Scalping - no to siup

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

guccon pisze:
05 paź 2022, 20:31
@SEROL666,
tak, kabel ma ostatnio piękne zasięgi. Chociaż pięknie jeśli idzie w naszą stronę i słabo jak trzeba szacować ryzyko...
Kolejny raz napisałeś o muzyczce to się podjąłem wyzwania :) ale powiem Ci że to niezły test cierpliwości - czekanie aż YT przetworzy w kilka(naście) godzin. Postaram się trzymać. Zobacz czy taka forma jak dzisiaj jest OK. Z góry dzięki!
Hej. Dziękuję że dodałeś od razu lepiej się ogląda. Tak z ciekawości naście godzin przetwarza jak dodasz muzykę ? NIe wiem jakie maż możliwości.. . pomyśl nad skróceniem filmu wyciśnij fabułę jak cytrynkę wszyscy chcą widzieć jak otwierasz pozycję, gdzie były SL i TP, w filmie "nie widać" co się dzieje przed podjęciem decyzji... wiem to by wymagało jakich efektów specjalnych Chyba zostanę Twoim producentem :wink: .
Tak poza tym gratki.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
05 paź 2022, 22:43
guccon pisze:
05 paź 2022, 20:31
@SEROL666,
tak, kabel ma ostatnio piękne zasięgi. Chociaż pięknie jeśli idzie w naszą stronę i słabo jak trzeba szacować ryzyko...
Kolejny raz napisałeś o muzyczce to się podjąłem wyzwania :) ale powiem Ci że to niezły test cierpliwości - czekanie aż YT przetworzy w kilka(naście) godzin. Postaram się trzymać. Zobacz czy taka forma jak dzisiaj jest OK. Z góry dzięki!
Hej. Dziękuję że dodałeś od razu lepiej się ogląda. Tak z ciekawości naście godzin przetwarza jak dodasz muzykę ? NIe wiem jakie maż możliwości.. . pomyśl nad skróceniem filmu wyciśnij fabułę jak cytrynkę wszyscy chcą widzieć jak otwierasz pozycję, gdzie były SL i TP, w filmie "nie widać" co się dzieje przed podjęciem decyzji... wiem to by wymagało jakich efektów specjalnych Chyba zostanę Twoim producentem :wink: .
Tak poza tym gratki.
Dziwne, a ile waży taki plik?
Ja robię filmy po 2-3 godziny, i tam jest muzyka i głos, bo ja mówię cały czas.
Owszem, 2 godzinny film się eksportuje ok. 4 godziny, jak posklejam, do formatu mp4.
Ale już na YT wrzucenie to ok. 1h (zależy jak internet hula), a YT przetwarza do wersji HD krócej niż godzinę.
Też czasami zależy, ale raczej rzadko trwa to dłużej.
A i u mnie taki format waży tak 2 - 3 GB.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Jeżeli chodzi o muzę to na dłuższe wideo można prosić Max Richter a na krótkie wersje to może Philip Glass ? Powodziska
"If music is dying musicians are killing it" - MP

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
wczorajszy dzień to takie nawiązanie do wcześniejszego opisu z punktu 3) Złożyło się "na gorąco" :)

Nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=6xEGBO7Im0M
Staty:
2022-10-05.jpg
Co do filmów to faktycznie potrzebuję producenta :lol:
Nagrywam OBS a przetwarzam Avidemux i sprawnie to szło jak nie mam dźwięku. Film 30min waży 55mb więc wszystko szybko idzie.
Z dźwiękiem muszę dopracować proces. Ściągnąłem z biblioteki YT najdłuższy utwór (32min) i jest w formacie MP3 a waży 70mb. Jak to połączę w Avidemux to niestety film mi się zacina :/
Jak skorzystałem z edytora YT to po wrzuceniu filmu i dodaniu dźwięku (bezpośrednio z biblioteki YT i ich edytorze) przetwarzał się taki 30min prawie dobę :( i dalej trwało. Wrzuciłem jeszcze raz sam film. Przetworzył się szybko a dopiero potem dodałem w ich edytorze ten sam dźwięk i zaczął ponownie się przetwarzać. Po 2-3h nie był dostępny a potem nie obserwowałem. Zerknąłem ponownie po około 4-5h i już był dostępny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Ja sklejam w Edytor wideo z Windows10.
Jest w standardzie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A, i jeszcze dodam, że jak nagrywać tylko tak na żywo, bez obróbki, to mi najlepiej i najszybciej wychodziło z FastStone Capture. Plik się zapisuje w formacie .wvm i się zapisuje od razu, bez żadnych eksportów, czyli że kończysz nagrywać, klikasz save i od razu plik jest. To można bezpośrednio wrzucić na YT i nie trwa to długo.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

guccon pisze:
05 paź 2022, 20:31
Jestem zwolennikiem opisywania danych sytuacji na zasadzie "jak powinienem się tutaj zachować". Nie mylić z mistrzami lewej części wykresu albo gdybaniem i narzekaniem.
Oceniam daną sytuację pod kątem ewentualnych zmian na przyszłość. Jeśli da się jasno sprecyzować zasady do planu działania i wydają się one polepszać traiding to tak robię.
O właśnie o to mi chodziło. Analizuje się co system w tej sytuacji każe robić a nie postępuje według tego jak ułożyła się dalsza cześć wykresu.
Każdy interwał ma swojego sponsora

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
dzisiaj bez wejścia. Rynek obserwowałem tylko przez chwilę. Brak czasu na FX to też nie było "wejścia na siłę".
ninjaproject pisze:
06 paź 2022, 11:36
Ja sklejam w Edytor wideo z Windows10.
Jest w standardzie.
Takie proste a skuteczne. Dzięki :564:
Można doklejać wiele razy ten sam utwór a po wrzuceniu na YT sprawnie przetwarza film i szybko jest dostępny do publikacji.
Przy próbach eksportu kilka razy mi się zawiesił ale też inne rzeczy działały w tle to nie będę na razie się doszukiwał.

@adamkaluza,
cały czas to miałem na myśli. Druga część Twojej uwagi jako przestroga dla początkujących.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
"pokopałem się" dzisiaj z rynkiem. Dla skalperów na GU pipsowe zasięgi dobre a i dla wielu "od bandy do bandy" to idealne warunki traidingu ale konsola to nie jest to czego szukam. Staram się unikać. Widziałem jakieś szanse dzisiaj na ruchy to próbowałem. Sporo tego wyszło ilościowo ale nie wiem czy warte było takiego zysku... Chociaż doświadczenie nie ma ceny...

Nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=kGPHX1W6Jew
Staty:
2022-10-07.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

guccon pisze:
07 paź 2022, 18:57
Cześć,
"pokopałem się" dzisiaj z rynkiem. Dla skalperów na GU pipsowe zasięgi dobre a i dla wielu "od bandy do bandy" to idealne warunki traidingu ale konsola to nie jest to czego szukam. Staram się unikać. Widziałem jakieś szanse dzisiaj na ruchy to próbowałem. Sporo tego wyszło ilościowo ale nie wiem czy warte było takiego zysku... Chociaż doświadczenie nie ma ceny...
Pozwolę sie nie zgodzić bo kabel to moja robota:
- po pierwsze nie było żadnej bandy do bandy
- najsensowniejszy trade ex-post to był z rana tylko to było wejście na "czuja" - wsparcie dnia poprzedniego
- wszystko od 10.30 było wyczekiwaniem na dane gdzie o 14:30 poszły dane - duże ryzyko że wywali nawet sensowne SL
- trade oparty o AT mógł mieć miejsce koło 18:00
Podsumowując kiepski dzień dla skalpu czy też DT no chyba że wstało sie rano
Guccon szacun dla Ciebie że walczyłeś.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ