DayTrading: Piątek 26.04.2024

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Michal_Szczecin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 03 maja 2019, 18:19

Re: DayTrading: Piątek 26.04.2024

Nieprzeczytany post autor: Michal_Szczecin »

SEROL666 pisze:
27 kwie 2024, 00:32
Zgadzam się, że zmienność walut spadła drastycznie ale i tak 90% faktur na świecie jest wystawiana w dolarze lub euro. Daj mi parę walutową a postaram się udowodnić powiązanie z EUR/USD. Sami ocenicie czy mi się udało
zależy kto czego szuka jakim SL operuje - niektórzy grają na SL 100 pips inni 10

ja gram na setupy które widzę na eur usd aud usd czy innych powolnych zjebanych parach ale dokładnie te same formacje i setupy widzę i na złocie czy ropie czy bitcoinie. Widze je na M5 jak I W1. Na M15 i H4 itd ... no to po chusteczkę mam handlować na edku ?

Fundamenty mało mnie interesują ...

Każdy ma jakieś swoje teorie j natomiast uważam że to banki i najbogatsi ludzie kreują rzeczywistość ustalając poziomy wymian i sprzedaży / kupna (najpierw oni muszą zarobić choćby nie wiadomo jaka krzywda ludzka się działa bądź okrucieństwo) a dopiero potem wchodzą jakieś dane fundamentalne jako dorobienie teorii do faktów i preteksty do popchnięcia zleceń po ustalonych poziomach.

Wg mnie wykres odzwierciedla ich interesy a nie jakieś tam sentymenty. O ooo ropa spada ropa spada .... noi co z tego ??? Oni i tak zarobią na tych spadkach.

Masę razy widzimy złe dane np dla dolara ooo bezrobocie wzrosło - logika mówi że to powinno być złe dla waluty ... a jednak wielokrotnie dolar idzie UP
1. Forex to nie hazard ale Ty możesz być hazardzistą.
2. Ta sama strategia w innych rękach da inne rezultaty.
3. Jesteś odpowiedzialny za swoje decyzje.

Online
baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7060
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 26.04.2024

Nieprzeczytany post autor: baxik »

pozycje na week wyszło w sumie okkk
załapało mi nygusika tez
mam ok ski ropa i lki gaz na razie cienko /minusik/
gaz zeszli do 90,xx nawet czyli luka w sumie pokryta
tu akurat wg mnie dobry temat przewidywania rynku co do stóp procentowych
https://stooq.pl/mol/?id=2072
dolar nie moze byc słaby / wybory w tym roku mają a to nie Polska/:568: a eurolandia upiera sie o obnizce w czerwcu
a z tymi korelacjami to róznie zwłaszcza w krotkim terminie
spada ropa to rosnie dolar a to niekoniecznie :568:
edek
odbił z okolic 1,06 do powyżej 1,07, ale to cały czas może być korekta wzrostowa, a scenariusz bazowy mówi o ruchu w kierunku 1,05. :568:
edek i dolce
dolar spadał i ropa tez spadała :!: :!: :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2379
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: DayTrading: Piątek 26.04.2024

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Michal_Szczecin pisze:
27 kwie 2024, 11:12
zależy kto czego szuka jakim SL operuje - niektórzy grają na SL 100 pips inni 10
ja gram na setupy które widzę na eur usd aud usd czy innych powolnych zjebanych parach ale dokładnie te same formacje i setupy widzę i na złocie czy ropie czy bitcoinie. Widze je na M5 jak I W1. Na M15 i H4 itd ... no to po chusteczkę mam handlować na edku ?
W moim przypadku - GBP/USD - przy niskiej zmienności można zejść nawet poniżej 10 SL. Operując praktycznie na jednej parze można sensownie zarabiać wybieranie się na inne to zwiększanie ryzyka. Mocno skorelowane pary służą do podejmowania decyzji na S/R. Wielokrotnie widziałem konta multiinstrumentalistów na DT czy też krótki termin i zawsze to samo seriami zarabiają i seriami tracą
Michal_Szczecin pisze:
27 kwie 2024, 11:12
Fundamenty mało mnie interesują ...
To wygodne podejście. Wiadomo wszystko zależy.
Michal_Szczecin pisze:
27 kwie 2024, 11:12
Każdy ma jakieś swoje teorie j natomiast uważam że to banki i najbogatsi ludzie kreują rzeczywistość ustalając poziomy wymian i sprzedaży / kupna (najpierw oni muszą zarobić choćby nie wiadomo jaka krzywda ludzka się działa bądź okrucieństwo) a dopiero potem wchodzą jakieś dane fundamentalne jako dorobienie teorii do faktów i preteksty do popchnięcia zleceń po ustalonych poziomach.
Ci ekstremalnie bogaci nie interesują się FX od tego mają ludzi - pracowników. I oni tworzą to co my nazywamy fundamentami.
Michal_Szczecin pisze:
27 kwie 2024, 11:12
Wg mnie wykres odzwierciedla ich interesy a nie jakieś tam sentymenty. O ooo ropa spada ropa spada .... noi co z tego ??? Oni i tak zarobią na tych spadkach.
HFT czy Algorytmy nazwij jak chcesz to teraz dominują na rynkach. Poczytaj o strukturze rynku przez ostatnie lata się trochę zmieniło
Michal_Szczecin pisze:
27 kwie 2024, 11:12
Masę razy widzimy złe dane np dla dolara ooo bezrobocie wzrosło - logika mówi że to powinno być złe dla waluty ... a jednak wielokrotnie dolar idzie UP
To akurat proste. Jak jest boom na rynkach to wzrost bezrobocia w USA osłabi dolara a jak recesja i stan niepewności to wzmocni dolara. Globalny świat.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Zablokowany