FORUM logistyka

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
zimtom37
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 14 maja 2008, 00:01

Nieprzeczytany post autor: zimtom37 »

Witam modów.

Czy jest szansa na możliwość dawania postów-czasówek na tym forum?
Przydałoby się, tak samo jak możliwość usuwania postów przez autora.

Ukruciłoby to trochę spamu, syfu, OT czy jak to tam szanowni Modzi sobie nazwiecie.

Pozdrawiam

Dodano po 52 minutach:

Hej, MOD, żyjecie towarzyszu? :569:
"Posiadanie pieniędzy jest lepsze niż nędza, z powodów czysto finansowych." Woody Allen

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

O tej porze już śpię jak muszę wstać o 5.30.
Trzeba porozmawiać z Adminem. Mam nadzieję, że to do zrealizowania, ale nie wiem jak będzie z usuwaniem postów przez autora wątku. Z tego co wiem phpBB nie ma takiej opcji, ale już rozpoczynam poszukiwania odpowiedniej modyfikacji.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Usuwanie własnych postów po dłuższym czasie ok, ale nie posty czasówki bo:
- będzie bałagan - posty będą niezrozumiałe jak tak każdy zacznie coś usuwać..
- zacznie się produkcja bzdur (śmieci) i robienie z forum czata a od tego są inne miejsca jak np IRC.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
fxBobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: fxBobi »

hmmm myślę że na proste zapytania mod mógby nakąłdac czasówki a na cos powazniejszego to aby zostało

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Jezeli juz to nie posty czasowki, ale topiki czasowki, po prostu znika caly temat i tyle, w offtop by sie przydalo na niektore ;)

zimtom37
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 14 maja 2008, 00:01

Nieprzeczytany post autor: zimtom37 »

hmmm na wielu forach posty czasowki dzialają dobrze, pod warukiem, że czasówkę dają ludzie na komentarze typu a ja mam L, których jest dużo. Oczywiście mod mógłby na takie sam nakładać czasówki, ale pytanie czy mu się chce. Mod co najwyżej przypominana, że ten post powinien być czasówką i tyle, jakoś się to sprawdza. Zostają tylko posty dot tematu czyli ANALIZA w przypadku najbardzije burzliwego EUR/USD.

CO do usuwania przez autora, to czemu nie? też się to sprawdza. Oczywiście, żeby licznik postów wtedy się etż cofał, bo znajdą się fani "kółek" i zaczną pisać i usuwać i nabijac kolejne statusy... Ale wielu się o coś pomyli i pisze do moda, że post do usunięcia a nim zostanie ususnięty to ekskjuze.

Takie moje zdanie.
Czekam na odpowiedź Nievinny :wink:
"Posiadanie pieniędzy jest lepsze niż nędza, z powodów czysto finansowych." Woody Allen

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Ja naprawdę nie mam nic przeciwko, ale co ja mogę? Ja tu tylko moderuję :)

Na poważnie to nie mam dostępu do strony administracyjnej forum, wiec takie rzeczy trzeba omawiać bezpośrednio z Adminem.

Usuwanie postów? ok i tak większość do mnie o tym pisze. Czasami ciężko jest mi zauważyć "post do usunięcia" w samym poście bo nie wszystkie tematy czytam a czasem przeglądam, szczególnie tez dzienników i off-topic. Ale PW i sprawa załatwiona.

Czasówki? A nie lepiej przestać spamować, używać szukaj i przestrzegać zasad netykiety? Wtedy ta opcja jest zbędna.
Trade what you see, NOT what you hear or think

zimtom37
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 14 maja 2008, 00:01

Nieprzeczytany post autor: zimtom37 »

Gdyby przestrzegać tylko zasad tzw netykiety i nie "spamować", to mało kto by tu pisał, jeśli miałoby być tylko analiza i koniec, rzucam analize, zero odzewu, ktoś rzuca nastepną i tak w kółko, to nudne, odechciewa się te analizy tu dawać. A tak, można sie pośmiać, wyrazić jakieś emocje, zdanie, i dać na to czasówkę. Dla wszystkich innych pokoleń, forum z czasówkami będzie przejrzyste w przyszłości, bo pierdoły znikną, ale nie będzie też drętwe, bo będzie można dalej "spamować" jak to ująłeś choć ja bym tak tego nie nazwał.

Jeśli mod coś uznaje za czasówkę, to od razu jebie ją np 1lub 2 dni i ma to w dupie, bo porządek zawsze będzie, jeśli zerknąć np 3 dni wstecz. Oczywiście, jeśli sam autor postu nie da wcześniej czasówki.

Możesz zatem tu przywołać admina, żeby się wypowiedział co ijak?
"Posiadanie pieniędzy jest lepsze niż nędza, z powodów czysto finansowych." Woody Allen

Awatar użytkownika
nawigator
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 31 sie 2004, 21:56

Nieprzeczytany post autor: nawigator »

LowcaG pisze:Jezeli juz to nie posty czasowki, ale topiki czasowki, po prostu znika caly temat i tyle
To jest do zrobienia. Zaraz mogę na próbę zrobić podforum o nazwie np. "Forex - dyskusje czasowe", na którym tematy pozostawione na więcej niż 24 godziny będą automatycznie kasowane.

Można wtedy założyć topic "GBP/USD - 25 marca 2009" i dyskutować do woli, a w następny dzień założyć kolejny temat "GBP/USD - 25 marca 2009" itd.

// edit

Zrobiłem na próbę: http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... m.php?f=18

Można testować.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

nawigator pisze:
LowcaG pisze:Jezeli juz to nie posty czasowki, ale topiki czasowki, po prostu znika caly temat i tyle
To jest do zrobienia. Zaraz mogę na próbę zrobić podforum o nazwie np. "Forex - dyskusje czasowe", na którym tematy pozostawione na więcej niż 24 godziny będą automatycznie kasowane.

Można wtedy założyć topic "GBP/USD - 25 marca 2009" i dyskutować do woli, a w następny dzień założyć kolejny temat "GBP/USD - 25 marca 2009" itd.
Wg. mnie 24 h to troszke przy krotko jesli ma to byc sztywny termin, to proponowal bym np. 3 dni. wtedy porzadek bedzie, a i bedzie mozliwosc(nawiazujac do przykladu) np. na analize dzien po i dzien przed.

Pomijajac ze mega smieci, bedzie tam mozna przeniesc i same znikna.

ODPOWIEDZ