Scalping - no to siup

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
dzisiaj ćwiczyłem cierpliwość w oczekiwaniu na dobry moment. Zdecydowałem się na wejście na sam koniec. To było większe ryzyko i mam ten jeden SL.
Wcześniej w jednym miejscu obserwował rynek ale nie wszedłem. Po fakcie każdy jest mistrzem lewej strony wykresu. Filmy pomagają mi analizować takie sytuacje. Nawet jak wiem "że to tutaj" to mogę obserwować zachowanie się ceny bezpośrednio przed ewentualnym podjęciem decyzji. Po fakcie albo na screenie nie wiem dlaczego tam nie wszedłem. Na filmie mogę to przeanalizować i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Zostawiłem ten fragment na nagraniu na YT. Mam nagrania całych 4h swojego okienka ale wycinam większość na YT.

Co daje taka analiza... Można dalej uparcie twierdzić że jest się mistrzem lewej strony wykresu albo analizować i poprawiać swój system decyzyjny. A jeśli nagranie potwierdza to co wiemy po fakcie to jeszcze lepiej bo dostajemy dodatkowej pewności siebie.

Dzisiejszy dzień:
https://www.youtube.com/watch?v=DzHN7R_JUMc
2022-09-15.jpg
@Tomasz196407,
dzięki! Masz rację. Metod czy podejść jest wiele. Istotne jaki jest efekt na koncie :564:

@Pijak,
dzięki! Życzę dużo pipsów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A możesz uczciwie powiedzieć, że analizując swoje trejdy na lewej stronie wykresu nie jesteś już nastawiony zgodnie z tym co widzisz po prawej stronie od transakcji? Być może twoje wnioski są fałszywe, ponieważ widzisz co się zdarzyło? Potrafisz obiektywnie popatrzeć na przeszłość, że tak naprawdę to transakcja w każdym kierunku mogła być w danym momencie uzasadniona, kiedy nie widziałeś prawej strony?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

guccon pisze:
15 wrz 2022, 16:56
Cześć,
dzisiaj ćwiczyłem cierpliwość w oczekiwaniu na dobry moment. Zdecydowałem się na wejście na sam koniec. To było większe ryzyko i mam ten jeden SL.
Wcześniej w jednym miejscu obserwował rynek ale nie wszedłem. Po fakcie każdy jest mistrzem lewej strony wykresu. Filmy pomagają mi analizować takie sytuacje. Nawet jak wiem "że to tutaj" to mogę obserwować zachowanie się ceny bezpośrednio przed ewentualnym podjęciem decyzji. Po fakcie albo na screenie nie wiem dlaczego tam nie wszedłem. Na filmie mogę to przeanalizować i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Zostawiłem ten fragment na nagraniu na YT. Mam nagrania całych 4h swojego okienka ale wycinam większość na YT.

Co daje taka analiza... Można dalej uparcie twierdzić że jest się mistrzem lewej strony wykresu albo analizować i poprawiać swój system decyzyjny. A jeśli nagranie potwierdza to co wiemy po fakcie to jeszcze lepiej bo dostajemy dodatkowej pewności siebie.

Dzisiejszy dzień:
https://www.youtube.com/watch?v=DzHN7R_JUMc
2022-09-15.jpg

@Tomasz196407,
dzięki! Masz rację. Metod czy podejść jest wiele. Istotne jaki jest efekt na koncie :564:

@Pijak,
dzięki! Życzę dużo pipsów.
Z tym sie zgadzam że obserwowanie wykresu który był wcześniej jest potrzebny.
Niekoniecznie YT możesz to robić na FX Blue Trading Simulator v3 for MT4 albo Replay mode w niektórych platformach.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
dzisiaj na potwierdzenie zmiana sposobu zawierania pozycji. Wybrany kierunek bym wybronił ale wejścia z ciasnym stopem nie pozwoliło zarobić. Przeanalizuję wcześniejsze dni: dlaczego wtedy zarabiałem a ostatnio przestało działać. Mimo to od razu zdecydowałem się na inne podejście. Wyglądało to lepiej i zakończyło się lepiej. Trudno powiedzieć jednoznacznie czy mogło zakończyć się dużo lepiej ale była moja graniczna godzina traidingi i o 14:00 wszystko pozamykałem.

Zapis dnia:
https://www.youtube.com/watch?v=WHvCJ3_nl6M
2022-09-16.jpg
@ninjaproject,
chciałbym móc tak powiedzieć ale nie jestem żadnym forexowym guru. Jednak uczciwie w tym konkretnym przypadku po fakcie na wykresie czy też na screenie upierałbym się że "tam bym wszedł". Po obejrzeniu powtórki z ruchu ceny podtrzymuje swoją pierwotną decyzję. Hipotetycznie gdyby była jeszcze raz taka sytuacja to bym "tam nie wszedł". Oczywiście należy mieć świadomość że cena w każdym podobnym przykładzie może iść w każdym kierunku. Proces decyzyjny za to powinien być stały.

@Tomasz196407,
dziękuję za info. Naturalne a może najprostsze wydało mi się nagrywanie ekranu. Jestem teraz mądrzejszy o istnienie pomocnych narzędzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Ja nie rozumiem. Przecież jak patrzysz na historii to wiesz że w tym miejscu twój system każe wejść i to nie jest zależne od tego czy trejd pójdzie w zysk czy stratę. Nie ma czegoś takiego że patrzysz na historii i mówisz tam bym nie wszedł bo bym miał akurat stratę.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

adamkaluza pisze:
17 wrz 2022, 11:33
Ja nie rozumiem. Przecież jak patrzysz na historii to wiesz że w tym miejscu twój system każe wejść i to nie jest zależne od tego czy trejd pójdzie w zysk czy stratę. Nie ma czegoś takiego że patrzysz na historii i mówisz tam bym nie wszedł bo bym miał akurat stratę.
Też tego nie rozumiałem, tylko obejrzałem jego wideo.
Pomyslałem sobie przecież robi podobnie do mnie tylko ja prp bardziej oszczednie bo nie płace za YT.
Otóż, pisałem zreszta to wcześniej post1032828.html#p1032828
Simulator przekształca tester strategii MT4 w narzędzie do ćwiczenia ręcznego handlu z wykorzystaniem danych historycznych.
Cóz jeden powie że strata czasu, drugi zagospodaruje do swojego tradingu
Tak jak jeden bedzie uwazał ze AT to niepotrzebna rzecz a drugi wręcz odmiennie

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
to był pracowity weekend. W założeniach jest że ten czas jest wolny od FX i odpoczynkiem dla głowy. Jednak miałem do analizy co się zmieniło między pierwszym i drugim tygodniem. Czas pokaże czy wnioski były słuszne ale miały związek z cierpliwością oraz chciwością dlatego potrzeba większej uwagi aby tego nie powtórzyć. Gdyby zarabianie na FX było proste...
Dodatkowo przeanalizowałem wcześniejsze sytuacje pod kątem zmiany zarządzania pozycją i zostawiam dzielenie.

Dzisiaj dzień z dwoma obliczami. Do pierwszego nie mam zastrzeżeń. Drugie będzie do korekty. Rozpoczęcie zawierania pozycji tuż przed 14 to od razu sytuacja podbramkowa. Poobserwuję dwie opcje: nowe pozycje do 13:30 i na rynku do 14:00 albo odpowiednio 14:00 i 14:30.

Nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=XY9KovQGXcQ
I wynik:
2022-09-19.jpg
@adamkaluza,
@Tomasz196407,
jak czytam swoją wypowiedź to faktycznie nie jest precyzyjna. Nie odniosę się do odpowiedzi jeśli są do takiego fragmentu. Przy najbliższej okazji wrócę jednak do tematu i opiszę trochę moje rozmyślania związane z tym tematem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
wejście pod koniec okienka. Biorąc pod uwagę ilość cząstkowych pozycji to całkiem przyjemny wynik.

Nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=OoGmf-6d9j8
Staty:
2022-09-20.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
dzień na drobny plus. Wyczucie było dobre ale nie pasowała mi dynamika. Ochrona kapitału na pierwszym miejscu. Głosik w głowie "następnym razem trzymaj" spacyfikowany.

Nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=GLV2PjcBVJg
Staty:
2022-09-21.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
od wczoraj większa zmienność (czerwony kalendarz z decyzjami o stopach na świecie) to i większa ostrożność u mnie. Z niewielkim ryzykiem jednak udało się dzisiaj wejść.

Nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=b1k5WGDmpek
Staty:
2022-09-22.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

ODPOWIEDZ