Scalping - no to siup

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzięki za uwagi. Pewnie dużo możesz opowiadać o kablu i opowiadać to fajnie że dajesz znać.
Mój opis był do godzin kiedy traiduje czyli 10-14:30 a sam wiesz jak to wtedy wyglądało ;)
Możliwe że rano i wieczorem tego dnia wyglądało całkiem inaczej, tak że cały dzień można było inaczej podsumować niż ja to zrobiłem.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

guccon pisze:
08 paź 2022, 18:05
Dzięki za uwagi. Pewnie dużo możesz opowiadać o kablu i opowiadać to fajnie że dajesz znać.
Mój opis był do godzin kiedy traiduje czyli 10-14:30 a sam wiesz jak to wtedy wyglądało ;)
Możliwe że rano i wieczorem tego dnia wyglądało całkiem inaczej, tak że cały dzień można było inaczej podsumować niż ja to zrobiłem.
Gratulacje tydzień dobry
poniedziałek miałeś obsuwę ale reszta dni bardzo zadowalająca
będziesz zwiększał wolumen transakcyjny?

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
dzisiaj późno zacząłem obserwację rynku. Dosyć szybko zobaczyłem moment wejścia. Nie było w tym jednak dynamiki. Wręcz przeciwnie obserwując GU. Pozamykałem dosyć szybko wszystkie cząstkowe pozycje.
Miałem tutaj pewną swoją nieuwagę. Dopiero po zamknięciu pozycji sprawdziłem kalendarz. Dzisiaj bez US. Można było zrobić sobie dzień wolny...

Nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=V30-15hQkjg
Staty:
2022-10-10.jpg
@Tomasz196407,
Dziękuję. Statystyki na papierze wyglądają dobrze za tamten tydzień. Dopiero szczegóły pokazują że maks obsuwa była przez błąd i nietrzymanie się zasad. To zawaliłem.
Odnośnie zarządzania kapitałem. Będę się starał tak dobierać liczbę cząstkowych pozycji aby traiding był efektywny. Zaangażowanie kapitału nie powinno przekraczać połowy środków. Najprościej widoczne jest to na filmikach. Przy zajętych pozycjach widoczny jest %. Dzisiaj np było około 224% czyli prawie maks. 200% zabezpieczenia to połowa kapitału. Miałem 10 pozycji i kolejna mogła być już ponad 200%. Prawdę mówiąc nie dodałem kolejnej bo już ich było sporo. Muszę już teraz pomyśleć o zwiększeniu pojedynczej transakcji. 10 jednocześnie to dla mnie taka granica efektywności. Nie będę się tutaj upierał przy aptekarskich wyliczeniach. Dlatego każda zawierana transakcja może być inaczej zarządzana. Mam jednak tą graniczną wartość na połowę środków.
Mam nadzieję że zrozumiale to opisałem :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
dzisiaj dzień "na zero". Oglądając nagranie mam wrażenie że uparłem się na S na EU i niepotrzebnie kopałem się z rynkiem. Mogłem lepiej zareagować i zainteresować się opcją wejścia przeciwnie czyli L na GU. Broni mnie że wszystko było zgodne z zasadami więc mam intensywny dzień nauki.
Cieszy wynik przy takich rozstrzygnięciach. Na 6 rozegrań tylko 2 trafione. Zarządzanie cząstkowymi pozycjami oraz ryzykiem dało wynik na 0 przy obsuwie poniżej 1%. Dobrze wiedzieć że nawet jak nie idzie to mam kontrolę nad kapitałem.

Nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=1l02Src1qCQ
Staty:
2022-10-11.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
w ostatnich dniach i jeszcze w kilku najbliższych mam mniej czasu na FX. Dzisiaj nie mogłem nagrywać "w trakcie". Jest krótki filmik po fakcie.

Dzień ciekawy aby napisać coś więcej o moim sposobie na FX. Spora część miesiąca za nami a ja dotychczas ciułałem po grosiku. Defensywny styl jest dla mnie OK i wynika z głównej zasady: ochrona kapitału najważniejsza. Raz na jakiś czas będą jednak dobre dni (jak dzisiaj) gdy trzeba wykorzystywać okazje jakie daje rynek i podbijać konto. Mimo wszystko jednak na kolejne dni najbardziej prawdopodobny scenariusz to dalsze ciułanie po grosiku.
Udzielam się tutaj także z myślą pomocy początkującym. Można się zastanawiać kto zaakceptuje taki plan działania jak mój? Sam gdy byłem początkujący chciałem zrobić milion ze stówki w tydzień ;)
Kto chce zbierać grosze. Jak coś idzie nie tak na wykresie to od razu zamykać. A nie czekać "bo może się jeszcze uda". Cieszyć się z zysku tylko raz na kilka dni. Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość a procenty marne przy ciężkiej harówce.
No cóż to jest mój sposób na sukces i nikogo nie chcę przekonywać że jedyny słuszny. Każdy sposób jest dobry jeśli pasuje pod nasz charakter gry i daje profity.

A sobie napisałem kilka słów przy okazji 8)

Nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=rjL1Bmk3C9g
Staty:
2022-10-12.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
czasami przydałoby się aby emocje ludzkie dało się kontrolować jakby robił to robot... No ale jesteśmy tylko ludźmi. Były spore emocje na wykresie i nie udało mi się skontrolować swoich.
Początek OK. Tylko dwie cząstkowe pozycje, które szybki strzał wyciął. Dalej wydaje się że powinienem lepiej zarządzać pozycjami jeśli się na nie decydowałem albo po prostu całkiem odpuścić już dzień.
Miałem na dzisiaj scenariusz "klasyka": podbitka przed ważnymi danymi aby było z czego spadać. Ograniczony czas nie dał okazji na wejście w L na GU to próbowałem S na EU. Tym razem rynek nie zaczął ruchu przed danymi. Wykazał się cierpliwością, której mi zabrakło.
Pociesza, że bardzo słaby dzień z dużą liczbą wejść i w zasadzie samymi stratami kończę na minusie nie przekraczając 1%.

Nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=7lbmP7I_J9A
Staty:
2022-10-13.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
piątek bez FX. Cały czas mam ograniczony czas na obserwację rynku ale próbuję. Idealnie by było mieć "czystą" głowę gdy się siada do wykresu ale nie ma w życiu tak łatwo. Trzeba sobie radzić też w trudnych warunkach. Jakieś doświadczenie z tego będzie.
Dosyć późno siadłem dzisiaj do wykresu. Pozycja S na EU wyglądała dobrze. Zbudowałem na maksymalne zaangażowanie. Zbyt długo jednak nie było zdecydowania. Nie zamknąłem od razu gdy o tym pomyślałem a w między czasie FX zszedł na drugi plan. Zostawiłem wykres bez kontroli i dobrze że w odpowiednim momencie udało się pozamykać. Nie będę się usprawiedliwiał że akurat nowy minister w UK coś powiedział i była reakcja na rynku bo wcześniej mogło mnie już na nim nie być.
Podsumowując: wejście OK a wyjście spóźnione. Lepiej nie być na rynku jeśli nie można się na nim skupić na maksa.

Nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=5LVA_WplScU
Staty:
2022-10-17.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
dzisiaj więcej czasu na obserwację rynku. Mniej okazji do zajęcia pozycji zgodnych z zasadami ale dwa rozegrania były.
Pod sam koniec okienka. Najpierw S na EU. Ładnie miejsce trafione i zbudowana pozycja. Jak zaskoczyło nie minęły 3min a był ponad 1% na plusie ale jeszcze szybciej cena wróciła na BE. Tak mocny ruch nie jest zgodny z moimi zasadami. Zamykałem poszczególne cząstki chociaż na wykresie układ dalej wyglądał na S. Pierwszy sygnał ostrzegawczy okazał się prawidłowy bo cena mieszała w konsoli a potem powycinałaby SL.
Nie było siły na S na EU to drugim rozegraniem był przeciwny kierunek czyli L na GU. Miejsce także bardzo ładnie wybrałem. Tylko 4 cząstkowe wejścia zrobiłem przed wybiciem ceny. Nie było jednak kontynuacji bez cofki a że godzina była już graniczna to pozamykałem na tyle ile było.
Grosik do grosika... dzień na plus a spokojnie mógł się skończyć na minus jakby zadziałały stare nawyki.

Nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=dqShrxAl0gc
Staty:
2022-10-18.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
miałem dzisiaj więcej czasu w pierwszej części dnia a okienko zamknąłem przed 13. Takie uroki pracy.
Od początku dnia byłem nastawiony na spadki. Nie miałem jednak jednoznacznie wyznaczonego podziału: każdego dnia określam sobie na której parze szukam S a na której L. Dzisiaj wyraźniej spadki widziałem na kablu co potwierdzał mi też wykres E/G i tam mi wyszło że S szukam na kablu a ewentualnie L na edku. Pierwsza i jak się okazało jedyna próba okazała się nietrafiona. Wybrany moment akurat kabel stał a spadał edek. Tak bywa i słabo zareagowałem z ewentualnym szybszym wychodzeniem z pozycji. Strata mogła być mniejsza.
Później zdecydowałem się na poszukanie kolejnej S na edku ze względu na małe zdecydowanie kabla oraz jego zasięgi. Spore ryzyko trzeba brać pod uwagę przy takich ruchach. I jak już takie miejsce na edku miałem to zabrakło zdecydowania. Wszystko było zgodnie z zasadami ale zawahałem się przez większy ruch poprzedzający. Proces decyzyjny był zbyt wolny i cena uciekła.

Ze względu na ciągły brak czasu na FX w trakcie pracy oraz niekontrolowane przerwania, które mocno mnie obciążają w procesie decyzyjnym postanowiłem dołożyć sesję wieczorną. Nie każdego dnia bo odpoczynek po pracy też jest ważny. Od czasu do czasu spróbuję posiedzieć między 17 a 19/19:30.

Nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=rXLKLHMWaoI
Staty:
2022-10-19.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
plan na dzisiaj zakładał L na edku i/lub S na kablu. Wyczekałem moment na kablu. Wyglądało obiecująco. Pozycje zajęte.
Z biegiem czasu brak zdecydowania to dla mnie ostrzeżenie i sygnał do wychodzenia z pozycji. Zacząłem zamykać kolejne cząstki mimo że powoli kierunek szedł. Jak zaczynałem ponownie nabierać przekonania że jest to co wybrałem to poszło info z premier UK i nawet udało mi się zamknąć resztę pozycji na plus. Patrząc na wykres w dalszej części dnia to dobrze zadziałały zasady bo miałem plus z kierunku którego nie wybrał rynek.

Dzisiaj spróbowałem godzin popołudniowych, które będę sobie nazywał "dogrywką". Spory ruch do góry był zaliczony na obu parach i zdecydowałem się na szukanie kontynuacji na edku. Miejsce wybrałem ciekawe ale jednak nie było potwierdzenia. Rozegrane za połowę stawki. Udało się pozamykać ponad zero.

Dzień nietrafionych kierunków kończę na plusie.

Nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=SVQWGC90FcI
Nagranie dogrywka:
https://www.youtube.com/watch?v=r9q4NZ4fT4Q
Staty:
2022-10-20_d.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

ODPOWIEDZ