jak grochem o ścianę

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Online
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

co prawda to tylko demo ale przyznam szczerze, że po lekkiej obsuwie kapitału na futures czuję respekt do tego rynku i wolę potrenować zwłaszcza, że tam jest standaryzacja co do rozmiarów pozycji i nie ma zmiłuj. studiuje tu ktoś z Was te koncepcje ICT? Wiem że duża części z Was ma nieprzychylne nastawienie do pracy grupowej ale mimo wszystko gdyby ktoś z Was chciał wymienić się poglądami to było by super. myślę jakoś na dniach radować na nq u admirala.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Online
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

na edku mnie wycięło na BE. już wczoraj mi to śmierdziało bo sytuacja na dxy jest dosyć niepewna, przynajmniej dla mnie. kręcimy się. poczekam w którą stronę mocno ruszy
dzisiaj 4 trady na admiralu.
dwa w sesji am i dwa na pm.
w pierwszym żle ustawiony stop.
drugi hmm generalnie w ogóle nie powinienem był tego otwierać bo to nawet nie przypominało mojego wejścia.
na sesji pm trochę lepiej .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Czy Ty masz jakąś konkretną strategię ?
"Choise, the problem is choise"

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

azyl pisze:
28 lut 2024, 21:44
na edku mnie wycięło na BE. już wczoraj mi to śmierdziało bo sytuacja na dxy jest dosyć niepewna, przynajmniej dla mnie. kręcimy się. poczekam w którą stronę mocno ruszy
No właśnie na EU i innych wszystko jest konsolą w konsoli. Skalpowanie to teraz Day Trading. Na EU w tym miesiącu są 4 swiece o "wysokości" koło 50 pips, dominują na H4 10 pipsowe. A DXY jakby z bólem odbił się od wsparcia i złamał kanał spadkowy i ma zamiar wybrać się na północ. Jutro dane z USA: wnioski o zasiłki mają szanse zapalić się na zielono a CPI raczej na czerwono wiec scenariusz wzrostowy dla DXY ma podstawy
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Grzesiek.fx
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 19 sie 2022, 16:45

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Grzesiek.fx »

SEROL666 pisze:
28 lut 2024, 22:49
No właśnie na EU i innych wszystko jest konsolą w konsoli.
A już myślałem, ze to tylko na mojej platformie. Nie na takiego forexa ja depo wpłacałem.

W lutym wszystko stanęło na głowie.
A widzieliście Daxa? Ja mam stracha.
1:1 ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Analitycy piszą że niemiecka gospodarka pada
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Online
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Arturro pisze:
28 lut 2024, 22:38
Czy Ty masz jakąś konkretną strategię ?
swój plan handlowy rozpisywałem już dziesiątki razy i ciężko mi się tego trzymać bo zawsze jest zbyt obszerny. chodzi o to, że cała akcja cenowa żadko kiedy wygląda identycznie. są pewne podobieństwa ale nie ma dwóch identycznych układów które wyglądały by w stu procentach tak samo moim zdaniem. właśnie na tych podobieństwach staram się skupiać. to co mnie interesuje to usuwanie poprzednich szczytów/dołków i jakaś zmiana trendu (a ona nie zawsze wygląda tak samo, często jest podstępna a gdy rzeczywiście nam się potwierdzi, rr byłby zbyt kiepski żeby w to wchodzić). z jednej strony najlepiej by było ustawić oczekujące na konkretnym poziomie ale na jednym aktywie ten poziom zostanie naruszony o 30 pkt na drugim w ogóle do niego nie dojdzie a na trzecim idealnie dotknie i zawróci. chcę widzieć słabość lub siłę w tych kluczowych dla mnie miejscach. wejść szukam w konkretnych godzinach i ryzykuję około 1 procenta kapitału. to tak w sumie w skrócie. raczej staram się "czytać" cenę. dostroić się do rynku.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

SEROL666 pisze:
28 lut 2024, 22:49
azyl pisze:
28 lut 2024, 21:44
na edku mnie wycięło na BE. już wczoraj mi to śmierdziało bo sytuacja na dxy jest dosyć niepewna, przynajmniej dla mnie. kręcimy się. poczekam w którą stronę mocno ruszy
No właśnie na EU i innych wszystko jest konsolą w konsoli. Skalpowanie to teraz Day Trading. Na EU w tym miesiącu są 4 swiece o "wysokości" koło 50 pips, dominują na H4 10 pipsowe. A DXY jakby z bólem odbił się od wsparcia i złamał kanał spadkowy i ma zamiar wybrać się na północ. Jutro dane z USA: wnioski o zasiłki mają szanse zapalić się na zielono a CPI raczej na czerwono wiec scenariusz wzrostowy dla DXY ma podstawy
No dane wyszły inaczej nieciekawie dla dolca a skubaniec i tak sie umocnił. DXY z bólem w górę. Na walutach nie można pisać o trendach. Waluty przebijają czy tam łamią jakiś poziom i znów konsolidacja. Na EU wydaje się że buduje się bullish flag ale nie pasuje to do reszty.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Online
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

na edku ostatnio liczyłem na to, że uderzymy o tą czerwoną linie tj. wsparcie z w1, naruszymy go i polecimy ładnie w górę. to miało być szybkie odejście od tego poziomu a tego nie było. cienie na daily świeczkach w obie strony. tak jak mówisz same konsole. na dxy na wyższych interwałach ta sytuacja też nie jest jednoznaczna. osobiście wydaje mi się, że to dołem pójdzie ale chciałbym żeby to była szybka ucieczka z tego poziomu a póki co tego nie widać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Online
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Grzesiek.fx pisze:
29 lut 2024, 09:53
SEROL666 pisze:
28 lut 2024, 22:49
No właśnie na EU i innych wszystko jest konsolą w konsoli.
A już myślałem, ze to tylko na mojej platformie. Nie na takiego forexa ja depo wpłacałem.

W lutym wszystko stanęło na głowie.
A widzieliście Daxa? Ja mam stracha.
1:1 ?
[/quote
raczej na niego nie zaglądam ale ostatnio na waluty zacząłem patrzec. mam wrażenie, że są łatwiejsze niż indeksy. tam poziom jest naruszony i jazda w drugą stronę. tylko że już od tylu miesięcy na nasdaqa patrzę że aż mi głupio go teraz opuszczać.

ODPOWIEDZ