Psycholog na giełdzie

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Psycholog na giełdzie

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

belon pisze:
11 maja 2023, 13:34

Wrzucę jeszcze daxa, żeby nindza zobaczył, ze można ugrać więcej jak jeden pips czy tam kilkanaście z wejścia
cd: post1044151.html#p1044151

[DAX40]M30 czw 1345.png
Ja nie gram na pispy, tylko na pieniądze.
Dla mnie się nie liczy ile pipsów ugram, tylko ile kasy ugram.
Nie ma u mnie znaczenia, czy zrobię 5 pips, czy 100 pips - zarobię tyle samo, i ryzykuję tyle samo.
Jeżeli za 5 pips ugram 2%, to mi wystarczy.
Jeżeli za 100 pips ugram 2%, to na to samo wychodzi.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Psycholog na giełdzie

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
11 maja 2023, 12:58
belon pisze:
11 maja 2023, 08:09
ninjaproject pisze:
11 maja 2023, 01:12

No to widać jak się znasz, skoro przewidujesz głębsze spadki na giełdach amerykańskich.
Podniosą limity długu publicznego, a w akcje ludzie będą inwestować dalej.
Wykresy nic nie mówią o odwróceniu trendu wzrostowego, a lokalne korekty to norma.
Piszę ogólnie, a nie o lokalnych shortach na M30, czy M15.
Że też wszedłem zobaczyć czy skomentował...

Ludzie, niech mi ktoś sensownie wytłumaczy jak on z tego co napisałem poskładał, że wyszły mu "przewidujesz głębsze spadki na giełdach amerykańskich"???
Napiszę więcej: daję 10 000 pln temu, kto uargumentuje, jak on to wykombinował albo wskaże dokładnie, w którym miejscu to napisałem bo ja nie mogę znaleźć.
Tylko zaznaczam: odpowiedzi typu scrabble (i tym podobne) się nie liczą. Liter jest wystarczająco dużo ale bez przesady.
I nie liczy się: piguły (zmienił, odstawił), wymyśla pierdoły jak zawsze, itp, - bo to akurat ma sens.

Czas do końca sesji amerykańskiej z możliwością przedłużenia.
To jest waśnie urok naszego forum.
Ninja zobaczył Sell'e na twoim zrzucie ekranu NQ100 i zasugerował że przewidujesz spadki... ty później napisałeś "zacząłem wywalać nq w cholerę" (ja rozumiem że pozycje widoczne na zrzucie ekranu są zamknięte ). Ninja tego nie zauważył (jaki sens dawać zrzut ekranu bez pozycji) i gdy pisał myślał ze nadal masz otwarte krótkie pozycje na NQ. A ty dodatkowo napisałeś: "a teraz od poziomu 13350 znowu zaczynam nq w dół[/b] i dokładam selle na daxie" co Ninja wywnioskował że skoro na tak niskim poziomie dajesz SELL to musisz obstawiać w dłuższej perspektywie spadki na NQ. Ninja zastrzegł że nie chodzi o Intraday.
Cały "dysonans poznawczy" wynika moim zdaniem z formy komunikacji na forum. Jednakże piszemy w journalu Pschologa Mateusza i myślę że mógłby naświetlić sytuację z perspektywy profesjonalisty.
To nie jest urok forum, tylko brak umiejętności komunikacji.
Inaczej ujmując, ty świetnie rozumiesz, a belon jakby gadał innym językiem i polskiego nie znał.
Ale, to nie o to chodzi.
Belon jest negatywnie do mnie nastawiony, i przez ten pryzmat odczytuje moje posty. Jego mózg widzi tylko ten kontekst i te fragmenty, które mogą mu posłużyć za atak na moje posty.
Tak postępuje większość ludzi niemyślących, albo tych którzy celowo tak robią, z pełną premedytacją.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: Psycholog na giełdzie

Nieprzeczytany post autor: belon »

SEROL666 pisze:
11 maja 2023, 12:58
belon pisze:
11 maja 2023, 08:09
ninjaproject pisze:
11 maja 2023, 01:12

No to widać jak się znasz, skoro przewidujesz głębsze spadki na giełdach amerykańskich.
Podniosą limity długu publicznego, a w akcje ludzie będą inwestować dalej.
Wykresy nic nie mówią o odwróceniu trendu wzrostowego, a lokalne korekty to norma.
Piszę ogólnie, a nie o lokalnych shortach na M30, czy M15.
Że też wszedłem zobaczyć czy skomentował...

Ludzie, niech mi ktoś sensownie wytłumaczy jak on z tego co napisałem poskładał, że wyszły mu "przewidujesz głębsze spadki na giełdach amerykańskich"???
Napiszę więcej: daję 10 000 pln temu, kto uargumentuje, jak on to wykombinował albo wskaże dokładnie, w którym miejscu to napisałem bo ja nie mogę znaleźć.
Tylko zaznaczam: odpowiedzi typu scrabble (i tym podobne) się nie liczą. Liter jest wystarczająco dużo ale bez przesady.
I nie liczy się: piguły (zmienił, odstawił), wymyśla pierdoły jak zawsze, itp, - bo to akurat ma sens.

Czas do końca sesji amerykańskiej z możliwością przedłużenia.
To jest waśnie urok naszego forum.
Ninja zobaczył Sell'e na twoim zrzucie ekranu NQ100 i zasugerował że przewidujesz spadki... ty później napisałeś "zacząłem wywalać nq w cholerę" (ja rozumiem że pozycje widoczne na zrzucie ekranu są zamknięte ). Ninja tego nie zauważył (jaki sens dawać zrzut ekranu bez pozycji) i gdy pisał myślał ze nadal masz otwarte krótkie pozycje na NQ. A ty dodatkowo napisałeś: "a teraz od poziomu 13350 znowu zaczynam nq w dół[/b] i dokładam selle na daxie" co Ninja wywnioskował że skoro na tak niskim poziomie dajesz SELL to musisz obstawiać w dłuższej perspektywie spadki na NQ. Ninja zastrzegł że nie chodzi o Intraday.
Cały "dysonans poznawczy" wynika moim zdaniem z formy komunikacji na forum. Jednakże piszemy w journalu Pschologa Mateusza i myślę że mógłby naświetlić sytuację z perspektywy profesjonalisty.
Oki, dzięki SEROL666 za wpis ale nie ma innego wytłumaczenia jak to, że koleś wymyśla pierdoły i głupoty jak już nie ma się do czego przyczepić.

I prawdopodobnie nie patrzyłeś na wcześniejsze skriny i wpisy (tylko odniosłeś się do ostatniego z moim pytaniem) bo ja tam od początku nic nie przewidywałem i nie sugerowałem (nie było żadnych prognoz czy założeń na dłuży termin czy sugestii o głębszym zejściu rynku) tylko od tego momentu (końcówka posta): post1044068.html#p1044068
pokazywałem temu mentorowi bez statmentu jak można się uwiarygodnić zawierając pozycje na bieżącym rynku i spokojne wrzucać skriny na forum.

Nindza się nie odzywał do chwili kiedy rynek poszedł w drugą stronę: post1044139.html#p1044139
a jak zobaczył, że jeszcze jestem w pozycjach: post1044144.html#p1044144
i że mam daxa pod korek w proficie (skrin niżej), i dodatkowo kiedy nindza sprzedał zleceniem typu z dupy dołek dzienny na daxie: post1044176.html#p1044176 i skończył na jednym pipsie a mi na sam koniec rynek pozwolił wyjść z fajnym profitem to się najwyraźniej wkurwił, wymyślił co wymyślił i stwierdził że się nie znam.


I napiszę wprost - nie miał do czego to musiał się przypierdolić do czegokolwiek i sobie wymyślił, że prognozuję głębsze spadki.

======
Tak przy okazji: kolejna bzdura, przytaczana przez teoretyków forexowych, która w praktyce niczemu nie służy a którą napisał i w których specjalizuje się nindza:
No to widać jak się znasz, skoro przewidujesz głębsze spadki na giełdach amerykańskich.
Podniosą limity długu publicznego, a w akcje ludzie będą inwestować dalej.

Zadam pytanie:
CZY KTOŚ Z WAS CZEKA AŻ PODNIOSĄ LIMITY DŁUGU PUBLICZNEGO ŻEBY GRAĆ NA NQ100 CZY INNYCH INDEKSACH?
Czy czekacie, aż ludzie zaczną kupować czy sprzedawać akcje?
No właśnie.
Z punktu widzenia całego rynku info oki ale z punktu widzenia tego co robi trader detaliczny jest to info potrzebne zupełnie do niczego.
========

I słuchajcie, bo męczy mnie to już kilka dni.
Nindza z pełną powagą potwierdził, że miał 20% dziennego zwrotu: post1044084.html#p1044084
z tego linka: https://www.forexfactory.com/thread/pos ... ost9571152
I z tego wynika także, że najlepsi jego followerzy mieli 50-80% dziennego zwrotu.
Tak jak przeliczyłem nindzy czy nindzowski zysk, dzisiaj sobie policzyłem tych najlepszych followersów.
Uśredniając do 65% dziennego zwrotu wyszło mi, że taki gościu (nindza to potwierdził) robi miesięcznie depo x 22370.
No ok. Policzę sobie jakbym wystartował od 2000 pln;
- 1: 2000 x 22370= 44 740 000 pln to po miesiącu,
- 2: 44 740 000 x 22370= z kalkulatora wyszło takie coś: 1.0008338e+12 - potrafi ktoś nazwać taki wynik i napisać tak normalnie,
i ile taki gościu ma po roku gry?

Poważnie pytam.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Psycholog na giełdzie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

belon pisze:
12 maja 2023, 00:12
z kalkulatora wyszło takie coś: 1.0008338e+12 - potrafi ktoś nazwać taki wynik i napisać tak normalnie,
i ile taki gościu ma po roku gry?

To jest troche ponad bilion. Czyli ponad 1 000 000 000 000. Gdyby to było w dolarach to przekracza roczny PKB Polski. Pikuś ;)

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: Psycholog na giełdzie

Nieprzeczytany post autor: belon »

Cblondyn pisze:
12 maja 2023, 08:43
belon pisze:
12 maja 2023, 00:12
z kalkulatora wyszło takie coś: 1.0008338e+12 - potrafi ktoś nazwać taki wynik i napisać tak normalnie,
i ile taki gościu ma po roku gry?

To jest troche ponad bilion. Czyli ponad 1 000 000 000 000. Gdyby to było w dolarach to przekracza roczny PKB Polski. Pikuś ;)
Po roku czy to z dwóch miesięcy?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Psycholog na giełdzie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

belon pisze:
12 maja 2023, 08:53
Cblondyn pisze:
12 maja 2023, 08:43
belon pisze:
12 maja 2023, 00:12
z kalkulatora wyszło takie coś: 1.0008338e+12 - potrafi ktoś nazwać taki wynik i napisać tak normalnie,
i ile taki gościu ma po roku gry?

To jest troche ponad bilion. Czyli ponad 1 000 000 000 000. Gdyby to było w dolarach to przekracza roczny PKB Polski. Pikuś ;)
Po roku czy to z dwóch miesięcy?
Ja tylko podałem liczbe w normalny sposób. Gdyby ninja robił 20%/dzień to po roku (250 dni) miałby 62 418 239 016 395 567 101 razy większy kapitał (depo = 1zł). Czyli ponad 62 tryliony. Nie ma tyle kasy na całym świecie ;)

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: Psycholog na giełdzie

Nieprzeczytany post autor: belon »

Cblondyn pisze:
12 maja 2023, 09:05
belon pisze:
12 maja 2023, 08:53
Cblondyn pisze:
12 maja 2023, 08:43


To jest troche ponad bilion. Czyli ponad 1 000 000 000 000. Gdyby to było w dolarach to przekracza roczny PKB Polski. Pikuś ;)
Po roku czy to z dwóch miesięcy?
Ja tylko podałem liczbe w normalny sposób. Gdyby ninja robił 20%/dzień to po roku (250 dni) miałby 62 418 239 016 395 567 101 razy większy kapitał (depo = 1zł). Czyli ponad 62 tryliony. Nie ma tyle kasy na całym świecie ;)
Podziękował.

A teraz pomnóżcie sobie tą kwotę (start od złotówki a co by było jakby od 2000 pln) od 2017 roku do teraz i wyjdzie w jakiej skali foreksowego absurdu (stopy zwrotu, teorie, które z realnym, forexowym rynkiem nie mają nic wspólnego) porusza się ten gościu, próbując ustawiać wszystkich co drugi post.

BTW nindza: jacyś niewdzięczni ci twoi followersi. Mając trzy razy większy zwrot powinni po tym czasie kupić ci całą planetę i nazwać ją dadasowo (a przynajmniej jeden kontynent lub chociaż jakąś wyspę).

A teraz pokaż wszystkim, jak nie mam racji, udostępnij realny rachunek (jeśli wogóle masz taki) i pokaż jak zarabiasz chociaż te 2% dziennie, frajerze.

I bez odbioru.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2023, 09:53 przez belon, łącznie zmieniany 1 raz.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Psycholog na giełdzie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

belon pisze:
12 maja 2023, 09:42
pokaż jak zarabiasz chociaż te 2% dziennie, frajerze.

2%/dzień przez 5 lat (1250 dni) też daje piękny wynik. Przynajmniej dla mnie. Depo początkowe powiększone 56 261 939 890 RAZY :)

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 738
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Psycholog na giełdzie

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Panowie proszę WYSTARCZY :wpale: zaczyna to już nie być śmieszne ........ nie przekraczajcie granicy "dobrego smaku"
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

FreeWay

Re: Psycholog na giełdzie

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Coś Dadasek vel Ninja masz krótką pamięć :wink: , byłeś usunięty czy tam wyrzucony przez moderatora z tego forum również z forexcity zostałeś wyrzucony , To że jest nietransparentny i jego główne zajęcie to czepianie się mądrzenie gdzie tylko może i pisanie jakichś nie praktycznych teorii wiem od dawna. Z racji że w dziale DT też jest kretyn , mieliśmy wrzucać zagrania z wejścia live i wyjścia w wątku "skuteczność" skończyło się jak na obrazku :563: "Tu wszedłem tam wyszedłem" oczywiście jak rynek prawą stronę dorysował
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ