Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
73
15%
Nie
198
41%
Zamierzam
209
44%
 
Liczba głosów: 480

bodyguard74
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 23 wrz 2006, 13:45

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: bodyguard74 »

Ninja doceniam Twój wkład ale to nadal są ogólniki. Rozplanować rynek, czyli? a co jeśli cena będzie szła tylko przeciwko mnie? Zakładam Stop Loss i mam pecha bo akurat mnie wyrzuca a później idzie w moim kierunku. Wchodzę znów i ponownie pech, spóźniona pozycja, wąski Stop Loss. Co w ogóle masz na myśli pod stwierdzeniem o rozplanowaniu ceny? Stosujemy wykresy, żeby zobrazować zachowanie ceny. Czy wykres nie ma znaczenia? Oczywiście wszystkie sposoby reprezentacji, kolory, słupki itp to tylko wizualizacja ale pokazuje nam zachowanie ceny w lepszy/gorszy (co kto lubi) sposób. Sam dołączyłeś wykres na którym mamy świece, średnie, oscylator itp. A później (i wcześniej) piszesz, że to nie ma znaczenia. Wystarczy arkusz kalkulacyjny, zarządzamy kapitałem i liczymy zyski? Śledzę ten wątek bo czasami pojawiają sie w nim ludzie którzy sprawiają wrażenie, że ogarniają rynek. Ale tak jak napisał KORC nie chcą/nie potrafią przekazać wiedzy. A może po prostu jedni są bystrzejsi i Ci zarabiają, a drudzy i choćby łopatą im do głowy ładować będą wiecznie tracić :-) ot taka refleksja ;-)

KORC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 29 mar 2011, 15:39

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: KORC »

Jeżeli mechanikę ceny oddzielić od całej tej otoczki wejść,wyjść,zarządzania pozycją itd. a należy to zrobić! to okaże się że każdym systemem zarabiasz-powtórzę każdym,więc gdy wiesz o co biega,to zbierasz instrumenty tylko precyzujące techniczne aspekty wejść-czyli tutaj mamy ZL.I jeszcze jedno , nikt nie nauczy patrzenia na rynek mojego-własnego,nauczysz się schematów technicznych.Jednemu to wystarczy i nie zastanawia się skąd i po co ,jest schemat i gra,drugi będzie przez lata drążył i szukał źródeł.

xXx
Gaduła
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: 06 lut 2011, 09:03

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: xXx »

MO: "Always oversize your position"

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

bodyguard74 pisze:
05 sty 2020, 23:04
Ninja doceniam Twój wkład ale to nadal są ogólniki. Rozplanować rynek, czyli? a co jeśli cena będzie szła tylko przeciwko mnie? Zakładam Stop Loss i mam pecha bo akurat mnie wyrzuca a później idzie w moim kierunku. Wchodzę znów i ponownie pech, spóźniona pozycja, wąski Stop Loss. Co w ogóle masz na myśli pod stwierdzeniem o rozplanowaniu ceny? Stosujemy wykresy, żeby zobrazować zachowanie ceny. Czy wykres nie ma znaczenia? Oczywiście wszystkie sposoby reprezentacji, kolory, słupki itp to tylko wizualizacja ale pokazuje nam zachowanie ceny w lepszy/gorszy (co kto lubi) sposób. Sam dołączyłeś wykres na którym mamy świece, średnie, oscylator itp. A później (i wcześniej) piszesz, że to nie ma znaczenia. Wystarczy arkusz kalkulacyjny, zarządzamy kapitałem i liczymy zyski? Śledzę ten wątek bo czasami pojawiają sie w nim ludzie którzy sprawiają wrażenie, że ogarniają rynek. Ale tak jak napisał KORC nie chcą/nie potrafią przekazać wiedzy. A może po prostu jedni są bystrzejsi i Ci zarabiają, a drudzy i choćby łopatą im do głowy ładować będą wiecznie tracić :-) ot taka refleksja ;-)
Po prostu, to co jest dla jednych oczywiste, dla drugich może być czarną magią. Znam dobrze to zjawisko.
Zjem obiad, to napiszę więcej.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

bodyguard74
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 23 wrz 2006, 13:45

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: bodyguard74 »

smacznego :-)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Trading na rynkach lewarowanych u market makera jest, niestety, tak skonstuowany, żeby większość traciła pieniądze. Mamią człowieka potencjałem stosunkowo dużego (procentowo) zysku, przy zaangażowaniu stosunkowo małego kapitału własnego. Tylko, że nic za darmo nie ma, więc żeby to mogło zaistnieć, broker musi nam pożyczyć kasę na trade. Żaden bank nie udzieli nikomu takiej pożyczki nawet na chwilę, bezinteresownie. Czy broker jest jakąś instytucją charytatywną, rozdającą darmowe pożyczki? :roll: W konsekwencji, tego rodzaju trading graniczy z hazardem, i dla wielu się staje hazardem.
Przy dźwigni 1:30 najmniejsza pozycja, 0,01 lota, kosztuje nas około $35,- ; to jest przecież złodziejstwo w biały dzień!

Gdybyśmy spekulowali na rynku bez dźwigni, to 1 pozycja kosztuje nas tyle, ile jest faktycznie warta, np. $0.19 za 1 XRP (Ripple).
Teraz, załóżmy że zaczynamy alokować kasę we wrześniu 2019r., i kupujemy:
1 XRP za $0,31
Gdy cena spada, to będziemy alokować kolejne pozycje, załóżmy, że zawsze razy 2.
Co potrzebujemy teraz zrobić, żeby nie stracić nigdy, albo tylko wtedy, jeżeli Ripple padnie i zostanie zlikwidowany z giełdy?
Rozpisać w arkuszu tak kolejne pozycje, aż do wartości $0,00, żeby się zmieścić w naszym kapitałe.
Czyli, przykładowy scenariusz w pozycjach będzie: 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64, itd.

Sposobów rozpiski może być wiele. Jednym z przykładów może być wyznaczenie np. Zero Line dla całego dostępnego rynku i alokacja po tych liniach, lub standardowo po SR-ach, Fibo, etc.
Zarobek jest wtedy, gdy cena robi korektę do góry.
W ten sposób możemy zawsze być w rynku i tylko odcinać kupony.

Istnieją tańsze instrumenty niż Ripple, nawet znacznie tańsze, więc możemy np. na TradingView.com znaleźć takie, które pozwolą na trading takim kapitałem, jaki mamy.

U brokera lewarowanego z Margin Call i Stop Out (w domyśle "złodzieja") sytuacja się mocno komplikuje, ponieważ zwykle mamy ograniczone możliwości alokacji na całym rynku, więc ryzykujemy tym, że za "0" musimy przyjąć poziom SL.

Wszystkie dodatki, typu Zero Line, czy inne, tylko pomagają w rozpisce i alokacji.
No, bo, szczerze:
[DAX30]M15.png
czy w tej, dzisiejszej sytuacji trudno było wyjąć kasę z rynku na podstawie wskaźnika Zero Line, który jest w tym wątku, na początku udostępniony?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Kontynuując:
[DAX30]M15.png
Czy powinniśmy tradować każdą MZ?
Na których MZ było jeszcze tanio kupować?
Na których już nie warto kupować, bo może być za drogo?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2020, 10:56 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 1 raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tak nawiasem, to ten wskaźnik idealnie pokazuje co autor miał na myśli odnośnie warunków ZL.
Opis na początku tego wątku jest mylący, a obrazków brak.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

bodyguard74
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 23 wrz 2006, 13:45

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: bodyguard74 »

O.K. czyli rozpisujemy sobie rynek na poziomy (np. ZL) i na każdym takim poziomie kiedy pojawi się cena kupujemy. A co z realizacją zysku? Czy tu już postępujemy wg naszych założeń? najbliższy szczyt/dołek? i co w takim razie z SL? Cena spada, otwieram następną pozycję na następnym poziomie? Czy zamykam poprzednie - stratne zlecenie? czy to nie jest w pewien sposób piramidowanie? w czasie trendu wszystko jasne i proste, ale co przy konsolidacji? Rozumiem o co chodzi w rozpisaniu pozycji, ale co będzie jeśli rynek będzie szedł cały czas przeciwko nam? czekamy aż się odwróci?
P.S.1 co do ZL z tego wątku i oryginalnego wątku na Kresliku. Tak jak pisałem wcześniej z tematem jestem już praktycznie od początku ( i z marnym skutkiem ) i wszystkie screeny które były wrzucone znam i mam. Od początku jednak jest trochę nieścisłości, niedomówień i różnic w opisie ZL. Wątek został rozpoczęty przez Shadiego tym, że musi być świeca momentum - korpus 2 x większy niż poprzedniej świecy. Później, w trakcie dyskusji i przywoływania oryginalnego tematu z kreslika ten opis się zmieniał. Zgodnie z pewnym opisem MO była to każda świeca która była większa od poprzedniej (o ile mnie pamięć już nie myli). Generalnie wątek nie zawsze spójnie opisywał zagadnienie. Wg Twoich Ninja założeń przyjmujemy prosty opis świec 2xwiększej.......
P.S.2 Jeszcze raz dzięki za pomoc, wyjaśnienia i dużo cierpliwości, w szczególności dla Ninjaprojekt, ale również pozostałych osób udzielających się aktualnie ale i w przeszłości. Mam osobistą satysfakcję, że wątek nieco się rozruszał ;-)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@bodyguard74
Jaki rynek chciałbyś tradować?
Ile depozytu potrzebujesz na otwarcie najmniejszej pozycji na tym rynku?
Zakładam tutaj, że mówimy o rynku lewarowanym, CFD.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ