Gra na dane makro

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
elwood
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:48

Nieprzeczytany post autor: elwood »

loup pisze:Czy znacie jakieś internetowe opracowania pomocne w grze na danych? Chodzi mi o zestawienia typu danych i wielkości ruchów na różnych parach.
Nie wiem czy już było podawane:

http://www.forexpeacearmy.com/forex-for ... orumtabs=0


Na forum ForexPeaceArmy jest serwis edukacyjny z darmowymi sygnałami do gry na danych makro z objaśnieniem co, gdzie, kiedy, jak ustawić zlecenia - proste, skuteczne, podane na "tacy"... może komuś się przyda.

Dla przykładu podsumowanie zeszłego tygodnia (+262 pipsy):

Hi there

This is Felix, with the review of the week.

This week, we were watching 14 economic indicators. 4 of them hit the triggers that I sent to you. Let's review it...

1. Tue, Dec. 1, 04:30 (UK Manufacturing PMI) +32 pips (SUCCESS)

I wrote to you that if Canadian Core Retail Sales comes out at 52.3 or lower, GBP/USD will probably go down by 30 pips or more in the first 45 minutes of the report. The higher the number, the bigger the move. Well, UK Manufacturing PMI came out at 51.8, and GBP/USD moved down by +32 pips. Please see for yourself on this chart: Forex news trading currency exchange charts

2. Thu, Dec. 3, 10:00 (US ISM Non-Manufacturing) +22 pips (SUCCESS)

I wrote to you that if US Non-Manufacturing comes out at 50.5 or less, USD/JPY will probably go down by 20 pips or more in the first 45 minutes of the report. The lower the number, the bigger the move. Well, US ISM Non-Manufacturing came out at 48.7, and USD/JPY moved down by +22 pips. Please see for yourself on this chart: Forex news trading currency exchange charts

3. Fri, Dec. 4, 07:00 (Canadian Employment Change) +71 pips (SUCCESS)

I wrote to you that if Canadian Employment Change comes out at 30.3 or more, USD/CAD will probably go down by 40 pips or more in the first 45 minutes of the report. The higher the number, the bigger the move. Well, Canadian Employment came out at 79.1, and USD/CAD moved down by +71 pips. Please see for yourself on this chart: Forex news trading currency exchange charts

4. Fri, Dec. 4, 08:30 (US NonFarm Employment) +137 pips (SUCCESS)

I wrote to you that if US NonFarm Employment Change comes out at -20 or less negative, USD/JPY will probably go up by 50 pips or more in the first 45 minutes of the report. The higher the number, the bigger the move. Well, US NonFarm Employment came out at -11, and USD/JPY moved up by +137 pips. Please see for yourself on this chart: Forex news trading currency exchange charts

I said it last week, but I will say it again. Obviously, it's easy to calculate these pips by looking at the charts after-the-fact. And obviously, it would be completely stupid of me to expect that you made exactly +262 pips. Most likely you made half of that or even less. Perhaps you even lost money.

When it comes to placing trades in the real market, everything is completely different. These signals are just general expectations of what will happen, whether you can capitalize on them or not is another question.

I traded these indicators for around 2 years, and I know it's not easy...in fact even with such seemingly crystal clear moves, it can be quite difficult to make money, because of extremely fast move and much bigger than normal broker spreads.

Have an awesome weekend, and wait for my signals next week
-Felix


pozdrawiam
elwood
Pipsów wystarczy dla wszystkich ...........

kiker
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 03 lip 2008, 08:13

Nieprzeczytany post autor: kiker »

http://www.forexpeacearmy.com/forex-for ... g-signals/

To jakis zamkniete forum, gdzie mozna sie zarejestrowac bo jakos nie widac tej opcji rejesteracji

loup
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 11 wrz 2009, 12:34

Nieprzeczytany post autor: loup »

elwood, dzięki, o coś takiego mi chodziło!

kiker, jak się zarejestrujesz (pojawia się mała ramka nad forami) to będziesz dostawał maile z hasłem do postów.

kiker
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 03 lip 2008, 08:13

Nieprzeczytany post autor: kiker »

thx

Dodano po 2 minutach:

to na jutro
New Zealand Interest Rate is coming out tomorrow Wednesday, December 9th, 15:00 New York Time

Explanation on how to make money with it has been posted on this link:

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

elwood pisze: Have an awesome weekend, and wait for my signals next week
-Felix
to nie jest czasem ten felix? http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=3250

czy ktoś ma już jakieś doświadczenia z tym serwisem?
Obrazek
Unfortunately, more to come

Awatar użytkownika
elwood
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:48

Nieprzeczytany post autor: elwood »

matka pisze:to nie jest czasem ten felix?
Wątpię. A jeśli nawet, to na FPA serwis jest darmowy.
Pipsów wystarczy dla wszystkich ...........

jacdym
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2009, 22:47

Nieprzeczytany post autor: jacdym »

widzę tu nie znajomośc tematu - emocje nie maja tu wpływu (chyba że własne) kwestia tylko czy wyniki danych odbiegaja od tych , które spodziewane są przez światowych analityków. Temat jak każdy jest złozony i trzeba sporo doświaczenia i sprzętu odpowiedniego aby wyciągac wyrażne zyski z gry na raportach. W wolnym czasie służe pomocą... od niedawna znowu warto jest zając się tym sposobem zarabiania :)
Od sierpnia rozwijam własny system do gry na dane. Możliwość definiowania harmonogramu, synchronizacja z zegarem atomowym, reguły opisujące ustawienie TS. Jednak ostatni miesiąc (poza payrollsami i stopami na funcie) to już był kiepski. Ropa i gaz skaczą na wszystkie strony i wycinają oba stoplossy na oczekujących. A pozostałe dane na które zwykle bywała reakcja na 30-40pips wybijały na kilkanaście i praktycznie zamykały na SL. Jak na początku otwierałem na ślepo to uzyskiwałem lepsze wyniki.

Na razie szukam też dobrego brokera. Który nie robi za dużych GAPów na otwarciu. Na ostatnich payrollsach Admiral przesunął otwarcie o ponad 50pips! Dobrze że wogóle wyszedłem do przodu. FXpro otwiera kilka sekund później po cenie praktycznie na szczycie piku. Podobnie fxopen - na demo gwałtowny rozjazd spreadu przed wynikami i otwarcie również z kilkunasto-kilkudziesięciopipsowym poślizgiem.

Na razie walczę z brokerami - przesunięcia czasu, zmiana poziomu otwarcia, wyłączanie dostępu do platformy tuz przed wynikami. Czy możecie polecić dobrego brokera na MT4 lub z innym dostępnym API? Czy na ECN'ach też są takie problemy?

mmiotk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 03 wrz 2009, 00:13

Nieprzeczytany post autor: mmiotk »

Ja tam olałem brokerów forexowych i na danych bardziej gram na GPW, np. na FW20Z09. Zaleta jest taka, że np. w AM spread wynoci 4 pkt. Na GPW kosz transakcji w dwie strony to ok. 15 zl, czyli 1.5 pkt.

Awatar użytkownika
Ziebol1
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2009, 21:13

Nieprzeczytany post autor: Ziebol1 »

Gram na newsach u MBT. Są ECNem i obsługują MT4. Demo mają fatalne, ale o dziwo w live nie ma praktycznie żadnych problemów. Duży plus za mikroloty- fajnie można poćwiczyć na prawdziwej kasie. Duży minus za nadzór NFA- nie otwierają przeciwnych pendingów- gram na 2 parach walutowych zawsze. Też, tak jak wielu z was, przez kilka miesięcy opracowywałem własne EA oraz dodatkowo narzędzie do badań statystycznych (wybić przy poprzednich publikacjach danego raportu). No i wszystko dobrze, wszystko fajnie, z tymże ostatnio przestali realizować na MT4 oczekujące po twojej cenie- podobno z powodu braku płynności. Ba, nie da się ich nawet wykasować- client support właśnie myśli nad odpowiedzią dla mnie w tym temacie. Tak więc nawet z dopracowanym EA, niskim ryzykiem statystycznym niepowodzenia i tak zawsze będzie istniał dylemat: złożyć pending order tuż przed publikacją i liczyć się z tym, że zostanie wypełniony po innej cenie, czy może złożyć go wcześniej (wtedy zrealizowany będzie jako jeden z pierwszych), ale liczyć się z możliwością jego realizacji przed publikacją raportu.
Chętnie usłyszę wasze zdanie w tym temacie.

BTW dzięki za linka do FPA- ułatwia badania statystyczne :)

EDIT< oczywiście to ryzyko występuje tylko w MT4- na innej platformie można je zlikwidować zleceniem stoplimit.>EDIT

Pozdro,
Tomek

loup
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 11 wrz 2009, 12:34

Nieprzeczytany post autor: loup »

Jak to jest z lukami cenowymi? Testuję newstradera na razie na demo, i w komentarzu po zamknięciu mam coś takiego: [started/gap]. Czy to znaczy, że na live zlecenie buy/sell stop by nie weszło, tzn. byłoby anulowane przez brokera? Czy jeśli ustawię w miarę duży slippage (np. 5p) , to uniknę anulacji?
Mam na myśli taką sytuację: stawiam pendingi w momencie gdy cena jest równa 1.0000, każde w odległości 10p ze slippage 5p. Następuje skok ceny z 1.0000 do 1.0015 - mamy lukę. Czy moje zlecenie zostanie otwarte? Jeśli tak, to po jakiej cenie? Czy różni brokerzy inaczej do tego podchodzą?

Oczywiście zakładam na razie, że gram u MM i nie trafiłem jeszcze na dealing desk ;-)

Ok, Ziebol1 już mi odpowiedział - slippage nie ma żadnego znaczenia. No więc rozumiem, że niektórzy brokerzy nie otworzą zlecenia a niektórzy zrobią to po cenie 1.0015?

ODPOWIEDZ