Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Charlie Sorrow pisze:
23 wrz 2022, 19:49


1. Zauważyłem, że w przypadku gry na kablu zgodnie z trendem większe prawdopodobieństwo osiągnięcia TP w przypadku shorta jest do godziny 17:00 czasu polskiego. Na pewno wiąże się to z tym, że w czasie letnim właśnie o 17:00 kończy się sesja londyńska. Ale nie do końca rozumiem, dlaczego zmniejsza to prawdopodobieństwo osiągnięcia TP shorta, które w tym wypadku zależy od wzrostu wartości dolara. Przecież do 23:00 trwa jeszcze sesja nowojorska, więc teoretycznie po zakończeniu sesji londyńskiej dolar powinien mieć większe szanse na wzrost. Wiem, że błądzę i z pewnością nie rozumiem jakiejś prostej rzeczy, będę więc wdzięczny za wytłumaczenie.

2. Skoro np. w czasie letnim sesja nowojorska kończy się o 23:00, to dlaczego w piątek na kablu można tradować tylko do 22:00?
Matematycznie wzrost/spadek pary walutowej jest spowodowany przez dwa czynniki od siebie niezależnych
dla przykładu para xxx/yyy będzie wzrastała w sytuacji gdy:
wzrost
1 waluta xxx bedzie sie umacniać
2 waluta yyy będzie się osłabiać
3 waluta xxx będzie sie umacniać a waluta yyy będzie się osłabiać. Czyli dwa czynniki wystąpią jednocześnie
analogicznie jest w przypadku spadku pary xxx/yyy tyko że umacnianie zastąpi osłabianie
Co do trwających sesji to nie mozna generalizować jaki mają wpływa na walute co do kierunku. Może w tym czasie sie mocno osłabiać jak i umacniać. Tyle, że pewnie obroty będą większe. Czynnik fundamentalny ma kluczowe znaczenie dla cen w skali makro.
Należy jeszcze pamiętać o tym, że rynek forex to taki ogromny kantor gdzie dokonywana jest sprzedaż/kupno walut. Na ogromna skalę

FreeWay

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Często jest tak żę Jeśli sesja giełdowa a Azji jest wzrostowa to zwykle pozytywny sentyment kontynuowany jest podczas sesji Europejskiej np indexy giełdowe w Europie idą w góry to i euro się umacnia , bo instytucje finansowe nie korzystają z usług takich chujarzy na MT4 oferujących zakup 00.1lota jak my , by zakupić np DE30 fundusz z Anglii musi wpierw sprzedać funta by kupić za euro , bank z Europy musi zamknąć coś w dolarze by zamienić go na euro. Nawet jest kilku takich większych międzynarodowych brokerów dla klientów detalicznych np DIF czy Exante jeśli masz u nich konto w euro to przed zakupem kontraktu na SP500 wpierw musisz przewalutować część środków na $

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hej
Coś mi się wydaje że nasz kolega zaj..bał się w jakiś kursik a tu przychodzi się wypłakać .. bo jego posty mają coraz to mnie sensu. Mam wrażenie że ktoś nakład mu jakichś bzdetów do głowy...
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ