Jak zbudować strategię szybkiego scalpingu?

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Kasperskyy03
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 05 cze 2024, 18:28

Jak zbudować strategię szybkiego scalpingu?

Nieprzeczytany post autor: Kasperskyy03 »

Witam
Od trzech lat siedzę w tradingu, od tego czasu zdążyłem przerobić sporo strategii, nawet tych płatnych, jednak to wszystko nie działa. Doszedłem do wniosku że topowe strategie daytradingowe takie jak Supply Demand czy ICT nie są dla mnie bo siedząc 2 godziny i obserwując wykres nie mogę się skupić, od zawsze poszukiwałem bardzo szybkiej strategii scalpingowej. Nie szukam złotego grala, mówię tu o zgarnięciu 2-5 pipsów i zamknięciu pozycji, win rate też nie musi być duży, wystarczy aby w połączeniu z RR generował jakiś tam zysk w dłuższym okresie czasu.
Zawsze wyobrażałem sobie scalping jako otwieranie 10-15 pozycji na godzinę cięcie strat zgarnięcie kilka pipsów i tak w kółko.

Powiedzcie mi czy wgl można taki system zbudować? A może jest już jakiś koncept godny polecenia? Obawiam się że na forexie to może być nieskuteczne i trzeba przenieść się na krypto.

Cblondyn
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6917
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jak zbudować strategię szybkiego scalpingu?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Kasperskyy03 pisze:
06 cze 2024, 09:56
mówię tu o zgarnięciu 2-5 pipsów i zamknięciu pozycji,
Przy takim TP i SL szansa na zarabiającą strategie jest niewielka. Bo koszty (spread+prowizja) są zbyt duże w stosunku do TP/SL. Gdyż mogą wynosić nawet kilkadziesiąt %. To jest nonsens.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10058
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jak zbudować strategię szybkiego scalpingu?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Kasperskyy03 pisze:
06 cze 2024, 09:56
Zawsze wyobrażałem sobie scalping jako otwieranie 10-15 pozycji na godzinę cięcie strat zgarnięcie kilka pipsów i tak w kółko.

Powiedzcie mi czy wgl można taki system zbudować? A może jest już jakiś koncept godny polecenia? Obawiam się że na forexie to może być nieskuteczne i trzeba przenieść się na krypto.
Cześć,

To, że udział kosztów otwarcia pozycji jest duży względem osiąganych zysków, to standard w scalpingu. Tyle, że każde wejście w rynek to "nowe" ryzyko. Dlatego im więcej wejść, tym niekoniecznie lepiej. Krypto nie będzie tu rozwiązaniem. Inna charakterystyka rynku, mniejsza płynność, większe poślizgi, większe koszty, choć potencjalnie rekompensowane większą zmiennością.

Scalping to zawieranie krótkich transakcji. To czy będzie ich wiele, czy nie, zależy od Ciebie. Tyle, że niekoniecznie jest sens skupiać się na ich ilości. Finalnie o Twoim zysku będzie decydować ich jakość przekładająca się na win rate.

Niedawno organizowaliśmy serię webinarów z MrYogim, który bodajże w 2006 roku (!) też zaczynał na tym forum, a po pewnym czasie opracował swoją własną strategię scalpingową z której korzysta do dziś (z pewnymi modyfikacjami). Efekty były zdumiewające (widziałem statementy) - może uda Ci się odkopać te tematy :). Tak czy inaczej, nagrania z tych webinarów masz tutaj:
https://forexclub.pl/video/

Nie wykłada tam jak konkretnie należy handlować ale z pewnością otworzy Ci oczy na to jak w praktyce wygląda scalping na codzień. Zrewidowanie oczekiwań powinno być pomocne w opracowaniu finalnej, własnej strategii.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Kasperskyy03
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 05 cze 2024, 18:28

Re: Jak zbudować strategię szybkiego scalpingu?

Nieprzeczytany post autor: Kasperskyy03 »

Może przesadziłem z tymi 2-5 pipsów, ale testuje właśnie strategię, gdzie wchodzi się po sygnale na knot świecy i zgarnia się długość świecy, masa sygnałów, bardzo fajnie się korzysta, naprawdę dobry winrate na papierze, zaś w moim wykonaniu mógłby być lepszy. Strategia bardzo przyjemna i nie męczy bezczynnym siedzeniem przed ekranem. Trzeba tylko uważać na konsolidacje i wybierać dobrze trendujące instrumenty

Tak to wygląda na wykresie (plik photo1)
Strategię przedstawił forextraderPL można znaleźć na yt
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2024, 10:58 przez Kasperskyy03, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ