:
10 maja 2021, 17:18
A więc przestań formułowac jakieś "swoje" "złote" prawdy bo dotyczą tylko i wyłącznie ciebie :)
pytanie bylo do ninjy ,sam sie wciales ,ze swoimi wywodami ,od dzis wstawiam ignora i nie bedzie problemu
O GPW/akcji pisałeś do mnie. I sam się "wciąłeś" jak to ująłeś z rynkiem realnym. Śledź co piszesz wcześniej ;)

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Jak pojdziemy do banku albo kantoru to przy kazdej walucie beda dwie ceny. Za ile nam bank sprzeda ta walute i za ile od nas kupi. Jest to spread, ktory jes naliczany w dwie strony od ceny spot albo po polsku kursu sredniego. Dlaczego nazywa sie kursem srednim to nie mam zielonego pojecia. Spread jest prowizja banku za usluge i jest ona pobierana w dwie strony. Gdyby bank wymagal od nas natychmiastowej czy w jakims oznaczonym terminie odsprzedazy tej waluty z powrotem to pobralby spread tylko raz tak to to robi nasz broker. Gdybysmy mogli nasza pozycje odsprzedac u innego brokera to spread bylby pobierany dwa razy i bylby naliczany dwa razy od ceny spot czy jak kto woli od kursu sredniego. Co do drabinki i dostawcow plynnosci to nie bede pisal bo pusty smiech mnie ogarnia.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Ja tu widzę za dużo teoretyzowania. To może ktoś się odniesie do drugiego przykładu jaki podałem. Wejście i wyjście po tym samym kursie bid ask ze spreadem 1pkt=20 zł, tzn. wejście przykładowo po cenie 101 i wyjście po cenie 100. Dlaczego wynik po zamknięciu transakcji powinien być pomniejszony o 40 zł (2 razy spread) a nie 20 zł jak ja uważam. Czyli chodzi o sytuację gdy wychodzimy na zero minus spread.
Oczywiście pytanie do tych co myślą że to byłoby 40 zł jeśli tu są wyprzedzając kolejne teoretyzowania. Jak to policzone i w którym momencie nie zgadza się z moimi obliczeniami.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Jeśli ktoś Wam bedzie opowiadał, że na MT4 sie nie da, że to a tamto itp. pierdoły to zapraszam do obejrzenia zawodów. Chociażby pierwsza dziesiątkę z rankingu. Wszystkie konta na MT4
http://tradinghydepark.pl/ztc/

ODPOWIEDZ