Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

2023-05-08_125536.jpg
2023-05-08_125703.jpg
2023-05-08_125717.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

SKRYBA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 09 sty 2011, 18:37

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SKRYBA »

Jakie to ma znaczenie ile czasu ktos sie uczy? Od pół roku mnóstwo ludzi o zawodach intelektualnych drży o swoje miejsce pracy.już teraz wielkie firmy zwalniają informatyków, bo robotę robi za nich chat GPT.I nie ma znaczenia ze uczyli się latami. Pójdą na budowę mieszać beton bo czasy się zmieniają i będą musieli sie przystosować do zmian. Mam wrażenie że uważacie że pieniądze małych graczy nie maja dla duzych znaczenia. Ja uważam że te statystyczne zyski roczne funduszy biorą sie między innymi z depozytów utraconych przez plankton. Dobra kończę forsowanie mojej teorii. Zobaczymy co będzie.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2023, 14:04 przez SKRYBA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Najistotniejszy fragment mojej rozmowy z Chat GPT jest ten:
The algorithm would need to be continuously tested and refined as market conditions change and new data becomes available.
Inaczej rzecz ujmując, nie dowiedziałem się z tej rozmowy niczego, czego bym już nie wiedział.

Ewentualnie dowiedziałem się jakich SI chat rekomenduje do ich trenowania.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SKRYBA pisze:
08 maja 2023, 13:03
Jakie to ma znaczenie ile czasu ktos sie uczy? Od pół roku mnóstwo ludzi o zawodach intelektualnych drży o swoje miejsce pracy.już teraz wielkie firmy zwalniają informatyków, bo robotę robi za nich chat GPT.I nie ma znaczenia ze uczyli się latami. Pójdą na budowę mieszać beton bo czasy się zmieniają i będą musieli sie przystosować do zmian. Mam wrażenie że uważacie że pieniądze małych graczy nie maja dla duzych znaczenia. Ja uważam że te statystyczne zyski roczne funduszy biorą sie między innymi z depozytów utraconych przez plankton. Dobra kończę forsowanie mojej teorii. Zobaczymy co będzie.
I tu ponownie wykazujesz się brakiem wiedzy.
Zyski roczne funduszy biorą się głównie z tego, że wciąż ludzie im wpłacają swoje kapitały.
Oni nie żyją z tradingu, tylko z dopływu nowego kapitału.
To taki ukryty, legalny Schemat Ponziego.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Kontynuując, to poprosiłem Chat GPT żeby napisał mi dosyć prostą strategię na MT4.
To co on wyrzuca jest tragiczne i nie ma szans nawet działać poprawnie bez moich poprawek.
Jedynie w czym pomaga, to w rzucaniu pewnych rozwiązań, czyli może mi tylko skrócić, albo przyspieszyć pewne czynności, ale mnie jako programisty nie zastąpi pewnie jeszcze długo.

Tak, więc, nie wyobrażam sobie w jaki sposób wielkie instytucje mają niby jakieś tajemne super SI, które im kody generują, takie gotowe, działające, bez udziału człowieka???
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

SKRYBA pisze:
08 maja 2023, 13:03
Jakie to ma znaczenie ile czasu ktos sie uczy? Od pół roku mnóstwo ludzi o zawodach intelektualnych drży o swoje miejsce pracy.już teraz wielkie firmy zwalniają informatyków, bo robotę robi za nich chat GPT.I nie ma znaczenia ze uczyli się latami. Pójdą na budowę mieszać beton bo czasy się zmieniają i będą musieli sie przystosować do zmian. Mam wrażenie że uważacie że pieniądze małych graczy nie maja dla duzych znaczenia. Ja uważam że te statystyczne zyski roczne funduszy biorą sie między innymi z depozytów utraconych przez plankton. Dobra kończę forsowanie mojej teorii. Zobaczymy co będzie.
Ninja ma rację masz za mało wiedzy. Sięgnij do teori monetarnych, jak emituje się pieniądze oraz alokacji i dystrybucji pieniądza w gospodarce. Bo rzucasz temat i piszesz banialuki na ten temat. Drobni nie tworzą żadnych praktycznie strumieni finansowych przechwytywanych przez dużych graczy. Tu masz stary filmik ze starymi damymi polaryzacja społeczna na pewno się zwiększyła od tego czasu:
https://www.youtube.com/watch?v=QPKKQnijnsM
Jeżeli Państwo nie będzie się wpierd..ć do gospodarki to będzie OK. Poczytaj sobie o kryzysie w USA w latach 1920-21. Ach zapomniałbym w necie NIC NIE MA na ten temat po polsku. Został wręcz wymazany z historii ekonomi i niewiele prac jest na ten temat. TO DOPIERO teoria spiskowa !!
Chłopaki z FED spotkali wielki opór na próbę zastosowania przez nich lekarstwa -QE. Dopiero teorie Johna Maynard Keynesa pozwoliły zaaplikować przepisane przez FED lekarstwo i zarabiać ba kształtować Istotę oraz przebieg kryzysu.
Film i artykuł(ostatni akapit podsumowuje wszystko):
https://www.youtube.com/watch?v=czcUmnsprQI
https://fee.org/articles/the-depression ... 1920-1921/
Nie przejmuj się. Przed ewszystkim jak czujesz sie planktonem to nie płyń w stronę jaskini z fiszbinami.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

SKRYBA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 09 sty 2011, 18:37

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SKRYBA »

Plankton to okreslenie troche zapozyczone ze slangu prawników, i określa klientów kancelarii. Lekarze na zaprawianych imprezach swoich pacjentów określają per "bankomaty".:)

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

SKRYBA pisze:
08 maja 2023, 21:13
Plankton to okreslenie troche zapozyczone ze slangu prawników, i określa klientów kancelarii. Lekarze na zaprawianych imprezach swoich pacjentów określają per "bankomaty".:)
Hej uciekło mi to. Tak apropos aktualnej zabawy z długiem USA. nie martwi cię to ? Słyszałeś teorie o realnym długu ? Ciekawe co z tego wyjdzie jeżeli kongres da STOP to bedzie koniec wojny na ukrainie. teraz chyba odbywa sie handel prawami własności na dużą skalę
"If music is dying musicians are killing it" - MP

SKRYBA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 09 sty 2011, 18:37

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SKRYBA »

Nie zaglądałem dawno. Temat z długiem jest powtarzany co parę lat i nic się nie zmieni w przyszłości.Wojna nie może być wygrana przez putina bo to ośmieli chiny do wojny z USA pod pretekstem wojny o Tajwan, co było by wojną światową i może atomową. nie pozwolą na to i będą prowadzic "kreatywną księgowość" żeby dalej"pomagać " Ukrainie.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

SKRYBA pisze:
03 cze 2023, 10:43
Nie zaglądałem dawno. Temat z długiem jest powtarzany co parę lat i nic się nie zmieni w przyszłości.Wojna nie może być wygrana przez putina bo to ośmieli chiny do wojny z USA pod pretekstem wojny o Tajwan, co było by wojną światową i może atomową. nie pozwolą na to i będą prowadzic "kreatywną księgowość" żeby dalej"pomagać " Ukrainie.
Nie zapominaj ze Rosja nie może przegrać za bardzo bo jak przegrają z kretesem to Chińczycy z tymi "zbędnymi dolarami" wskoczą do Moskwy to USA będzie miało przerąbane. Po co mieli by zaczynać wojnę ? Chiny wygrywają cały czas na punkty z USA. Budzisz o tym mówił niedawno:
https://www.youtube.com/watch?v=ZuUtLX-QrNQ
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ