Let's crack on H1

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Fx Kaleidoscope
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:28

Re: Let's crack on H1

Nieprzeczytany post autor: Fx Kaleidoscope »

Oczywiście pełna zgoda....ten zwrot to farsa jakoby niewidzialna ręka boska, czy kciuk, czy trzymanie guzika na widok kominiarza, albo witanie się progu miało przynosić pecha...albo szczęście....
Tak więc przez kompletny przypadek nie zaliczyłem kleksa :)
Dzięki Dadas za komentarz i przywołanie mnie do porządku...... absolutnie nie jestem przesądny.
Jestem wierzący w Boga ale rynek nie ma nic wspólnego z wiarą i zaklinaniem rzeczywistości.
ps. używam EA do ochrony eguity jakie kiedyś poprawiłeś na TJSie- dzięki serdeczne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Let's crack on H1

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Mi się wydaje, że system powinien przetrzymywać takie pechowe sytuacje, bo prędzej czy później jednak dojdzie do tych 33%. Chodzi o to, żeby po wpadnięciu w taka spiralę, wyjść na minus ale ogółem powiększać zyski. Na szczęście wygrani nie są sądzeni ;)
Do Boga? ja to kiedyś nie raz modliłem się juz do Szatana i byłem oddać krew żeby tylko kurs zawrócił :) , Powiem więcej, zawrócił i teraz nie wiem " czy to sprawa szatana, czy to przypadek prze Pana..."

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Let's crack on H1

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Fx Kaleidoscope pisze:
16 gru 2022, 14:12
....ten zwrot to.... jakoby niewidzialna ręka boska...............................
.......................
Jestem wierzący w Boga ........................
"Trader upada po raz pierwszy...."
- Stacja III, Droga Forexu
:wink:
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Fx Kaleidoscope
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:28

Re: Let's crack on H1

Nieprzeczytany post autor: Fx Kaleidoscope »

jeśli wierzyć volumenowi i LOP...to nastąpi dalsze odreagowanie USD i tym samym zejdę z wszystkich pozycji na umocnienie USD
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fx Kaleidoscope
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:28

Re: Let's crack on H1

Nieprzeczytany post autor: Fx Kaleidoscope »

jaki sentyment do ryzyka widać na D1 dość jednoznacznie...
ale to tak abstrachując od Forexu....
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... -12-22.jpg
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fx Kaleidoscope
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:28

Re: Let's crack on H1

Nieprzeczytany post autor: Fx Kaleidoscope »

Bilans 3 miesięcy testowania tej strategii https://www.youtube.com/watch?v=8DQvrCeUu6E
Tak jak wspominałem w video...na przełomie marzec-kwiecień planuję skupić się głównie na algo-tradingu tej strategii i przenoszę się na discord. Oczywiście nadal będę zainteresowany kontaktem z innymi Traderami. Jednakże wyłącznie z tymi, którzy podzielą się swoim myfxbookiem- bilans bez znaczenia. Chciałbym rozwijać tą strategię z innymi aktywnymi Traderami.
Jeśli interesuje Cię handel głównie na walutach na wyższych ramach czasowych, od H1 po D1, zapraszam do kontaktu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Let's crack on H1

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Myślałem, że pograsz systemem z rok, wtedy można by konstruktywnie coś zobaczyć, a tak po 76 dniach, trochę mało :)

Fx Kaleidoscope
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:28

Re: Let's crack on H1

Nieprzeczytany post autor: Fx Kaleidoscope »

DupnySystem pisze:
29 gru 2022, 13:23
Myślałem, że pograsz systemem z rok, wtedy można by konstruktywnie coś zobaczyć, a tak po 76 dniach, trochę mało :)
Tym systemem będę grał tak długo jak będzie zarabiał...ale przenoszę to na EA...po kiego handlować manualnie jak można zagonić komputer do pracy.
Moim celem jest stworzenie EA które będzie można odpowiednio zeskalować pod kątem ryzyka i DD, aby przejść challange w firmie np. myforexfund lub fidelcrest trading.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Let's crack on H1

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Co do EA to różnie to chyba bywa, EA ma na pewno wady i zalety. Bo jeśli zakładasz jakąś cenę po której wchodzisz w pozycje, nie znam dokładnie Twojego systemu, ale z tego co zerknąłem, to cena leci w jakimś kanale i w zależności czy jest na górze czy na dole kanału to wchodzisz, a co jeśli w EA zabraknie 1 pipsa do otwarcia pozycji i cena poleci do drugiej strony kanału ? Tu ok, trudno, a co jeśli EA jest w rynku i zabraknie 1 pipsa do TP ? z palca zamkniesz, a EA juz nie.
Ale z drugiej strony, jeśli wejdzie Ci ta strata 33% i pechowo szybko następna, to EA dalej sobie gra, a człowiek wpada w stres i będzie chciał szybko się odkuć.
Jak dla mnie sporym ryzykiem jest zostawianie pozycji na weekend, no ale z tym jakoś mozna sobie poradzić, np , częsciowymi wypłatami.
Tak czy owak, najważniejsze próbować, walczyć, i chwała za to, że transparentnie ;) Jak ktoś pokazuje swój trading ma prawo się mądrować :)

Fx Kaleidoscope
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:28

Re: Let's crack on H1

Nieprzeczytany post autor: Fx Kaleidoscope »

Wczoraj zleciłem pierwszą wypłatę 250£...i teraz będę cyklicznie co miesiąc wypłacać na waciki.....
Odnośnie ryzyka wynikającego z pozycji na weekend.....fundusze mające mld. usd pewnie tesh się boją a mimo to zostają z pozycjami...
Kontrola ryzyka i wielkość ryzyka jest adekwatna do celowanego targetu....ja sporo ryzykuję ale i liczę na ponadprzeciętny zysk.
Od kwietnia mam zamiar ryzykować z obecnych około 7% na parę walutową jedynie 1,5% na sesje - ale przy zupełnie innym kapitale.
I faktycznie przemodeluje model handlu tak aby wszystko było zamykane o 19:44 każdego dnia.....
Pracujemy nad tym, obecnie jest Nas dwóch....
A u Ciebie widzę scalping... więc owszem ciepło sie robi na samą myśl o ruchu 100-200 pipsowym....ja właśnie w takie ruchy celuje i takiej wielkości pozycje dobieram.
Co do brakującego pipsa...właśnie na taką ewentualność zakładamy, że będziemy handlowali kilkoma EA na pare, które będą miały różne parametry i wówczas kilka z nich powinno się załapać na wejście w pozycje.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ