jak grochem o ścianę

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

od dłuższego czasu się do tego przymierzam by założyć tutaj dziennik ale tak często popełniam głupie błędy, że aż mi wstyd :D może ten dziennik pozwoli mi poprawić swoją dyscyplinę. no to lecimy. pierwszy setup. long
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

azyl pisze:
05 kwie 2023, 20:30
od dłuższego czasu się do tego przymierzam by założyć tutaj dziennik ale tak często popełniam głupie błędy, że aż mi wstyd :D może ten dziennik pozwoli mi poprawić swoją dyscyplinę. no to lecimy. pierwszy setup. long
A czemu tak dziwnie, jakoś?
Ten Long już był, o tak:
2023-04-05_203722.jpg
Czyli, masz TP lekko za wysoko, i liczysz na kolejny skok do góry, a to już było i teraz nie wiadomo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

nie chcę łapać spadających noży. był trend spadkowy na daily. cena wciąż była pod emą i linią trendu spadkowego. teraz wygląda tak, jakby trend chciał się zmienić albo wpaść w szerszą konsolkę. nie wykluczam shortów ale jestem ciekaw jak będzie wyglądał ten podjazd w górę o ile taki będzie.najwyżej zamknę wcześniej

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

ogólnie całą swoją analizę opieram na tym co było :D

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

azyl pisze:
05 kwie 2023, 21:08
ogólnie całą swoją analizę opieram na tym co było :D
Tak, ale trzeba wchodzić od razu jak jest pierwsza okazja, jeżeli tak TP stawiasz, jak postawiłeś.
Popatrz na mój wykres dokładnie.
Jakbyś wszedł w ciemno niebiskiej strefie z SL na czerwonej grubej, to byś już był po TP i z dobrym RR.
Czyli, że byś zarobił na ten SL co najmniej.

Czyli po kolei:
Jest dołek, jest nieudany retest dołka na poziomie grubej niebieskiej.
Pierwszy target jest tak:
2023-04-05_212937.jpg
Drugi target jest tak:
2023-04-05_203722.jpg
A teraz to jest trzeci target, tak:
2023-04-05_213136.jpg
Ale SL jest cały czas w tym samym miejscu, bo to jest jedyne miejsce, o którym coś wiemy.
Czyli, dwie okazje już ci przepadły.
A sensowne ceny Kup są w ciemno niebieskiej strefie.
Inaczej RR jest niekorzystne, czyli nie zarabiamy na SL, czyli interes jest do dupy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
05 kwie 2023, 21:32
Czyli, dwie okazje już ci przepadły.
A sensowne ceny Kup są w ciemno niebieskiej strefie.
Inaczej RR jest niekorzystne, czyli nie zarabiamy na SL, czyli interes jest do dupy.
Dokładnie jest jak Ninja mówi trzeba ćwiczyć dobre wejścia. Dwa przegapione. A SL=TP to nie wróży za dobrze.
Na ilu grasz parach ? Dlaczego na Kiwi ? Czym sie sugerujesz przy otwieraniu pozycji ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

SEROL666 pisze:
05 kwie 2023, 23:02
ninjaproject pisze:
05 kwie 2023, 21:32
Czyli, dwie okazje już ci przepadły.
A sensowne ceny Kup są w ciemno niebieskiej strefie.
Inaczej RR jest niekorzystne, czyli nie zarabiamy na SL, czyli interes jest do dupy.
Dokładnie jest jak Ninja mówi trzeba ćwiczyć dobre wejścia. Dwa przegapione. A SL=TP to nie wróży za dobrze.
Na ilu grasz parach ? Dlaczego na Kiwi ? Czym sie sugerujesz przy otwieraniu pozycji ?
gram na DAX, NQ ,EUR/USD, USD/JPY, GBP/USD, i ostatnio zacząłem obserwować tego AUD/USD. Zauważyłem ładny impuls wzrostowy, który trwał od listopada ubiegłego roku aż do lutego. Póżniej mieliśmy korektę, aż w końcu cena wpadła w konsolkę w której cena wciąż atakuje górną bandę. głownie dlatego obserwuje ostatnio tą parę. liczę na to, że ta konsola wybije się górą.

Czym się sugeruję przy otwieraniu pozycji. głownie poziomami na których jest aktualnie cena. staram się głównie rozgrywać wsparcia/opory i tak jak wczoraj, wybicia z konsol i kupno gdzieś na cofnięciu. nie mam super precyzyjnych wejść ponieważ wsparcia opory są często naruszane lub cena w ogóle do nich nie dochodzi. normalnie bym otwierał dwie pozycje po 0,01 i ustawiał dwa TP ale MM mnie wczoraj nie puścił. byłbym otwarty na za duże ryzyko a to już przerabiałem i wiem, że to się może źle skończyć.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

ninjaproject pisze:
05 kwie 2023, 21:32
azyl pisze:
05 kwie 2023, 21:08
ogólnie całą swoją analizę opieram na tym co było :D
Tak, ale trzeba wchodzić od razu jak jest pierwsza okazja, jeżeli tak TP stawiasz, jak postawiłeś.
Popatrz na mój wykres dokładnie.
Jakbyś wszedł w ciemno niebiskiej strefie z SL na czerwonej grubej, to byś już był po TP i z dobrym RR.
Czyli, że byś zarobił na ten SL co najmniej.

Czyli po kolei:
Jest dołek, jest nieudany retest dołka na poziomie grubej niebieskiej.
Pierwszy target jest tak:
2023-04-05_212937.jpg
Drugi target jest tak:
2023-04-05_203722.jpg
A teraz to jest trzeci target, tak:
2023-04-05_213136.jpg
Ale SL jest cały czas w tym samym miejscu, bo to jest jedyne miejsce, o którym coś wiemy.
Czyli, dwie okazje już ci przepadły.
A sensowne ceny Kup są w ciemno niebieskiej strefie.
Inaczej RR jest niekorzystne, czyli nie zarabiamy na SL, czyli interes jest do dupy.
nad tym RR muszę popracować bo często jest na podobnej wielkości co sl. swoją drogą patrzymy na ten sam wykres a widzimy totalnie różne wejścia. dobrze zrozumiałem? tak to widzisz?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

ninja ale jak w to wejść. zejść na niższe interwały typu h4 czy h1 i tam szukać wejścia gdzieś w tych okolicach ? czy wchodzić na palę tzn. cena spada do obszaru który mnie interesuje i wtedy long czy czekać na potwierdzenie typu duży popyt. wtedy mój stop jest automatycznie dalej ale mam jakieś potwierdzenie. na zrzucie poniżej mam 4 moim zdaniem fajne wejścia. co o nich myślisz?

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

azyl pisze:
06 kwie 2023, 10:22
ninja ale jak w to wejść. zejść na niższe interwały typu h4 czy h1 i tam szukać wejścia gdzieś w tych okolicach ? czy wchodzić na palę tzn. cena spada do obszaru który mnie interesuje i wtedy long czy czekać na potwierdzenie typu duży popyt. wtedy mój stop jest automatycznie dalej ale mam jakieś potwierdzenie. na zrzucie poniżej mam 4 moim zdaniem fajne wejścia. co o nich myślisz?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ