Danuta Jagodzińska renko opinie

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Danuta Jagodzińska renko opinie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

trisidginto pisze:
31 lip 2023, 17:24
czcze gadanie.
Dla mnie to nie jest czcze gadanie. Jeśli dla Ciebie jest nic mi do tego. Już nie wspomne, że w każdej książce o AT jest o tym mowa. A ja mam pozytywny stosunek do ksiażek. Nawet moja logika to podpowiada.
Co do trendu to poruszasz ważny aspekt bo wyznaczenie go nie jest takie proste jak by się mogło wydawać.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Danuta Jagodzińska renko opinie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Cblondyn pisze:
31 lip 2023, 17:30
trisidginto pisze:
31 lip 2023, 17:24
czcze gadanie.
Dla mnie to nie jest czcze gadanie. Jeśli dla Ciebie jest nic mi do tego. Już nie wspomne, że w każdej książce o AT jest o tym mowa. A ja mam pozytywny stosunek do ksiażek. Nawet moja logika to podpowiada.
Co do trendu to poruszasz ważny aspekt bo wyznaczenie go nie jest takie proste jak by się mogło wydawać.
Właśnie o to mi chodziło

reszty nie komentuję, bo sądziłam, że się domyślisz w czym rzecz

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Danuta Jagodzińska renko opinie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

trisidginto pisze:
31 lip 2023, 17:34
Cblondyn pisze:
31 lip 2023, 17:30
trisidginto pisze:
31 lip 2023, 17:24
czcze gadanie.
Dla mnie to nie jest czcze gadanie. Jeśli dla Ciebie jest nic mi do tego. Już nie wspomne, że w każdej książce o AT jest o tym mowa. A ja mam pozytywny stosunek do ksiażek. Nawet moja logika to podpowiada.
Co do trendu to poruszasz ważny aspekt bo wyznaczenie go nie jest takie proste jak by się mogło wydawać.
Właśnie o to mi chodziło

To może wytłumacze w czym rzecz. Dla jednego bedzie trend spadkowy dla innego wzrostowy. I obaj mogą mieć racje bo to zależy od interwału na jaki patrzą. Juz nie wpsomne o RR na jaki licza i jak duże mają SL czy TP.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Danuta Jagodzińska renko opinie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Cblondyn pisze:
31 lip 2023, 17:37
trisidginto pisze:
31 lip 2023, 17:34
Cblondyn pisze:
31 lip 2023, 17:30


Dla mnie to nie jest czcze gadanie. Jeśli dla Ciebie jest nic mi do tego. Już nie wspomne, że w każdej książce o AT jest o tym mowa. A ja mam pozytywny stosunek do ksiażek. Nawet moja logika to podpowiada.
Co do trendu to poruszasz ważny aspekt bo wyznaczenie go nie jest takie proste jak by się mogło wydawać.
Właśnie o to mi chodziło

To może wytłumacze w czym rzecz. Dla jednego bedzie trend spadkowy dla innego wzrostowy. I obaj mogą mieć racje bo to zależy od interwału na jaki patrzą. Juz nie wpsomne o RR na jaki licza i jak duże mają SL czy TP.
Nie pisz mi Cblodyn oczywistości - o interwale, RR, SL i TP - czy jesteś w stanie określić w danym momencie trend, skoro zbyt trudne jest określenie ramy czasowej, to wystarczy mi TP

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Danuta Jagodzińska renko opinie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

trisidginto pisze:
31 lip 2023, 17:43


Nie pisz mi Cblodyn oczywistości - o interwale, RR, SL i TP - czy jesteś w stanie określić w danym momencie trend, skoro zbyt trudne jest określenie ramy czasowej, to wystarczy mi TP
Prosze. Pierwszy lepszy który widze. Wskaźnik ZIGZAG może byc do tego przydatny. Wystarczy?
https://charts.mql5.com/36/845/eurjpy-m ... uk-ltd.png

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Danuta Jagodzińska renko opinie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tutaj tez dla mnie sprawa oczywista. Chyba nie musze pisac jaki trend widze. A może musze? :)
https://charts.mql5.com/36/845/eurusd-d ... uk-ltd.png

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Danuta Jagodzińska renko opinie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Cblondyn pisze:
31 lip 2023, 17:47
trisidginto pisze:
31 lip 2023, 17:43


Nie pisz mi Cblodyn oczywistości - o interwale, RR, SL i TP - czy jesteś w stanie określić w danym momencie trend, skoro zbyt trudne jest określenie ramy czasowej, to wystarczy mi TP
Prosze. Pierwszy lepszy który widze. Wskaźnik ZIGZAG może byc do tego przydatny. Wystarczy?
https://charts.mql5.com/36/845/eurjpy-m ... uk-ltd.png
Nie, nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to, czy podejmujesz rękawicę określając trend, czyli podając pozycję L lub S z konkretnym TP ? oczywiście nie chodzi mi o pozycję, którą masz otwartą z 40 pips zysku już

bo jak słusznie zauważyłeś wcale nie jest łatwe szybkie określenie nowego trendu, a jak wszyscy już o nim mówią to gra jest na 2 uda, bo na początku, do pewnego momentu ten nowy trend przez wielu jest traktowany jak korekta - proste

OK - jeśli teraz się nie zdeklarujesz to kończę tę dyskusję, bo temat tego wątku jest trochę inny jednak

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Danuta Jagodzińska renko opinie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

trisidginto pisze:
31 lip 2023, 17:59
określając trend, czyli podając pozycję L lub S z konkretnym TP ?
Prosze bardzo. Gdybym to rozgrywał to L z TP na ostatnim hi. Pasuje?
https://charts.mql5.com/36/846/eurusd-d ... uk-ltd.png

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Danuta Jagodzińska renko opinie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Cblondyn pisze:
31 lip 2023, 17:53
Tutaj tez dla mnie sprawa oczywista. Chyba nie musze pisac jaki trend widze. A może musze? :)
https://charts.mql5.com/36/845/eurusd-d ... uk-ltd.png
jakie masz ustawienia do ZIGZAG ? "fabryczne" ?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Danuta Jagodzińska renko opinie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

trisidginto pisze:
31 lip 2023, 17:59
, a jak wszyscy już o nim mówią to gra jest na 2 uda,
To podaj przykłąd gdy sie gra na jedno udo. Chętnie popatrze ;)

ODPOWIEDZ