ESMA bierze się za influencerów i analityków - nowe regulacje

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Mateusz199
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2024, 13:19

Re: ESMA bierze się za influencerów i analityków - nowe regulacje

Nieprzeczytany post autor: Mateusz199 »

Wydaje mi się, że te nowe regulacje ESMA mają w pewnym sensie sens. W końcu chodzi o większą przejrzystość i uczciwość w informowaniu ludzi o inwestycjach. Czasem trudno jest odróżnić, czy dana rekomendacja jest prawdziwa czy może wynika z jakichś ukrytych interesów. Mam nadzieję, że te nowe przepisy pomogą w zwiększeniu zaufania do tego rodzaju informacji w social mediach. Chociaż z drugiej strony, martwi mnie, że mogą one ograniczyć swobodę wypowiedzi i udostępniania opinii na temat inwestycji. Mam nadzieję, że ESMA znajdzie właściwą równowagę między kontrolą a swobodą działania dla tych, którzy chcą uczciwie dzielić się swoimi poglądami.

Awatar użytkownika
Grzesiek.fx
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 19 sie 2022, 16:45

Re: ESMA bierze się za influencerów i analityków - nowe regulacje

Nieprzeczytany post autor: Grzesiek.fx »

„Hej, hej, ziomeczki! Właśnie wjeżdża nowy airdrop na giełdzie XY! Pakujemy się ile kto może i jedziemy tu de mun! To fajny projekt, ma solidne podstawy i jest duża szansa na wzrost.”
Kiedyś prześwietlili tych fachowców z Wall Street. Wg znanych mi badań, które przeprowadzili amerykańscy naukowcy :roll: , ich rekomendacje sprawdzały się w 50% przypadków (moneta?). Więc powyższy cytat jest całkiem OK. :D
Czasem trudno jest odróżnić, czy dana rekomendacja jest prawdziwa czy może wynika z jakichś ukrytych interesów.

Słynny przypadek Maklerów Giełdowych, udzielających rekomendacji w polskiej telewizji, by wywindować cenę akcji po to, aby kolega dobrze z tego wyszedł... jest już znany chyba każdemu (i tu i tam).
Mam nadzieję, że te nowe przepisy pomogą w zwiększeniu zaufania do tego rodzaju informacji w social mediach.
Panowie maklerzy/doradcy fin. nie biorą żadnej odpowiedzialności za swoje rekomendacje. Mogą się mylić - i to jest legalne.

Moim zdaniem, influencerzy zabierają robotę i kasę tym "ekspertom" giełdowym. Tu chodzi o kasę. Stąd ta cała awantura. Ja nie mogę się odgonić zarówno od jednych jak i od drugich. Albo wszyscy mogą rozmawiać o giełdzie, albo nikt z powyższych. Wtedy szum internetowy będzie w równowadze.
:564:

Może jeszcze boli ICH ta akcja z GameStop? My przewieźć ulicę - dobrze, ulica przewieźć nas - źle.

PS.
Unia staje się, od kilku lat, coraz bardziej komunistyczna.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: ESMA bierze się za influencerów i analityków - nowe regulacje

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Grzesiek.fx pisze:
15 mar 2024, 17:38
„Hej, hej, ziomeczki! Właśnie wjeżdża nowy airdrop na giełdzie XY! Pakujemy się ile kto może i jedziemy tu de mun! To fajny projekt, ma solidne podstawy i jest duża szansa na wzrost.”
Kiedyś prześwietlili tych fachowców z Wall Street. Wg znanych mi badań, które przeprowadzili amerykańscy naukowcy :roll: , ich rekomendacje sprawdzały się w 50% przypadków (moneta?). Więc powyższy cytat jest całkiem OK. :D
Czasem trudno jest odróżnić, czy dana rekomendacja jest prawdziwa czy może wynika z jakichś ukrytych interesów.

Słynny przypadek Maklerów Giełdowych, udzielających rekomendacji w polskiej telewizji, by wywindować cenę akcji po to, aby kolega dobrze z tego wyszedł... jest już znany chyba każdemu (i tu i tam).
Mam nadzieję, że te nowe przepisy pomogą w zwiększeniu zaufania do tego rodzaju informacji w social mediach.
Panowie maklerzy/doradcy fin. nie biorą żadnej odpowiedzialności za swoje rekomendacje. Mogą się mylić - i to jest legalne.

Moim zdaniem, influencerzy zabierają robotę i kasę tym "ekspertom" giełdowym. Tu chodzi o kasę. Stąd ta cała awantura. Ja nie mogę się odgonić zarówno od jednych jak i od drugich. Albo wszyscy mogą rozmawiać o giełdzie, albo nikt z powyższych. Wtedy szum internetowy będzie w równowadze.
:564:

Może jeszcze boli ICH ta akcja z GameStop? My przewieźć ulicę - dobrze, ulica przewieźć nas - źle.

PS.
Unia staje się, od kilku lat, coraz bardziej komunistyczna.
ESMA "zapomniała" że bandytami i naganiaczami na aktywa subprime MBA, które eksplodowały w czasie kryzysu 2007-08 nie był kto inny jak największe instytucje finansowe świata do spółki z agencjami ratingowymi !! Jedni i drudzy doskonale wiedzieli że to "pierdo..nie" prędzej czy później. Świat zobaczył medialną szopkę jak to "bohaterowie" w rodzaju Paulson'a i Bernanke "ratują" świat. A właśnie mali inwestorzy influencerzy ostrzegali przed krachem.

Kto pamięta akcję Panama Papers ? Ktoś kiedyś mi ładnie wytłumaczył że celem tej światowej akcji było "zagonienie" kapitału we właściwe miejsce bo skazanych na kary grzywien i wwiezienia musiały by być tysiące a jak wiemy nawet Mossack i Fonseca nie poszli siedzieć.

Zgadzam się co do rekomendacji różnej maści fachowców z Wall Street i polecam zmierzenie się z ich analizami na danym instrumencie to można się zdziwić, że znając samemu dobrze aktywo jest się w stanie lepiej przewidzieć przyszłość zwłaszcza w krótkim terminie !!

O kierunku UE na komunę to już od dawna się słyszy, do tego rok za rokiem władza jest oddawana w łapy Korporacji a przy okazji wykańczają mniejszych na różne sposoby. Te informacja kiedyś należały do kolesiami od teorii spiskowych ale kolejny raz okazuje się że maja rację....
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ