Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Szukam_Kapitału
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 19 sie 2021, 11:59

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Szukam_Kapitału »

Ok, czyli nie jestem 😉
Dzięki za odpowiedź

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

qwerty633
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2009, 01:30

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: qwerty633 »

Hej,
Mam otwartą pozycję od listopada, raczej długoterminowo, na CFD na SWMA.SE (akcje Swedish Match) i wszedłem właśnie zobaczyć jak tam się ona ma, a tu instrument jest niedostępny do handlu (i to chyba od 10. grudnia bo wtedy się kończą dane cenowe wykresu). Odpisali mi właśnie że to dlatego że jest mała płynność na instrumencie. Ciekawym czy to normalne i jak często u Duka się zdarza bo pierwszy raz takie coś widzę... Wprawdzie nie zamierzałem jeszcze zamykać mojej pozycji ale jednak jak mam świadomość - że jakbym nagle chciał coś z nią robić to przez ostatnie 3 tygodnie nie mogłem - jest taka niefajna... I ciekawe kiedy odblokują handel.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

qwerty633 pisze:
03 sty 2022, 15:57
Hej,
Mam otwartą pozycję od listopada, raczej długoterminowo, na CFD na SWMA.SE (akcje Swedish Match) i wszedłem właśnie zobaczyć jak tam się ona ma, a tu instrument jest niedostępny do handlu (i to chyba od 10. grudnia bo wtedy się kończą dane cenowe wykresu). Odpisali mi właśnie że to dlatego że jest mała płynność na instrumencie. Ciekawym czy to normalne i jak często u Duka się zdarza bo pierwszy raz takie coś widzę... Wprawdzie nie zamierzałem jeszcze zamykać mojej pozycji ale jednak jak mam świadomość - że jakbym nagle chciał coś z nią robić to przez ostatnie 3 tygodnie nie mogłem - jest taka niefajna... I ciekawe kiedy odblokują handel.
To nie jest zależne od brokera.
Na mało płynnych spółkach często jest wstrzymywany handel na samej giełdzie.
Trzeba się orientować w charakterystyce rynku, który się chce eksploatować, a nie się dziwić po fakcie, że jest tak, albo owak...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

qwerty633
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2009, 01:30

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: qwerty633 »

Na giełdzie nie zaobserwowałem mniejszej płynności, tylko co to dla Duka jest mała płynność. Dziwne wydaje mi się wstrzymanie handlu na tygodnie... Ciekawym czy powód który podali jest realny, SWMA to nie jest mała spółka.
Fakt doświadczenie mam niewielkie i właśnie i w tym przypadku wciąż je zdobywam.
Dzięki za opinię!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

qwerty633 pisze:
03 sty 2022, 16:38
Na giełdzie nie zaobserwowałem mniejszej płynności, tylko co to dla Duka jest mała płynność. Dziwne wydaje mi się wstrzymanie handlu na tygodnie... Ciekawym czy powód który podali jest realny, SWMA to nie jest mała spółka.
Fakt doświadczenie mam niewielkie i właśnie i w tym przypadku wciąż je zdobywam.
Dzięki za opinię!
To może, jeżeli chcesz inwestować w spółki, to inwestuj w nie realnie, nie na instrumencie pochodnym?
Czy kupiłeś akcje tej spółki, czy tylko zawarłeś kontrakt CFD?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

qwerty633
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2009, 01:30

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: qwerty633 »

Prawda, w Lynx mam (m.in. ich, SWMA) akcje ale w Duka się nie dało, tylko CFD.
Bardziej mnie ciekawi jak to się zakończy lub może zakończyć, czy zdecydują się przywrócić handel/kiedy/czy może zupełnie zrezygnują i co wtedy robią otwartym pozycjom.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

qwerty633 pisze:
03 sty 2022, 16:57
Prawda, w Lynx mam (m.in. ich, SWMA) akcje ale w Duka się nie dało, tylko CFD.
Bardziej mnie ciekawi jak to się zakończy lub może zakończyć, czy zdecydują się przywrócić handel/kiedy/czy może zupełnie zrezygnują i co wtedy robią otwartym pozycjom.
Na te pytania to oni muszą ci odpowiedzieć.
Czasami brokerzy stosują np. tylko Close mode, czyli że można pozycje otwarte zamykać, ale nowych nie można stawiać.
Jeżeli ci pozycji nie zamknęli, to muszą ci zapewnić taką możliwość.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

qwerty633
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2009, 01:30

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: qwerty633 »

Dodam tylko że mój opiekun skontaktował się z kimś (pewnie z IB) i naprawili to dziś rano, da się już działać na instrumencie.
Teraz się zastanawiam czy tylko ja na nim handlowałem że (wydawałoby się) na moją prośbę zostało to naprawione po kilku tygodniach niedziałania ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

qwerty633 pisze:
04 sty 2022, 18:07
Dodam tylko że mój opiekun skontaktował się z kimś (pewnie z IB) i naprawili to dziś rano, da się już działać na instrumencie.
Teraz się zastanawiam czy tylko ja na nim handlowałem że (wydawałoby się) na moją prośbę zostało to naprawione po kilku tygodniach niedziałania ;)
Akurat IB nie ma żadnej mocy.
IB to jest Introducing Broker, czyli Pośrednik Wprowadzający.
Każdy może takim IB zostać.

PS. A tak apropos obrotów na tej spółce, to wynoszą one średnio ok. 300K USD.
To są naprawdę niewielkie obroty.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

qwerty633
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2009, 01:30

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: qwerty633 »

A sorki, głupio napisałem, jestem też ciągle zalogowany do Lynx a Lynx to tylko nakładka na IB - Interactive Brokers ;) Dukascopy nie ma wiele z nimi wspólnego.
Z ciekawości, istnieje jakieś, najlepiej darmowe, miejsce, gdzie sam sprawdzę obroty dzienne dla jakichś akcji? Niestety nie znam a na pewno by się przydało :)
I dzięki za odzew!

ODPOWIEDZ