DayTrading: Piątek 15.12.2023

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Re: DayTrading: Piątek 15.12.2023

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

OIL uważać bo może być odwrót ,warunek wybicie i utrzymanie poprzedniego dołka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Online
baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7002
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 15.12.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

jeszcze dax bo czasem ktos to gra
nie stawialem esek a teraz to ciut za pozno /wczoraj moze jeszcze bylo mozna ale nie wtedy gdy zaczalem ski na indeksach
tu tez spora luka do pokrycia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: DayTrading: Piątek 15.12.2023

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

setka pisze:
16 gru 2023, 13:07
dlatego szwajcar ze ja nie gram DT tylko kisze ogóra, dodatni swap, moge nawet rok to trzymac w oczekiwaniu na CEL zeby tylko depo wytrzymało a ztym to juz jest słabo przy tej pozycji co mam wiec nie wiem jak bedzie... zawsze Jordan pitolił że chf przewartościowany nagle mu sie odróciło ? z drugiej strony nie kumam tego mechanizmu: jak u nas chcesz kupic nasze akcje to musisz miec PLN (wtedy rośnie) a jak w stanach rosnie pod niebiosa to dolar spada a akcje kupuja za muszelki czy jak...
SNB swoimi działaniami wspiera Szwajcarską gospodarkę ale za tym idzie cena że zabili trend. AT słabo działa bo wszystkie tradery o tym wiedzą i trzymają się daleko od USD/CHF. Nawet na forex factory wątek wygląda mizernie - kilka wpisów na miesiąc Niejeden już się przejechał a SNB robi co chce a konkretnie trzyma w konsoli do dolara kiedyś wklejałem link że nawet Amerykanów wkurzają swoimi działaniami. Niedługo koreański Won ich wyprzedzi w obrotach na FX. SNB chce aby traderzy zostawili ich walutę w spokoju. Do tego SNB jest prywatnym bankiem broniąc waluty ponosi straty a maja traderów z dużymi możliwościami wiec nie gardzą łatwą kasą i jak jest okazja to koszą z rynku ile sie da.
W szwajcarskich złotych monetach jest sporo rtęci - to powinno dać do myślenia w podejściu szwajcarskiej banksterki.
To tyle co pamiętam... chyba jesteś juz za stary aby zmienić podejście do FX :wink:
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
setka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 981
Rejestracja: 17 paź 2022, 21:51

Re: DayTrading: Piątek 15.12.2023

Nieprzeczytany post autor: setka »

Zdecydowanie tak jak piszesz na końcu...
Kurs szwajcara wyglada na ustabilizowany a w duzej mierze zalezy od edka tyle ze masz dobry swap w razie dluzszej trzymanki.
Wariacje sa na kazdym instrumencie. Mam swiadomosc ze to ryzykowna para. FED też jest prywatnym bankiem i robi co chce :D

Zablokowany