Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Równie dobrze mogło by trafić do dzialu absurdy:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Uniwer ... 34740.html
"If music is dying musicians are killing it" - MP

SKRYBA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 09 sty 2011, 18:37

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SKRYBA »

Przeszukuję internet pod kątem prac nad AI, która działała by dla takiego czy innego banku inwestycyjnego lub funduszu i nic nie mogę znaleźć. Nawet żaden fundusz nie chce sie pochwalic że ma jakąś turbo inteligencję którą wyprzedza innych. Z jednej strony mnie to nie dziwi bo może to byc tajemnica firmy, ale z drugiej strony jeśli te firmy tak preferuja ciszę medialną w temacie AI, to może znaczyć że wyścig nabiera tempa a "mali gracze" nawet nie powinni sobie z niego zdawać sprawy. Po prostu trzymają nas w niewiedzy, apotem postawią przed faktem dokonanym, a my obudzimy się z ręka w nocniku. Nawet nie będziemy wiedzieć co sie dzieje, po prostu wykresy będą działały inaczej.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SKRYBA pisze:
08 maja 2023, 09:00
Przeszukuję internet pod kątem prac nad AI, która działała by dla takiego czy innego banku inwestycyjnego lub funduszu i nic nie mogę znaleźć. Nawet żaden fundusz nie chce sie pochwalic że ma jakąś turbo inteligencję którą wyprzedza innych. Z jednej strony mnie to nie dziwi bo może to byc tajemnica firmy, ale z drugiej strony jeśli te firmy tak preferuja ciszę medialną w temacie AI, to może znaczyć że wyścig nabiera tempa a "mali gracze" nawet nie powinni sobie z niego zdawać sprawy. Po prostu trzymają nas w niewiedzy, apotem postawią przed faktem dokonanym, a my obudzimy się z ręka w nocniku. Nawet nie będziemy wiedzieć co sie dzieje, po prostu wykresy będą działały inaczej.
To się nazywa "teorią spiskową".
Nie masz na nic dowodów i tworzysz bajki wyssane z palca.
Czy to ci w czymś pomaga?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

SKRYBA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 09 sty 2011, 18:37

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SKRYBA »

ninjaproject pisze:
08 maja 2023, 10:08

To się nazywa "teorią spiskową".
Nie masz na nic dowodów i tworzysz bajki wyssane z palca.
Czy to ci w czymś pomaga?

Mylisz się. Jest jeden dowód na to że fundusze sa "nastawione" na oczyszczanie kont drobnicy. Jest nim statystyka mówiąca o 85% tracących i 15 % nietracących graczy. Szukam tylko dowodów na to że w funduszach szykuje sie przełom technologiczny związany z AI. Jestem pewny że trwa tam wyścig a cisza wokół tego jest złowróżbna. Może to tylko moje odczucie, ale nie wierzę w to że nie wykorzystają AI do zwiększania swoich zysków(zwiększania strat reszty rynku).

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SKRYBA pisze:
08 maja 2023, 10:47
ninjaproject pisze:
08 maja 2023, 10:08

To się nazywa "teorią spiskową".
Nie masz na nic dowodów i tworzysz bajki wyssane z palca.
Czy to ci w czymś pomaga?

Mylisz się. Jest jeden dowód na to że fundusze sa "nastawione" na oczyszczanie kont drobnicy. Jest nim statystyka mówiąca o 85% tracących i 15 % nietracących graczy. Szukam tylko dowodów na to że w funduszach szykuje sie przełom technologiczny związany z AI. Jestem pewny że trwa tam wyścig a cisza wokół tego jest złowróżbna. Może to tylko moje odczucie, ale nie wierzę w to że nie wykorzystają AI do zwiększania swoich zysków(zwiększania strat reszty rynku).
:509:
Tak, to się właśnie nazywa teorią spiskową!
W jaki sposób statystyki tracących graczy świadczą o tym, że ktoś to robi celowo?
Skąd taka logika?
Tzn. ja wiem skąd - z tego że żyjesz w idiotycznym kraju gdzie 90% ludzi wierzy w bajki wyssane z palca.
Widzisz, tutaj wszyscy wierzą w jakiegoś niewidzialnego stwórcę, który cię obserwuje non stop, i z tego potem tworzą inne teorie spiskowe odnośnie jakichś tajemniczych sił, albo potajemnie spiskujących korporacji...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

SKRYBA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 09 sty 2011, 18:37

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SKRYBA »

Od ponad 100 lat przepływ pieniądza na giełdzie jest od małych(mniej świadomych) do dużych (cwanych). Uważasz że to jest niewinny przypadek?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

SKRYBA pisze:
08 maja 2023, 10:47
ninjaproject pisze:
08 maja 2023, 10:08
To się nazywa "teorią spiskową".
Nie masz na nic dowodów i tworzysz bajki wyssane z palca.
Czy to ci w czymś pomaga?

Mylisz się. Jest jeden dowód na to że fundusze sa "nastawione" na oczyszczanie kont drobnicy. Jest nim statystyka mówiąca o 85% tracących i 15 % nietracących graczy. Szukam tylko dowodów na to że w funduszach szykuje sie przełom technologiczny związany z AI. Jestem pewny że trwa tam wyścig a cisza wokół tego jest złowróżbna. Może to tylko moje odczucie, ale nie wierzę w to że nie wykorzystają AI do zwiększania swoich zysków(zwiększania strat reszty rynku).
I gdzie są te "dowody" ??? Chyba się rozpędzasz. Wszystko co złe dzieje się na HFT. Firmy ponad dekadę milczały że w ogóle się zajmują takimi praktykami, bo to zawoalowany front running zysk pojawia się od razu Citadel bodajże od kilku lat nie miał ani jednego stratnego dnia no trzeba dodać korupcję poporzez tzw. revolving doors w amerykańskim SEC i przepis gotowy na skubanie traderów. Wierz mi żeby zdemolować rynek albo go rozwalić nie potrzeba AI jak pokazuje historia :wink:

Drogi SKRYBO - zgodnie z twoim nickiem może byś poszukał jakiść dowodów a nie kompilacji podejrzeń bo to mało wiarygodne.
Równie dobrze mógłbyś się zająć aspektem interakcji człowiek SI pokazanym przez Hollywood w filmach "Terminator" czy też "Matrix".
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

SKRYBA pisze:
08 maja 2023, 11:43
Od ponad 100 lat przepływ pieniądza na giełdzie jest od małych(mniej świadomych) do dużych (cwanych). Uważasz że to jest niewinny przypadek?
To zupełnie inna sprawa związana z kontrolą pieniącdza w obiegu poprzez decydentów politycznych i finansowych. Specjalnie dla Ciebie znalazłem artykuł, który rozjaśnia trochę to co się dzieje od 110lat:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Potwor ... 17157.html
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SKRYBA pisze:
08 maja 2023, 11:43
Od ponad 100 lat przepływ pieniądza na giełdzie jest od małych(mniej świadomych) do dużych (cwanych). Uważasz że to jest niewinny przypadek?
Jaki znowu przypadek???
Skąd się w ogóle wziął w twoje logice przypadek?
Oczywiście, że istnieje powód dlaczego większość małych graczy traci pieniądze, ale to nie wynika z tego, że ktoś ich celowo okrada, tylko z tego, że oni sami zwykle nie mają bladego pojęcia z czym mają do czynienia. A ta wiedza nie jest tajemna i jest dostępna za darmo.
Ludziom się wydaje, że inwestowanie i spekulacja na instrumentach finansowych to jakiś banalnie łatwy sposób na dorobienie się fortuny, a tak nie jest. Żeby dana osoba mogła skutecznie zarabiać, szczególnie osoba indywidualna, to potrzebuje mieć kilka fakultetów i wysokie umiejętności zarządzania wieloma aspektami związanymi z tym.
Tu chodzi nie tylko o wiedzę o rynkach i instrumentach finansowych, ale też wiedzę o tym jak te rynki działają w rzeczywistości, co jest mechanizmem zmian cenowych, aspekty zarządzania kapitałem, czasem, pozycjami, własną osobą, emocjami, itp.
To nie jest zabawka ani gra komputerowa!

Ktoś, kto nie zdaje sobie sprawy z tych aspektów ma tendencje do wyszukiwania winnych poza swoją osobą, a w szczególności tworzy teorie spiskowe.

To co napisał Serol o HFT to jest prawda, ale to nie wpływa na to, że nie wolno zwalać winy na HFT, tylko szukać jej w sobie. Tak samo kiedy zniknęły fizyczne parkiety na giełdach i zastąpiły je parkiety elektroniczne, to większość oldschoolowców nie umiała sobie z tym poradzić i często kończyli bardzo nisko upadając. Alkoholizm, itp.

I co wtedy? Winny jest postęp techniczny?
Czy winny jest człowiek, który się nie umiał przystosować?

Żeby być wysokiej klasy menadżerem to nie wystarczy skończyć szkołę podstawową i od razu zająć stołek menadżerski!

A ty uważasz, że co? Cwany ma jakiś obowiązek uświadamiać małych, jeżeli mali sami nie chcą być świadomi? Nie chcą poświęcać czasu na zdobywanie wiedzy? Tak, do tego potrzeba czasu, zaangażowania, nauki. A to nie przychodzi w dwa tygodnie, ani nawet w dwa miesiące. To zajmuje lata.

Ile godzin dziennie jesteś skłonny poświęcić na zdobywanie tej wiedzy?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Czy sztuczna inteligencja wykosi małych graczy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Chat GPT:
2023-05-08_125026.jpg
2023-05-08_125321.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ