jak grochem o ścianę

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Tomasz196407 pisze:
04 maja 2023, 22:30
To pisałeś równo miesiąc temu - początki Twojego dziennika:
post1042294.html#p1042294
nawiązałeś tam do sposobu rozgrywania rynku oraz pare AUDUSD którą widziałeś w konsolidacji
czyli wnioskuje z tego że masz sposób inaczej strategie tylko chcesz ulepszenia w postaci korekt, impulsów
rada-nie zawsze miejsce w jakim jesteśmy czyli FN jest dobry do "ssania" pomysłów
Pomyśl nad swoją tylko swoją strategią bez niczyjej pomocy

Jeszcze o T.FE jest ona bardzo cięzka do wypraktykowania
a hobbystycznie to wole isc na ryby niz teorytycznie patrzeć na korekty jeszcze na historii
te dwa zdania już dają do myślenia. wiem, że nie mogę pochłaniać każdej koncepcji jaką mi dają inni ale z jakiś powodów chcę znać zdanie innych, ich patrzenie na wykres czy świat. z jednymi koncepcjami się zgodzę z innymi już niekoniecznie. w każdym razie zawsze staram się wysłuchać każdego. okej, śmiało pisz na priv lub tutaj:) jak wolisz.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

azyl pisze:
05 maja 2023, 09:50
Tomasz196407 pisze:
04 maja 2023, 22:30
rada-nie zawsze miejsce w jakim jesteśmy czyli FN jest dobry do "ssania" pomysłów
Pomyśl nad swoją tylko swoją strategią bez niczyjej pomocy
te dwa zdania już dają do myślenia. wiem, że nie mogę pochłaniać każdej koncepcji jaką mi dają inni ale z jakiś powodów chcę znać zdanie innych, ich patrzenie na wykres czy świat. z jednymi koncepcjami się zgodzę z innymi już niekoniecznie. w każdym razie zawsze staram się wysłuchać każdego. okej, śmiało pisz na priv lub tutaj:) jak wolisz.
Tomek powiedział Ci prawdę o tym forum ! Cała robota i tak jest w twojej gestii. My tak naprawdę możemy Ci troszkę pomóc ale pewnie i tak nie będziesz nasz słuchał :wink: . Do tego abyś się od konkretnego zawodnika czegoś nauczył musiałbyś mieć z nim codziennie kontakt przez conajmniej rok tak jak przyszli traderzy są szkoleni w bankach czego nie rozumieją wszyscy uczestnicy kilkudniowych szkoleń online z które zwalczamy.
Strategię dostosuj do tego co robisz w życiu. Mówi się i moim zdaniem coś w tym jest że zaczynasz być gotowy do tradingu jak zaczyna Cię to nudzić. Staje się pracą jak każde inne zajęcie a sporo ludzi co widać i po tym forum jak mija dreszczyk emocji to odpuszczają. Często widać to w journalach wracają po miesiącach czy też latach piszą kilka postów i znikają.
Wiec moja rada 8) Pracuj nad wejściami tu wszystko na fx porusza się oscylacyjnie i wiesz gdzie trzeba wchodzić. Pomyśl też o MM bo ryzyko to jedyne nad czym "panujemy" w tej grze.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

brałem dzisiaj longa na daxie. jak zwykle spóźnione wejście. pierwsze tp zaliczone, stop przesunięty ciut powyżej be.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

SEROL666 pisze:
05 maja 2023, 14:23
azyl pisze:
05 maja 2023, 09:50
Tomasz196407 pisze:
04 maja 2023, 22:30
rada-nie zawsze miejsce w jakim jesteśmy czyli FN jest dobry do "ssania" pomysłów
Pomyśl nad swoją tylko swoją strategią bez niczyjej pomocy
te dwa zdania już dają do myślenia. wiem, że nie mogę pochłaniać każdej koncepcji jaką mi dają inni ale z jakiś powodów chcę znać zdanie innych, ich patrzenie na wykres czy świat. z jednymi koncepcjami się zgodzę z innymi już niekoniecznie. w każdym razie zawsze staram się wysłuchać każdego. okej, śmiało pisz na priv lub tutaj:) jak wolisz.
Tomek powiedział Ci prawdę o tym forum ! Cała robota i tak jest w twojej gestii. My tak naprawdę możemy Ci troszkę pomóc ale pewnie i tak nie będziesz nasz słuchał :wink: . Do tego abyś się od konkretnego zawodnika czegoś nauczył musiałbyś mieć z nim codziennie kontakt przez conajmniej rok tak jak przyszli traderzy są szkoleni w bankach czego nie rozumieją wszyscy uczestnicy kilkudniowych szkoleń online z które zwalczamy.
Strategię dostosuj do tego co robisz w życiu. Mówi się i moim zdaniem coś w tym jest że zaczynasz być gotowy do tradingu jak zaczyna Cię to nudzić. Staje się pracą jak każde inne zajęcie a sporo ludzi co widać i po tym forum jak mija dreszczyk emocji to odpuszczają. Często widać to w journalach wracają po miesiącach czy też latach piszą kilka postów i znikają.
Wiec moja rada 8) Pracuj nad wejściami tu wszystko na fx porusza się oscylacyjnie i wiesz gdzie trzeba wchodzić. Pomyśl też o MM bo ryzyko to jedyne nad czym "panujemy" w tej grze.
więc nie jestem jeszcze gotów i dużo mi brakuje:) nie nudzi mnie, mało tego, pierwszą rzeczą którą robię z rana jest odpalenie tradingview i zerkam co się dzieje. wiadomo czasami po kilku stratach z rzędu mam tego dosyć ale następnego dnia już przed tym siedzę. Panowie, tak, wiem o tym, że to ja sam muszę dojść do swojego własnego systemu tradingu ale i tak Wam dziękuje za cenne rady. pozdrawiam !:)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

azyl pisze:
05 maja 2023, 18:42
brałem dzisiaj longa na daxie. jak zwykle spóźnione wejście. pierwsze tp zaliczone, stop przesunięty ciut powyżej be.
To gratulacje :564:

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

azyl pisze:
05 maja 2023, 18:42
brałem dzisiaj longa na daxie. jak zwykle spóźnione wejście. pierwsze tp zaliczone, stop przesunięty ciut powyżej be.
Przede wszystkim, to dzisiaj pierwszy piątek miesiąca, więc dane z rynku pracy USA, które lubią mocno zamieszać. Dziś szczególnie na DAX40 nie zamieszały, ale warto było odczekać, bo na tej świecy M15 powstał ładny sygnał do Longa.
DAX40M15_.jpg
Ja już brałem longa od odbicia od wsparcia D1.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Tomasz196407 pisze:
05 maja 2023, 19:01
azyl pisze:
05 maja 2023, 18:42
brałem dzisiaj longa na daxie. jak zwykle spóźnione wejście. pierwsze tp zaliczone, stop przesunięty ciut powyżej be.
To gratulacje :564:
Spoko że zarobiłeś. Rzeczywiście spóźnione o cały dzień :wink: . Chyba niepewność(emocje) zatrzymuje przed otawrciem pozycji w takich miejscach.
Wyobraź sobie że nigdy nie będziesz miał "TEJ" pewności. Tam gdzie wchodziłeś istniały takie same szanse na wyłapanie SL jak w okolicach 15700. Wiesz zapewne że forex z 80% to psychika. Musisz tylko przekonać siebie że tak jest i tyle 8) . Jak umiesz rysować kresk,i znasz formacje i całe AT to tylko jakieś 5% zabawy a niestety to najszybciej nam przychodzi :wink: .
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

adamkaluza pisze:
16 kwie 2023, 16:06
Tylko podstaw się można nauczyć od innych, resztę niestety trzeba samemu pracować.
O tym już dawno pisałem. Twój system musi być jak garnitur uszyty na miarę 😉 Tylko ty sam stworzysz zasady w które będziesz wierzył a wtedy psychika będzie miała łatwiej się ich trzymać.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No pewnie, że każdy musi sam, ale niekoniecznie samodzielnie.
Inaczej mówiąc, samodzielnie zwykle tracimy dobrych kilka lat zanim się dorobimy dobrej strategii.
Przy wsparciu mentora zwykle skracamy ten cykl o dobrych kilka lat.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
06 maja 2023, 00:02
No pewnie, że każdy musi sam, ale niekoniecznie samodzielnie.
Inaczej mówiąc, samodzielnie zwykle tracimy dobrych kilka lat zanim się dorobimy dobrej strategii.
Przy wsparciu mentora zwykle skracamy ten cykl o dobrych kilka lat.
Pewnie że tak. Tylko tu też potrzeba sporo czasu na wygaszenie ludzkich odruchów w traderze :wink:
Ja osobiście jak sie tu zalogowałem to kilka miesięcy później wyskoczył Crocopip, jego magiczne wejścia mnie oczarowały - za co z początku był podejrzewany o używanie Photoshopa ( Na H1 wejście na cieniach i knotach ). Potem sie okazało że to trader nad tradery, dosłownie sraliśmy ze szczęscia, potrafił przewidzieć precyzyjnie ruchy pary walutowej na, której grał. Otworzył prywatne forum nawet trochę osób z FN za nim poszło. I tyle. Czego się nauczyłem ?
Kilku drobiazgów z AT, znajomość jednego instrumentu od A do Z w zupełności wystarczy aby kościć hajs na fx w formie DT oraz że trzeba napierniczać zlecenia a nie 1 czy 2 SL i obraza na rynek ( Tak robiłem z początku.... strzelałem fochy na Forex :lol: ) - jesteśmy prawie skalperami na DT. I to by było na tyle reszta to dosłownie organoleptyczna praca na forex przy jednej parze walutowej
Też jak wrzucałem screeny to zwracał mi uwgę że jak tak bedę wchodził to "nie zarobię na bułki", ale mnie irytował tymi tekstami :evil: . Więc ćwicz póki grasz 10 centów za pips 8)
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ