jak grochem o ścianę

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
06 maja 2023, 00:59
ninjaproject pisze:
06 maja 2023, 00:02
No pewnie, że każdy musi sam, ale niekoniecznie samodzielnie.
Inaczej mówiąc, samodzielnie zwykle tracimy dobrych kilka lat zanim się dorobimy dobrej strategii.
Przy wsparciu mentora zwykle skracamy ten cykl o dobrych kilka lat.
Pewnie że tak. Tylko tu też potrzeba sporo czasu na wygaszenie ludzkich odruchów w traderze :wink:
Ja osobiście jak sie tu zalogowałem to kilka miesięcy później wyskoczył Crocopip, jego magiczne wejścia mnie oczarowały - za co z początku był podejrzewany o używanie Photoshopa ( Na H1 wejście na cieniach i knotach ). Potem sie okazało że to trader nad tradery, dosłownie sraliśmy ze szczęscia, potrafił przewidzieć precyzyjnie ruchy pary walutowej na, której grał. Otworzył prywatne forum nawet trochę osób z FN za nim poszło. I tyle. Czego się nauczyłem ?
Kilku drobiazgów z AT, znajomość jednego instrumentu od A do Z w zupełności wystarczy aby kościć hajs na fx w formie DT oraz że trzeba napierniczać zlecenia a nie 1 czy 2 SL i obraza na rynek ( Tak robiłem z początku.... strzelałem fochy na Forex :lol: ) - jesteśmy prawie skalperami na DT. I to by było na tyle reszta to dosłownie organoleptyczna praca na forex przy jednej parze walutowej
Też jak wrzucałem screeny to zwracał mi uwgę że jak tak bedę wchodził to "nie zarobię na bułki", ale mnie irytował tymi tekstami :evil: . Więc ćwicz póki grasz 10 centów za pips 8)
Nie znam tego Crocopip i nie czytałem jego wątku - chyba trzeba tam zajrzeć, o ile da się jeszcze znaleźć.
Z tego co piszesz rozumiem, że on nie stawiał SL, tylko napieprzał po kilka pips?
Niestety, ja tego też próbowałem, gry na cel nie na ryzyko.
To nie wychodzi, ponieważ, gdy nie masz SL, to gdy tracisz, to tracisz znacznie więcej.
Czyli napieprzasz np. po 0,5% na trade, a potem w jednym-trzech tradach tracisz 5-8-15%.
Taka gra jest do dupy. I choćbyś nie wiem jak wyczuwał ten swój instrument, to zawsze się tak kończy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

PS. Odnośnie wchodzenia na knotach np. H1, to nie wiemy jaki będzie knot zanim się świeca nie zamknie.
A zanim się świeca nie zamknie, to to co może być knotem jest rysowane jako korpus, czyli widzimy korpus świecy bieżącej, tyle że nie wiemy, czy to będzie korpus, czy knot, kiedy się świeca zamknie.
Możemy ewentualnie zakładać, że kiedy już jest trend, np. byczy, to dołek świecy zamkniętej nie będzie już testowany. I wtedy próbować "wyczuwać" dołek świecy bieżącej np. H1. Ale jest tak do czasu, aż nie wystąpi przynajmniej korekta.

Przypuszczam, że skoro użytkownik crocopip szybko zniknął, to raczej przestało mu farcić i zaczął tracić więcej niż zarobił.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Najgorsze w tym wszystkim że stworzenie pasującego nam systemu który na dodatek będzie zarabiał to tylko początek drogi. Później trzeba się zmierzyć ze znacznie gorszym przeciwnikiem czyli samym sobą. System to jedno a jeśli głowa go nie realizuje to i tak będzie porażka. Ale do tego etapu dociera bardzo mało próbujących 🙂
Każdy interwał ma swojego sponsora

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Panowie a powiedzcie mi jak to jest z tymi interwałami? czy lepiej jest skupić się na jednym interwale i tylko na nim "siedzieć" czy rzeczywiście powinienem wiedzieć jak wygląda ten wyższy i niższy interwał ? takie ciągłe przeskakiwanie pomiędzy interwałami przyprawia o ból głowy. obawiam się, że eliotowcy odpowiedzą coś w stylu : musisz wiedzieć na której fali jesteś więc tak, powinieneś to wiedzieć :p :!:

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

ninja kojarzę, że ty już się coś wypowiadałeś na ten temat ale chcę znać zdanie również innych. swoją drogą mam sprawę do ciebie :D drobnostka, chodzi tylko o to abym mógł zmieniać kolory w donchianie. środkową linię chcę dać taką jak kolor tła. nie chce jej widzieć. jak to zrobić jeżeli są ustawione jakieś tam standardowe kolory i nie mogę ich zmienić ?

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

azyl pisze:
06 maja 2023, 13:59
Panowie a powiedzcie mi jak to jest z tymi interwałami? czy lepiej jest skupić się na jednym interwale i tylko na nim "siedzieć" czy rzeczywiście powinienem wiedzieć jak wygląda ten wyższy i niższy interwał ? takie ciągłe przeskakiwanie pomiędzy interwałami przyprawia o ból głowy. obawiam się, że eliotowcy odpowiedzą coś w stylu : musisz wiedzieć na której fali jesteś więc tak, powinieneś to wiedzieć :p :!:
widze ze nikt sie nie spieszy
to ja pierwszy :)
mając jedno z kont brokerskich na którym transakcje zawiera ea oczywiście profitowo
bedziesz spoglądał na to co robi ea? pytaniem odpowiedż na pytanie
Tam gdzie jest strategia automatyczna, półautomatyczna czy ręczna jest i interwał
to mam patrzec na inne interwały w jakim celu?
popatrzec sobie tak jak na historie korekt?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

azyl pisze:
06 maja 2023, 14:17
ninja kojarzę, że ty już się coś wypowiadałeś na ten temat ale chcę znać zdanie również innych. swoją drogą mam sprawę do ciebie :D drobnostka, chodzi tylko o to abym mógł zmieniać kolory w donchianie. środkową linię chcę dać taką jak kolor tła. nie chce jej widzieć. jak to zrobić jeżeli są ustawione jakieś tam standardowe kolory i nie mogę ich zmienić ?
To zależy od wskaźnika, jaki masz.
Zwykle, jeżeli nie ma kolorów w zakładce "Wpisz parametry", to są w zakładce "Kolory".
Jeżeli nie ma w tej zakładce, to tylko na twardo w kodzie.
2023-05-06_150010.jpg
Masz tu 3 wskaźniki ode mnie:
Donchian.rar
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
06 maja 2023, 12:23
PS. Odnośnie wchodzenia na knotach np. H1, to nie wiemy jaki będzie knot zanim się świeca nie zamknie.
A zanim się świeca nie zamknie, to to co może być knotem jest rysowane jako korpus, czyli widzimy korpus świecy bieżącej, tyle że nie wiemy, czy to będzie korpus, czy knot, kiedy się świeca zamknie.
Możemy ewentualnie zakładać, że kiedy już jest trend, np. byczy, to dołek świecy zamkniętej nie będzie już testowany. I wtedy próbować "wyczuwać" dołek świecy bieżącej np. H1. Ale jest tak do czasu, aż nie wystąpi przynajmniej korekta.

Przypuszczam, że skoro użytkownik crocopip szybko zniknął, to raczej przestało mu farcić i zaczął tracić więcej niż zarobił.
Wyjeżdzasz przed orkiestrę.
Grał z SL i był dobry szkolono go w Londyńskim City a u nas myślał ze teź są osoby z podobnymi doświadczeniami a nie banda samouków ot co. Było też trochę "uzasadnionego" zarozumialstwa z jego strony wiadomo nie wszystkie .... się świeci....
Grał całe swingi na DT to było 13 lat temu zmienność też była większa (Już chyba nikt nie nazywa GBPJPY Bestią...).
Journal był 4 częściowy i chyba część poszła się gwizdać i jeżeli wierzyć zrzutom to zgarniał hajs a na koniec. A poszedł w długą bo ponoć znalazł jakąś dobrą robotę a na FX przestawił się na długi termin.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tomasz196407 pisze:
06 maja 2023, 14:48
azyl pisze:
06 maja 2023, 13:59
Panowie a powiedzcie mi jak to jest z tymi interwałami? czy lepiej jest skupić się na jednym interwale i tylko na nim "siedzieć" czy rzeczywiście powinienem wiedzieć jak wygląda ten wyższy i niższy interwał ? takie ciągłe przeskakiwanie pomiędzy interwałami przyprawia o ból głowy. obawiam się, że eliotowcy odpowiedzą coś w stylu : musisz wiedzieć na której fali jesteś więc tak, powinieneś to wiedzieć :p :!:
widze ze nikt sie nie spieszy
to ja pierwszy :)
mając jedno z kont brokerskich na którym transakcje zawiera ea oczywiście profitowo
bedziesz spoglądał na to co robi ea? pytaniem odpowiedż na pytanie
Tam gdzie jest strategia automatyczna, półautomatyczna czy ręczna jest i interwał
to mam patrzec na inne interwały w jakim celu?
popatrzec sobie tak jak na historie korekt?
Odpowiem w jakim celu:
W takim, żeby wiedzieć dlaczego możemy grać np. jeszcze Short, albo już nie grać Short i szukać powodów do Long.
Niektórzy nawet się posuną do tego, że od razu będą wchodzić w Long, nawet jeżeli dwa razy stracą zanim się wstrzelą w trend.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
06 maja 2023, 15:14
ninjaproject pisze:
06 maja 2023, 12:23
PS. Odnośnie wchodzenia na knotach np. H1, to nie wiemy jaki będzie knot zanim się świeca nie zamknie.
A zanim się świeca nie zamknie, to to co może być knotem jest rysowane jako korpus, czyli widzimy korpus świecy bieżącej, tyle że nie wiemy, czy to będzie korpus, czy knot, kiedy się świeca zamknie.
Możemy ewentualnie zakładać, że kiedy już jest trend, np. byczy, to dołek świecy zamkniętej nie będzie już testowany. I wtedy próbować "wyczuwać" dołek świecy bieżącej np. H1. Ale jest tak do czasu, aż nie wystąpi przynajmniej korekta.

Przypuszczam, że skoro użytkownik crocopip szybko zniknął, to raczej przestało mu farcić i zaczął tracić więcej niż zarobił.
Wyjeżdzasz przed orkiestrę.
Grał z SL i był dobry szkolono go w Londyńskim City a u nas myślał ze teź są osoby z podobnymi doświadczeniami a nie banda samouków ot co. Było też trochę "uzasadnionego" zarozumialstwa z jego strony wiadomo nie wszystkie .... się świeci....
Grał całe swingi na DT to było 13 lat temu zmienność też była większa (Już chyba nikt nie nazywa GBPJPY Bestią...).
Journal był 4 częściowy i chyba część poszła się gwizdać i jeżeli wierzyć zrzutom to zgarniał hajs a na koniec. A poszedł w długą bo ponoć znalazł jakąś dobrą robotę a na FX przestawił się na długi termin.
Linki są, ale przeglądarka wyrzuca:
2023-05-06_152032.jpg
Ten działa, ale obrazki zniknęły:
eur-usd-gbp-yen-analizy-i-prognozy-by-c ... 12696.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ