Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
SKRYBA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 09 sty 2011, 18:37

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SKRYBA »

Słowa Xi Jinpinga wypowiedziane przez przywódcę ChRL podczas spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. - powiedział na Kremlu, do Kremla i do wszystkich nas, że "teraz jest wyjątkowa szansa, by zmienić globalny porządek stworzony sto lat temu".

To jęst pezprecedensowa deklaracja, która przenosi rozgrywki na pole wojny kinetycznej a nie przepychanek walutowo-gospodarczych.A przynajmniej nie tylko gospodarczych. Być może czekają chiny, żeby zachód maksymalnie wystrzelał się z broni i wtedy się zacznie.

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Już lotniskowce Chińskie czekają na Bermudach żeby wprowadzić socjalizm w USA ,naród amerykański pragnie socjalizmu więc ChRL muszą interweniować
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

SKRYBA pisze:
05 cze 2023, 14:23
Słowa Xi Jinpinga wypowiedziane przez przywódcę ChRL podczas spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. - powiedział na Kremlu, do Kremla i do wszystkich nas, że "teraz jest wyjątkowa szansa, by zmienić globalny porządek stworzony sto lat temu".

To jęst pezprecedensowa deklaracja, która przenosi rozgrywki na pole wojny kinetycznej a nie przepychanek walutowo-gospodarczych.A przynajmniej nie tylko gospodarczych. Być może czekają chiny, żeby zachód maksymalnie wystrzelał się z broni i wtedy się zacznie.
No tak to juz się dzieje BRICS, AIIB, Jedwabny Szlak 2.0, Amerykanie wyszli z Afganistanu, Iraku, Chińska baza na Atlantyku, strategia sznura pereł Krok po kroku. Mao TT powiedział ze poczekają 50 czy 100 lat aby odzyskać Taiwan. I sądzę że to sie odbędzie bez jednego wystrzału jak z Hong Kongiem. Pozatym za każdym razem gdy pada hasło wojny z Chinami korpoludki lecą i bronią swoich biznesów w Chinach.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2023, 14:02 przez SEROL666, łącznie zmieniany 1 raz.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

PaDo pisze:
05 cze 2023, 18:33
Już lotniskowce Chińskie czekają na Bermudach żeby wprowadzić socjalizm w USA ,naród amerykański pragnie socjalizmu więc ChRL muszą interweniować
Chiny mają ponoć 3 sztuki. A amerykanie gdyby stracili 2 to juz nie ma sensu walczyć z Chinami.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

SKRYBA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 09 sty 2011, 18:37

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SKRYBA »

https://youtu.be/FEx_q-VcMKs?t=2565 Polecam cały film ale zaznaczyłem jeden z najciekawszych fragmentów. Najbardziej zaciekawił mnie watek o Sztucznej która Na bieżąco projektuje coraz to lepiej dostosowane boty do rynku który zmienia się coraz szybciej.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Jak widzę jak każdy co coś tam wie ale tak naprawdę wie niewiele zaczyna gadać o SI wieszczy zło albo drogę do szczęścia w zależności od tego co tam sobie wymyślił i czy lubi kino Sci Fi to troszkę mi się nie dobrze robi.
Świerk póki co to sprzedaje szkolenia, kursy, konsultacje co oznacza że sam na rynku jakoś nie potrafi zarobić kasy. Rzekomo 15 lat gapił się na najlepszych na rynku i żadnych wniosków dla siebie nie wyciągnął ??
Za to wymyślił Mental Toughness 2.0 - po angielsku lepiej brzmi Yeeahhh !
Poczytaj sobie co Świerk robił kilka lat temu:
dr-dariusz-swierk-forexinstitute-t27993-20.html
"If music is dying musicians are killing it" - MP

SKRYBA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 09 sty 2011, 18:37

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SKRYBA »

Nie neguję tego że może nie potrafić zarabiać na giełdzie, ale to nie znaczy że nie może mieć racji w kwestiach okołotrejdowych. Każdy może mieć inne zdolności. Warto film obejrzeć choćby dla potrenowania wyobraźni, bo obojętne co ktoś sądzi o AI to będzie to rewolucja i ona inwestycji czy skalpu też nie ominie bo tam leżą pieniądze.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

SKRYBA pisze:
10 gru 2023, 17:01
Nie neguję tego że może nie potrafić zarabiać na giełdzie, ale to nie znaczy że nie może mieć racji w kwestiach okołotrejdowych. Każdy może mieć inne zdolności. Warto film obejrzeć choćby dla potrenowania wyobraźni, bo obojętne co ktoś sądzi o AI to będzie to rewolucja i ona inwestycji czy skalpu też nie ominie bo tam leżą pieniądze.
A ilu znasz zarobionych traderów, którzy cisną sprzedaż szkoleń i kursów ? Ba Świerk ma dla każdego propozycję na swojej sprzedażowej stronce:
"PROGRAM PARTNERSKI FOREX INSTITUTE
Dołącz do Nas! Jeśli masz pomysł na promocję i sprzedaż naszych szkoleń – napisz. Daj znać, jaki masz pomysł i....."
Po 20 latach nadal nie potrafi wejść na rynek i zarobić kasy... ale wie jak to zrobić i chce tobie sprzedać... :lol:

Powiedzmy sobie szczerze stworzenie algorytmów i całej infrastruktury do SI jest w cholerę skomplikowane nawet nie wiem jak bardzo i ilu ludzi do tego potrzeba. A ty słuchasz kolesia o SI, który nie wie bądź nie potrafi czegoś 10 razy łatwiejszego jak zarabianie na rynku ? Tylko poniża się tymi akcjami sprzedażowymi w stylu "kup pan cegłę" ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

SKRYBA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 09 sty 2011, 18:37

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SKRYBA »

Mnie nie interesuje jego osoba a raczej jego tezy o sposobach wykorzystywania AI do manipulowania rynkiem.
Cytuję:
1-Fundusze wykorzystują AI do poszukiwania zależności rynkowych i prawidłowości do masowego tworzenia botów które grają pod te prawidłowości. (Niby nic nowego ale w związku z tą łatwością i masowością tworzenia botów, rynek może zmieniać charakter szybciej i częściej)
2-AI nauczy się nowych sposobów manipulowania rynkiem na nowe, nieznane dotąd sposoby.
Nie chce mi się wymieniać wszystkich tez z tego filmu. Kto będzie chciał zwiększyć swoją wyobraźnię to sam obejrzy.
Ogólnie jest tak że AI według największych umysłów zrobi nam totalna rewolucję jakiej nigdy nie było w historii ludzkości. Wiedzą o tym lekarze, prawnicy, graficy, filmowcy, urzędnicy, programiści i inni intelektualiści. Czemu traiderzy mieli by się czuć nietykalni? Czy to nie zwykła ignorancja i bagatelizowanie?
PS. nie jestem twoim wrogiem i nie twierdzę czy jakiś gość jest uczciwy i mądry czy jest oszustem bez refleksji. Dla mnie liczy sie że ma coś nowego do powiedzenia.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

SKRYBA pisze:
11 gru 2023, 11:30
Mnie nie interesuje jego osoba a raczej jego tezy o sposobach wykorzystywania AI do manipulowania rynkiem.
Cytuję:
1-Fundusze wykorzystują AI do poszukiwania zależności rynkowych i prawidłowości do masowego tworzenia botów które grają pod te prawidłowości. (Niby nic nowego ale w związku z tą łatwością i masowością tworzenia botów, rynek może zmieniać charakter szybciej i częściej)
2-AI nauczy się nowych sposobów manipulowania rynkiem na nowe, nieznane dotąd sposoby.
Nie chce mi się wymieniać wszystkich tez z tego filmu. Kto będzie chciał zwiększyć swoją wyobraźnię to sam obejrzy.
Ogólnie jest tak że AI według największych umysłów zrobi nam totalna rewolucję jakiej nigdy nie było w historii ludzkości. Wiedzą o tym lekarze, prawnicy, graficy, filmowcy, urzędnicy, programiści i inni intelektualiści. Czemu traiderzy mieli by się czuć nietykalni? Czy to nie zwykła ignorancja i bagatelizowanie?
PS. nie jestem twoim wrogiem i nie twierdzę czy jakiś gość jest uczciwy i mądry czy jest oszustem bez refleksji. Dla mnie liczy sie że ma coś nowego do powiedzenia.
On nie jest specjalistą od AI zajmuje się e-szkoleniami.... poza tym ten wywiad odbywa się na słabym portaliku, który stara się zdobyć zasięgi.
Świerk nie powołuje się na nic w tym wywiadzie. To amator w temacie, który snuje domysły i przypuszczenia co do przyszłości. Jak się na coś powołuje to mówi że słyszał i widział ale gdzie to już nie może powiedzieć. Masa futurologów i specy w swoich dziedzinach "wyłożyła" się w swoich przewidywaniach. To chyba Lem przewidział że każdy kiedyś będzie tworzył swoją telewizję :wink:

Posłuchaj sobie specjalistów którzy zajmują się zawodowo SI to droga jest jeszcze daleka do tych wszystkich fantazji o których mówią przypadkowi "spece".
Co do Citadel LLC - oni bazują na strukturze rynku i wolumenie aby zgarnąć kasę i póki co tak jak pisałem wcześniej uprawiają front running dzięki korupcji w strukturach władzy. Obejrzyj sobie filmik "inwestorzy amatorzy" z tego roku (Uwaga Spoiler) jeżeli wierzyć twórcom filmu jak Citadel paliło się dupsko to jak zwykle uciekł się do manipulacji.
Za każdym razem gdy "coś lub ktoś" w jakiś sposób zmienia rynek to on i uczestnicy się adaptują i tak jest od dekad.
Masz się co martwić jak obracasz setkami milionów USD..... bo wtedy te kutasy od HFT będą polować na duże pozycję używając lewara i wiedzy o głębokości rynku (fundamenty i cała reszta nie ma znaczenia).

PS. 95% YT to treści niepoważne. Wielu "gości" udzielających wywiadów dzieli się kasą z dochodów z reklam z "prowadzącym". Wiec przekaz ma być ciekawy a jak to mówią strach się sprzedaje a zatem merytoryka idzie na bok. Spójrz na TV takie jak TVN, Polsat czy TVP propaganda i głupoty są nadawane 24/7 to co wymagać od YT.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ