Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Slalas
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2017, 10:06

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Slalas »

Piti_x pisze:
10 maja 2023, 12:30
Czy dźwignia 1:100 na Dukascopy Bank(Swiss) jest dostępna również dla klientów z EU?
Dźwignia jest ustawiana z poziomu platformy, max 1:200 tylko trzeba pamiętać, że dźwignia weekendowa zmniejsza się do 1:60, więc trzeba uważać z marginem

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
POLAKOSBANDITOS
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2015, 19:02

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: POLAKOSBANDITOS »

raposo pisze:
16 maja 2023, 17:35
kapart pisze:
16 maja 2023, 11:08
Bo traderzy dla których celem jest zarobek kilku %/dzień lewar 30:1 to aż nadto.
raposo nie pisze nic o celu na dzień, tylko: " jak ktoś chce modelu ECN, to i z reguły nie jedzie po bandzie z lewarem i też gra bardziej konserwatywnie", inetersuje mnie, czemu tak uważa?
Większa świadomość, rozsądniejsze podejście do ryzyka. Tak wynika przynajmniej z moich obserwacji. Dukascopy wybierają raczej bardziej zrównoważeni traderzy ale to oczywiście nie jest żadna wiarygodna statystyka tylko moja opinia na podstawie tego co widzę jak rozmawiam z traderami :)
Mam pytanie odnosnie DUKASCOPY Swiss. Konto posiadalem kilka late temu.
Natomiast gdy zakladalem tam konto to byla informacja, ze jesli sam wystapie o zeznanie podatkowe do US to oni mi takowe wystawia, jesli nie- to nie bedzie wystawione.
Wczoraj (26.09.2023) dostalem pismo o zlozeniu korekty zeznania rocznego za 2017r.
Bylo to wystawione na podstawie 'informacji z Biura Wymiany Informacji Podatkowych w Koninie, w ramach automatycznej wymiany informacji od zagranicznych administracji podatkowych'.
Teraz pytanie- czy na podstawie jakis przepisów samo DYKASCOPY Swiss to udostepnia, lub robi to na zadanie oragnów podatkowych w Polsce?
Dodam, ze pieniadze na depozyt byly wplacone z polskiego banku i tamtez zostaly wyplacone. BYcmoze jakis algorytm mógl ta transakcje wychwycic i poszedl wniosek o udostepnienie calkowitej aktywnosci mnie jako klienta?

Z góry dzieki za odp.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Chodzi o funkcjonujący od 2017 roku system wymiany skarbowej - CRS (Common Reporting Standard) - do którego należy Polska, Szwajcaria i cała masa innych krajów, nawet takich jak Seszele czy Bermudy. Jak to wszystko działa w praktyce?

Opisujemy to dokładnie w tym artykule:
https://forexclub.pl/handlujesz-u-zagra ... u-to-blad/

Koniecznie przeczytaj, a wszystko się wyjaśni.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

POLAKOSBANDITOS pisze:
27 wrz 2023, 21:43
raposo pisze:
16 maja 2023, 17:35
kapart pisze:
16 maja 2023, 11:08
Bo traderzy dla których celem jest zarobek kilku %/dzień lewar 30:1 to aż nadto.
Większa świadomość, rozsądniejsze podejście do ryzyka. Tak wynika przynajmniej z moich obserwacji. Dukascopy wybierają raczej bardziej zrównoważeni traderzy ale to oczywiście nie jest żadna wiarygodna statystyka tylko moja opinia na podstawie tego co widzę jak rozmawiam z traderami :)
Mam pytanie odnosnie DUKASCOPY Swiss. Konto posiadalem kilka late temu.
Natomiast gdy zakladalem tam konto to byla informacja, ze jesli sam wystapie o zeznanie podatkowe do US to oni mi takowe wystawia, jesli nie- to nie bedzie wystawione.
Wczoraj (26.09.2023) dostalem pismo o zlozeniu korekty zeznania rocznego za 2017r.
Bylo to wystawione na podstawie 'informacji z Biura Wymiany Informacji Podatkowych w Koninie, w ramach automatycznej wymiany informacji od zagranicznych administracji podatkowych'.
Teraz pytanie- czy na podstawie jakis przepisów samo DYKASCOPY Swiss to udostepnia, lub robi to na zadanie oragnów podatkowych w Polsce?
Dodam, ze pieniadze na depozyt byly wplacone z polskiego banku i tamtez zostaly wyplacone. BYcmoze jakis algorytm mógl ta transakcje wychwycic i poszedl wniosek o udostepnienie calkowitej aktywnosci mnie jako klienta?

Z góry dzieki za odp.
To co napisał raposo :568:
Ale powiedz szczerze, to ty przelałeś kasę z konta szwajcarskiego do banku polskiego i nie rozliczyłeś się z US z tego?
Przecież to jest samobójstwo!
To, że szwajcarzy nie wystawili ci żadnego PITu nie oznacza, że nie musisz się z tego rozliczyć w Polsce.
Nawet jeżeli by nie było wymiany informacji, to twój bank jest zawsze zobowiązany poinformować KNF o każdej transakcji powyżej pewnej kwoty (której teraz nie pamiętam, ale ona nie jest aż taka wielka).
Nie warto ryzykować, bo to zbyt wiele może kosztować.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ninjaproject pisze:
28 wrz 2023, 14:01
Nawet jeżeli by nie było wymiany informacji, to twój bank jest zawsze zobowiązany poinformować KNF o każdej transakcji powyżej pewnej kwoty (której teraz nie pamiętam, ale ona nie jest aż taka wielka).
10 tys. EUR.
I bodajże nie KNF, tylko US. Z resztą obecnie chyba i tak mogą nam już dowolnie na konta zaglądać :P
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ