Gra na dane makro

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
peterhere
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2009, 15:22

Nieprzeczytany post autor: peterhere »

ja co prawda nie gram oczekującymi, tylko przeciwstawnymi, więc nie wiem czy to coś pomoże.. Ale w AM nie zauważyłem żeby mi specjalnie utrudniali :)25-30 sek przed publikacja wchodzi bez problemów. przy slipage-10pkt
"ale jesli nie masz dużego kapitalu to nie zarobisz milionów :) " mówi moja kobieta.

kowal00
Gaduła
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: 07 lut 2009, 19:49

Nieprzeczytany post autor: kowal00 »

ja co prawda nie gram oczekującymi, tylko przeciwstawnymi,
To znaczy, ze otwierasz dwie pozycje i jedna zawsze konczy na SL?
Hmm, z AM zrezygnowalem juz jakis czas temu z powodu czestych requotowan podczas gry nie na danych.10 pipsow na slippage to troche sporo jak chce sie zlapac tylko pierwszy ruch po danych tak jak w moim przypadku ale moze warto sprobowac...
pozdr.

peterhere
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2009, 15:22

Nieprzeczytany post autor: peterhere »

tak zgadza się, jedną wyrzuca na SL, a druga pracuje :)

Slippage - 10 pkt ustawiam bardziej asekuracyjnie, żeby mieć większą pewność że wejdzie zlecenie, przed publikacją kurs bywa że szaleje, a ja chce unikać rekwotowań... zwykle nie mam problemów....
Może to i sporo, ciągle się uczę ...ale jak na razie działa nieźle :)
"ale jesli nie masz dużego kapitalu to nie zarobisz milionów :) " mówi moja kobieta.

Awatar użytkownika
Boby_Fischer
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:21

Nieprzeczytany post autor: Boby_Fischer »

jakie publikacje bierzesz pod uwage? tylko payrollse?
Boby Fischer is great!

peterhere
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2009, 15:22

Nieprzeczytany post autor: peterhere »

np. zmiana zapasów ropy, retail sales w UK- tutaj ostrożnie, interest rate GBP, bank of england minutes, interest rate USD.

przy mojej metodzie(przeciwstawne zlecenia) biorę wszystkie publikację pod uwagę gdzie zakres ruchu jest powyżej 40 pkt. w tym celu przeglądam od czasu do czasu wykresy 1min. i szukam jakiś gwałtowniejszych ruchów :) jak znajdę to sprawdzam czy to wybryk grupy trzymającej władzę czy może była akurat jakaś publikacja :)
"ale jesli nie masz dużego kapitalu to nie zarobisz milionów :) " mówi moja kobieta.

loup
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 11 wrz 2009, 12:34

Nieprzeczytany post autor: loup »

Czy znacie jakieś internetowe opracowania pomocne w grze na danych? Chodzi mi o zestawienia typu danych i wielkości ruchów na różnych parach.

mmiotk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 03 wrz 2009, 00:13

Nieprzeczytany post autor: mmiotk »

loup pisze:Czy znacie jakieś internetowe opracowania pomocne w grze na danych? Chodzi mi o zestawienia typu danych i wielkości ruchów na różnych parach.
ja tam tylko patrze na forexfactory.com i dailyfx.com i interesuje mnie tylko godzina jakichs danych z EUR albo USD. Wczuwam się w ogólny nastrój gry i obstawiam spadek lub wzrost tak z 1 minute przed danymi. Ważne jest żeby nie siadać do wykresów tuż przed danymi, bo nie znasz sumy emocji, które targały ludźmi przez cały dzień. Jak na razie u mnie się sprawdza i przynosi zysk.

BUF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2007, 01:24

Nieprzeczytany post autor: BUF »

mmiotk pisze:
loup pisze:Czy znacie jakieś internetowe opracowania pomocne w grze na danych? Chodzi mi o zestawienia typu danych i wielkości ruchów na różnych parach.
ja tam tylko patrze na forexfactory.com i dailyfx.com i interesuje mnie tylko godzina jakichs danych z EUR albo USD. Wczuwam się w ogólny nastrój gry i obstawiam spadek lub wzrost tak z 1 minute przed danymi. Ważne jest żeby nie siadać do wykresów tuż przed danymi, bo nie znasz sumy emocji, które targały ludźmi przez cały dzień. Jak na razie u mnie się sprawdza i przynosi zysk.
widzę tu nie znajomośc tematu - emocje nie maja tu wpływu (chyba że własne) kwestia tylko czy wyniki danych odbiegaja od tych , które spodziewane są przez światowych analityków. Temat jak każdy jest złozony i trzeba sporo doświaczenia i sprzętu odpowiedniego aby wyciągac wyrażne zyski z gry na raportach. W wolnym czasie służe pomocą... od niedawna znowu warto jest zając się tym sposobem zarabiania :)

Edit:

Prosze kontaktowac się ze mną bezpośrednio na Skype;a - jacekbuf.... dołaczę do czatu i poinformuję o sposobie gry na raportach

mmiotk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 03 wrz 2009, 00:13

Nieprzeczytany post autor: mmiotk »

BUF pisze: widzę tu nie znajomośc tematu - emocje nie maja tu wpływu (chyba że własne)
Ja zarabiam podchodząc z tezą, że emocje mają bardzo duży wpływ i należy je identyfikować. To, że dane są lepsze od oczekiwań analityków, nie znaczy że zarobimy obstawiając L (i odwrotnie). A jeśli nawet kurs pójdzie w górę, to właśnie identyfikacja emocji pomoże przewidzieć, że zaraz walnie w dół. Ale każdy gra na danych, jak umie i jak chce. Ja stoję na stanowisku, że identyfikacja klimatu na rynku to podstawa gry na danych, i w ogóle gry.

BUF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2007, 01:24

Nieprzeczytany post autor: BUF »

Bez urazy.. nie to miałem na myśli. Wybacz mi ale najlepsi fachowcy nie wiedzą czy po ogłoszeniu raportu cena stanie w miejscu, pójdzie do góry czy pójdzie w dół. Byc może grasz nastawieniem na ruch ceny po pierwszym skoku. Tu Twoja polityka by się sprawdzała. Jak mówiłem temat złożony- wiem bo do tej pory gram w ten sposób.

ODPOWIEDZ