jak grochem o ścianę

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Online
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

jw
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Online
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

SEROL666 pisze:
11 mar 2024, 15:10
Teraz jest 15:10 EUR ściąga GBP do swojego tech. wsparcia na 1.0911
mam longa na Edku ale muszę na to uważać. na tym knocie za h4 a dokładniej jego minimum wszedłem. generalnie na wzrosty jestem nastawiony ale to dopiero początek tygodnia, ostatnio już mocno poszliśmy w górę. może być jakaś korekta

Online
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

SEROL666 pisze:
11 mar 2024, 00:19
To jest przykład siły Euro, miało to miejsce 20 lutego Kabel o 02:00 nad ranem dotknął Zniesienia Fibo 61 i utrzymywał się nad nim aż do 9:45. Rusza znad wsparcia dopiero o 09:55 gdy ruch w górę wykonuje Euro z mało "charakterystycznej" formacji.
Edek i Kabel.jpg
Oczywiście to jeden z wielu przykładów. Innym ciekawym przykładem (polecam sobie samemu to sprawdzić) jest wsparcie na Euro między 28.02 a 01.03. Sprawdzcie co w tym czasie działo się na GBP/USD i przymierzcie Fibo wyrysujcie dolną LT a potem sprawdźcie o której EUR ostro ruszyło w górę...
Dla mnie nie ma innej oceny majorsów niż z perspektywy EUR/USD a wierzcie mi zależności występują często gęsto ale to każdy sam musi ocenić i sprawdzić. Ale zapewniam ze dzięki takiemu podejściu oszczędzicie sporo pipsów a wiele dziwnych sytuacji na majorsach się wyjaśni.


Na kablu cena zatrzymała się na 0,62 fibo, uderzyła o linię trendu i ruszyło o 10 czyli na wiadomościach. co ciekawe tam był rozjazd pomiędzy kablem a edkiem co też już powinno nam dawać jakąś wskazówkę bo te pary przez większość czasu poruszają się podobnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Bardziej chodziło mi o krótkoterminową LT co de facto tworzyło Bullish Flag z niecałym 10 pipsowym naruszeniem formacji (te dwie czerwone LT są równoległe ), tego dnia (01.03) było sporo danych. Sam dałem się zwieść co pisałem u Ciebie 29.02 ale wyszło ze moje niedowierzanie było "G" warte rynek wyrysował co miał a ja mu nie uwierzyłem bo przecież kto kupuje w piątek po południu w spadkowym ? :wink:
Kabel.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

No i ostatni element układanki jeżeli chodzi o trading na Kablu to USD/CAD, który "chodzi" przeciwnie do kabla na TF od 1H w górę (ujemna korelacja) wróćmy do przykładu z 28.02 do 01.03 zaznaczyłem różnicę w szczytach około 10 pips:
usdcad.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

No i tyle w temacie. Zestaw EUR/USD i CAD/USD aby tradować na GBP/USD (EUR/GBP niekoniecznie potrzebny). Wszystko to dla oceny punktów zwrotnych na Kablu. Sprawdza się wg. mnie zwłaszcza w konsolach, które teraz rządza rynkiem.
Szukanie wysokiej zmienności przez traderów to proszenie się o idiotyzmy traderskie ->takie jak gra na NATGAZ, promowana na dziale DT przez mitomana na emeryturze (NATGAZ to zabójca depo tzw. Widow maker)
Pamiętajcie precyzyjne wejście to organicznie ryzyka. Zachęcam do studiowania wykresów majorsów jako zależności.
No i koniecznie bez dwóch zdań PRZEŁĄCZAĆ TF W TRAKCIE TRADINGU bezwzględnie !! Rynek się zmienia i na wyższych TF widać więcej
"If music is dying musicians are killing it" - MP

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

Grasz sile walut SEROL666?
Waluty latają sobie jak chcą. :D
Nie ma egde w tej korelacji.

Online
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Zawiało i mnie wyrzuciło. Powinienem był chociaż SL na BE przesunąć bo już jakąś tam część mojego oczekiwanego ruchu już zrobili.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

1to1 pisze:
12 mar 2024, 13:18
Grasz sile walut SEROL666?
Waluty latają sobie jak chcą. :D
Nie ma egde w tej korelacji.
Nie
Latają jak chcą to dobre.. ja bym raczej powiedział impuls, korekta
Do tego trzeba czasu i umiejętności - AT to sztuka. A korelacje są i to mocne.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Online
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Bronili wczoraj tego wsparcia na edku więc wszedłem w to jeszcze raz. Pierwszy tp się uruchomił, SL przesunięty na BE. Obecnie jesteśmy na oporze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ