jak grochem o ścianę

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Grzesiek.fx
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 19 sie 2022, 16:45

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Grzesiek.fx »

Czy waluty są łatwiejsze? hmm wiesz jak jest...
Między indeksami a walutami na pewno jest różnica, jedno i drugie chodzi w inny sposób. Trzeba to wyczuwać.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Grzesiek.fx pisze:
04 mar 2024, 08:52
Czy waluty są łatwiejsze? hmm wiesz jak jest...
Między indeksami a walutami na pewno jest różnica, jedno i drugie chodzi w inny sposób. Trzeba to wyczuwać.
Są na bank. Do tego konsolidacja to codzienność nie da się ustawić porządnego SL ze 100 pips ustawić RR na 1 do 5 i czekać na profit bo aktualnie na majorsach takich transakcji jest kilka na rok. Z moich spostrzeżeń to lepiej dla osoby która pracuje to grać po południu krótkie swingi od wsparć i oporów z wąskim SL niż liczyć na duże ruchy, wybicia z konsoli. Po południu waluta już "pokazuje" więcej. Ja oczywiście polecam szablonowca GBP/USD na którym można grać od linii trendu na M5 8)
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Online
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

od ilu lat już handlujesz tym GBP/USD jeśli można wiedzieć :D? patrzę na kabla ale to głównie dlatego, że jest skorelowany z edkiem.
ps. póki co odkładam na bok nasdaqa. rzeczywiście są na nim duże ruchy, olbrzymia zmienność ale za często tam obrywam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Na Kablu to już będzie grubo ponad dekadę. Tak naprawdę Skuteczność handlu na GBP/USD zależy od dobrej interpretacji tego co się dzieje na EUR/USD, który jest notabene najistotniejszą parą walutową. Amen.
Jak ktoś chce to mogę wytłumaczyć dlaczego tak jest, nawet na wykresie ? A jak nie to wierzcie na słowo E/U najpierw potem inne waluty !
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Online
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

SEROL666 pisze:
06 mar 2024, 19:42
Na Kablu to już będzie grubo ponad dekadę. Tak naprawdę Skuteczność handlu na GBP/USD zależy od dobrej interpretacji tego co się dzieje na EUR/USD, który jest notabene najistotniejszą parą walutową. Amen.
Jak ktoś chce to mogę wytłumaczyć dlaczego tak jest, nawet na wykresie ? A jak nie to wierzcie na słowo E/U najpierw potem inne waluty !
Podobno to najbardziej płynna para walutowa. W dodatku waluty które tworzą tą parę... hmm za większość dóbr płaci się w tych dwóch walutach ale czemu inne waluty podążają za nią i jak tradować na kablu bazując na tym, co się dzieje na wykresie edka? chętnie się dowiem

Awatar użytkownika
Grzesiek.fx
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 19 sie 2022, 16:45

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Grzesiek.fx »

SEROL666 pisze:
06 mar 2024, 19:42
Tak naprawdę Skuteczność handlu na GBP/USD zależy od dobrej interpretacji tego co się dzieje na EUR/USD, który jest notabene najistotniejszą parą walutową.
Jak ktoś chce to mogę wytłumaczyć dlaczego tak jest, nawet na wykresie ?
SEROL666 jak będziesz tak miły to ja też z chęcią poczytam. :564:

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Będę pisał jak do początkujących bo nie wiem kto czyta. Trzeba zacząć od statystyki (porównanie 2022-czerwone / 2019- niebieskie)
Bis stat.jpg
Zródło: https://www.bis.org/statistics/rpfx22_fx.htm
Tam jest więcej przekrojowych statystyk można postudiować. Resztę dopiszę później co i jak.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Online
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

jak sobie radzicie z takimi sytuacjami? usuwacie oczekujące i czekacie na jakieś nowe wejście ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1009
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: dopra »

Ja osobiście czekam na reakcję M15 na poziomach które mnie interesują

Online
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

dopra pisze:
07 mar 2024, 15:18
Ja osobiście czekam na reakcję M15 na poziomach które mnie interesują
Jakiej reakcji, jeżeli można wiedzieć się spodziewasz, jeżeli poziom który Cię interesuje rzeczywiście ma się utrzymać ? cienie na świeczkach, fvg? usunę to. nie wypełniło mnie po tamtej cenie. rynek nie powinien już tam wrócić w najbliższym czasie a jeżeli wróci, to byłem w błędzie co do kierunku.

ODPOWIEDZ