Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

raposo pisze:
09 sty 2021, 09:28
Tak, dawno temu na JForex jedyną skalą do wyboru wolumenu były miliony. I w oknie transakcyjnym, gdy wpisywaliśmy 1 oznaczało to 1 mln waluty bazowej, czyli odpowiednik znanych nam 10.0 lotów. Tyle, że wtedy to nie Dukascopy a użytkownicy platformy nazywali to "lotem". Dla Dukasa były to miliony :). Stąd ciąg nieporozumień i wprowadzone z czasem modyfikacje.
Co do platformy to rzeczywiście tak chyba było - były miliony i ich części. Na stronie wydaje mi się, że było określenie prowizji opisane jako "for 1Lot*" i odnośnik gwiazdki, że 1 Lot to 1 milion - tak pamiętam, ale może pamięć zawodzi

Może sami użytkownicy tak sobie nazwali tę wielkość, ale...

Jesli Dukascopy nigdy i nigdzie nie używała pojęcia Lot to dlaczego i skąd w kreatorze strategii VJF jest w miejscu określania wielkości pozycji opis

"LotAmount" zamiast PositionAmount i opis tej wielkości "Lot Amount - the Lot Amount to be input in milions" "?


Pozdrawiam, :)

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

trisidginto pisze:
09 sty 2021, 11:23
raposo pisze:
09 sty 2021, 09:28
Tak, dawno temu na JForex jedyną skalą do wyboru wolumenu były miliony. I w oknie transakcyjnym, gdy wpisywaliśmy 1 oznaczało to 1 mln waluty bazowej, czyli odpowiednik znanych nam 10.0 lotów. Tyle, że wtedy to nie Dukascopy a użytkownicy platformy nazywali to "lotem". Dla Dukasa były to miliony :). Stąd ciąg nieporozumień i wprowadzone z czasem modyfikacje.
Co do platformy to rzeczywiście tak chyba było - były miliony i ich części. Na stronie wydaje mi się, że było określenie prowizji opisane jako "for 1Lot*" i odnośnik gwiazdki, że 1 Lot to 1 milion - tak pamiętam, ale może pamięć zawodzi

Może sami użytkownicy tak sobie nazwali tę wielkość, ale...

Jesli Dukascopy nigdy i nigdzie nie używała pojęcia Lot to dlaczego i skąd w kreatorze strategii VJF jest w miejscu określania wielkości pozycji opis

"LotAmount" zamiast PositionAmount i opis tej wielkości "Lot Amount - the Lot Amount to be input in milions" "?



Pozdrawiam, :)
Zapomniałam załączyć zrzut z VJF - po podświetleniu kursorem kafelka "Lot Amount" pojawia się jego opis. Raporty z testów oczywiście pokazują wszystko dla pozycji w takich jednostkach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

@raposo, Ty się będziesz orientował. Bo ciekawi mnie, a nie pamiętam czy są jakieś profity z konkursów na dostawce sygnałów? Coś tam jest chyba w Dukascopy Bank, że można udostępnić sygnały innym, którzy zasubskrybują te sygnały. Ale taki trader co udostępni strategię dla innych coś z tego ma? I jak to się robi? Tak z czystej ciekawości pytam :mrgreen:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
31 sty 2021, 12:36
@raposo, Ty się będziesz orientował. Bo ciekawi mnie, a nie pamiętam czy są jakieś profity z konkursów na dostawce sygnałów? Coś tam jest chyba w Dukascopy Bank, że można udostępnić sygnały innym, którzy zasubskrybują te sygnały. Ale taki trader co udostępni strategię dla innych coś z tego ma? I jak to się robi? Tak z czystej ciekawości pytam :mrgreen:
Subskrypcja do sygnałów jest płatna.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
31 sty 2021, 12:38
rookie2 pisze:
31 sty 2021, 12:36
@raposo, Ty się będziesz orientował. Bo ciekawi mnie, a nie pamiętam czy są jakieś profity z konkursów na dostawce sygnałów? Coś tam jest chyba w Dukascopy Bank, że można udostępnić sygnały innym, którzy zasubskrybują te sygnały. Ale taki trader co udostępni strategię dla innych coś z tego ma? I jak to się robi? Tak z czystej ciekawości pytam :mrgreen:
Subskrypcja do sygnałów jest płatna.
Nie, w dukasie jest troch einaczej niż na mt4. Tam się chyba zdobywa jakiś bonus jak wygrasz konkurs na dostawce, czy jakoś tak, ale nie bawiłem się w to jeszcze dlatego pytam z ciekowości. Tylko kiedyś tam przeglądałem te sygnały ale jak to działa nie wiem.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Szczegóły na temat trwających konkursów w Dukascopy znajdziesz w ich Community:
https://www.dukascopy.com/fxcomm/live-f ... r/?lang=en
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

BobbyEverlast
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 31 lip 2015, 18:59

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: BobbyEverlast »

Cześć.
Chciałbym wejść do kolejnego brokera i mam pytanie w/zw z Duka. Czym jest i do czego służy Dukascopy 911? Jak długo trwa weryfikacja od momentu przesłania dokumentów?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

BobbyEverlast pisze:
11 sie 2021, 16:47
Cześć.
Chciałbym wejść do kolejnego brokera i mam pytanie w/zw z Duka. Czym jest i do czego służy Dukascopy 911? Jak długo trwa weryfikacja od momentu przesłania dokumentów?
Pozdrawiam.
Appka służy do community, płatności, usług bankowych i bodajże do weryfikacji tożsamości.

Weryfikacja trwa różnie. W zależności od „sezonu” i liczby wniosków. W parę dni max. powinno się udać.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

BobbyEverlast
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 31 lip 2015, 18:59

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: BobbyEverlast »

Dzięki...przeczytałem... Skorzystałem... Działa całkiem sprawnie.
Weryfikacja przez video trwała jakieś 10 min. a potem zatwierdzenie konta wraz z dodatkowymi dok. które Duka sobie zażyczyła, trwało razem jakieś 150 min. :-)
Sprawnie dość - przyznaję...
Konto zatwierdzone.
IC Markets też się pięknie sprawił z przelewami więc wracam do Europy z handlem.
Tym samym chcę potwierdzić, że IC Market (wiem, że to nie o nich wątek ale chcę to wyraźnie zaznaczyć) jest pewniakiem w obie strony: wpłaty - wypłaty. Byłem u nich dwa lata, szło świetnie - wypłata w mgnieniu oka na koncie.
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Tak jeszcze przy okazji: jaka platforma z Duka jest bardziej "grywalna" na Androidzie? Czy JForex lepiej się sprawdzi niż MT4? Z Meta Trader na android jest spory kłopot bo nie można załadować wskaźników itd. Często mam pod ręką tableta 12,4" i jeśli chodzi o przegląd instrumentu to sprawdza się dobrze niemal jak laptop ale tak jak napisałem MT4 to bida na androidzie (sami to wiecie :-)) więc może JForex będzie lepszy?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Fakt, w IC Markets wypłaty idą naprawdę sprawnie, a od niedawna są (wreszcie) bezpłatne.
W D. Europe mamy mBank więc też jest (aż za :D ) dobrze.

Osobiście uwielbiam JForex - nie jest idealne ale o niebo lepiej mi się tam trejduje niż na MT4. No ale z platformami jest jak z samochodami czy alkoholem - każdy ma swoje gusta i preferencje więc po prostu przetestuj dłuższą chwilę, a wybór sam się podejmie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ