DayTrading: Poniedziałek 15.05.2023

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
siux
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:18

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.05.2023

Nieprzeczytany post autor: siux »

Nie wiem czy słyszeliście/wiecie o tym, że Chiny również pobudowały jakieś magazyny na ropę i podobnie jak USA mogą w jakimś stopniu wpływać na cenę wyprzedając kiedy cena zbytnio wzrośnie. Na chwilę obecną podobno magazyny są pełne,a gospodarka raczej słabo rośnie w porównaniu do lat poprzednich(przed pandemią)
Co do dedolaryzacji to sprawa nie jest taka prosta, bo kraje które handlują muszą się w czymś rozliczać i jeżeli to nie jest waluta typu euro/dolar to po pewnym czasie zaczyna być problem u jednej ze stron. Jedyna szansa to Juan, ale chinom coś to nie na rękę podobno, coś pewnie przeliczają i im nie pasi. Piszę tu o dużych rynkach, nie jakichś tam państwach o potencjale 3 milionowego kraju rozwiniętego.


I jeszcze jedno co do dolca, to puki trwa wojna na wschodzie to mają jeszcze szansę /pod wpływem jakichś zdarzeń/face niusów itp itd podskoczyć jeszcze dość wysoko i znowu zjechać sporo poniżej dołka. Taką opcję widzę z walutami europejskimi nawet jak dolar za rok/dwa miałby być tańszy o 20-25%

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6868
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.05.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

I jeszcze jedno co do dolca, to puki trwa wojna na wschodzie to mają jeszcze szansę /pod wpływem jakichś zdarzeń/face niusów itp itd podskoczyć jeszcze dość wysoko i znowu zjechać sporo poniżej dołka. Taką opcję widzę z walutami europejskimi nawet jak dolar za rok/dwa miałby być tańszy o 20-25%
[/quote]
a wg mnie wszelkiej masci analom chyba sie nudzi i tyle
znowu pisza ze hameryka moze zbankrutowac
dolar byl jest i dlugo jeszcze bedzie krol i tyle bo takie same bzdety lecialy jak edek byl wyzej 1,25
robia z kursami to co chca i jak chca i zaden juan nie bedzie waluta glowna bo nikt nie wie ile go naprawde jest . tak jak i rubli
najwyzej kiedys znowu koszyk zmienia i tyle
z jakiegos elliota to tylko pamietam ze nie domknał ostatnio 5tki na 0,86 bo zrobil tylko 0,95
tzn ze kiedys ja domknie :568:
ale czy wczesniej znowu 1,2 nie zrobi tego dzis nikt nie wie
na dzis linia trendu wzrostowego jest na wyzej 1,16 i tylko to jest istotne
a czy planuja jeszcze zejsc do 1,05 czy nizej a to chaj ich jeden wielki wie :p i nam szkoda czasu by głowkowac bo to rynek pokaze
na dzis to istotne by indeksy spadly zgodnie z tym co co roku robia sell may itd a wtedy jeszcze dolar wzrosnie czyli jak zwykle bedziew i tyle

i dlatego mam ski na edku i nie czytam głupot amen
a dawno tak nie bylo zebym po sporym spadku wchodzil w ski na malym nawet podbiciu :568:
tak samo indeksy gram ski i od dawna nie narzekam moze tylko na to ze za malo spadaja
i bardziej sie w tym mcu elek stawiac obawiam EOT
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

siux
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:18

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.05.2023

Nieprzeczytany post autor: siux »

Nie napisałem tego jasno, ale chodziło mi raczej o szwajcara, tu od lat jest nazwijmy to równowaga z dolcem. Wahania rzędu 10%.

Dolar królem może być jak najbardziej, ale...nie może być tak, że ropa będzie po 100 dolców a kurs edka 1. To nie przejdzie, bo gospodarka UE padnie na pysk po 5 latach, a może i trzech. No chyba, że ceny na tych naszych wykresach są wymyślone/odrealnione od cen za które państwa/firmy faktycznie kupują ropę.

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 6868
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.05.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

siux pisze:
15 maja 2023, 22:53
Nie napisałem tego jasno, ale chodziło mi raczej o szwajcara, tu od lat jest nazwijmy to równowaga z dolcem. Wahania rzędu 10%.

Dolar królem może być jak najbardziej, ale...nie może być tak, że ropa będzie po 100 dolców a kurs edka 1. To nie przejdzie, bo gospodarka UE padnie na pysk po 5 latach, a może i trzech. No chyba, że ceny na tych naszych wykresach są wymyślone/odrealnione od cen za które państwa/firmy faktycznie kupują ropę.
kontrakty sa na pewno 10letnie negocjowane takze klopoty mogsa miec firmy i bankrutowac
kraje raczej nie chyba ze biedne
my chyba jeszcze jechalismy w ub roku na kontrakcie ktory pawlak podpisywal // i sporo przepłacił/ a kto to pamieta kiedy to bylo bo ja nie
a gej znowu wyzej 170 czyli ski to byla dpa nie biznes
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Zablokowany