Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Charlie Sorrow
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2022, 22:39

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: Charlie Sorrow »

Zgadza się, dlatego staram się nie otwierać pozycji na krótko przed ogłoszeniem danych. Czasem jednak wisi jakaś pozycja otwarta dużo wcześniej. Ogólnie to zauważyłem, że rynek wie więcej niż analitycy, bo często już na ok. godzinę przed ogłoszeniem danych kurs zaczyna podążać w kierunku, który będzie kontynuowany po ich ogłoszeniu. Nie zawsze, ale zdarza się. I często taka reakcja rynku jest odwrotna w stosunku do prognoz. Tak że zamiast śledzić analizy, lepiej jest uważniej śledzić wykres.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

I jeszcze jedno:
Stop Loss ustalany "na sztywno", nawet jeżeli w jakimś zakresie (np. 8 - 20 pips) ma uzasadnienie jedynie wtedy, kiedy strategia daje odpowiednio duże szanse na osiąganie odpowiedniego stosunku RR, który nawet po serii SL-ów daje w efekcie zysk.
Jeżeli nie masz takiej strategii, to tradujesz w ciemno.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Charlie Sorrow pisze:
02 wrz 2022, 17:01
Zgadza się, dlatego staram się nie otwierać pozycji na krótko przed ogłoszeniem danych. Czasem jednak wisi jakaś pozycja otwarta dużo wcześniej. Ogólnie to zauważyłem, że rynek wie więcej niż analitycy, bo często już na ok. godzinę przed ogłoszeniem danych kurs zaczyna podążać w kierunku, który będzie kontynuowany po ich ogłoszeniu. Nie zawsze, ale zdarza się. I często taka reakcja rynku jest odwrotna w stosunku do prognoz. Tak że zamiast śledzić analizy, lepiej jest uważniej śledzić wykres.
Z tym się zgadzam, że wykres wie pierwszy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
02 wrz 2022, 16:50
Nie patrz na analityków!
Ja też, kiedy zaczynałem, to wciąż czytałem analizy analityków.
Oni wiedzą tyle, co każdy inny, czyli nic, a tzw. dobry analityk zawsze kryje swoją dupę przedstawiając dwa scenariusze, jeden na wzrosty, drugi na spadki.
Ninja ma rację ! Kolesie zwłaszacza u brokerów dostają do prognozowania ze 10 popularnych par walutowych, Kilka indeksów i surowce... sorry jeszcze się taki nie narodził aby wszystko na raz ogarniać.. są zmuszani przez pracodawcę. Nawet DI się ośmieszają w DT. Jeżeli jakichś śledzisz niedługo się dowiesz że to nie ma sensu.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2022, 00:55 przez SEROL666, łącznie zmieniany 1 raz.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Charlie Sorrow pisze:
02 wrz 2022, 17:01
Zgadza się, dlatego staram się nie otwierać pozycji na krótko przed ogłoszeniem danych. Czasem jednak wisi jakaś pozycja otwarta dużo wcześniej. Ogólnie to zauważyłem, że rynek wie więcej niż analitycy, bo często już na ok. godzinę przed ogłoszeniem danych kurs zaczyna podążać w kierunku, który będzie kontynuowany po ich ogłoszeniu. Nie zawsze, ale zdarza się. I często taka reakcja rynku jest odwrotna w stosunku do prognoz. Tak że zamiast śledzić analizy, lepiej jest uważniej śledzić wykres.
Nie patrz na dane najlepsze trade to te po danych rynek jest rozgrzany co tu dużo pisać rządza na nim automaty. Z mojego doświadczenia ułatwiają nam robotę bo przesuwają wykres od wsparcia do oporu to jest "nasz" "power play". To co pisałem pokochaj konsolidacje to główne źródło zysków dla nas.
Piszesz że dostałeś 2 x SL ? Na ryku który się bujał jakieś 65 pips przy twoim SL na poziomie 40Pips ? To ja się pytam gdzie wchodziłeś że wyłapałeś te dwa SL. Jak możesz to pokaż jak wygląda zrzut ekranu tego na co patrzysz tradując na Kablu. to ja pokaże Ci czego ja szukam na wykresie.
Miłego weekendu
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Charlie Sorrow
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2022, 22:39

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: Charlie Sorrow »

Póki co, niestety, mój trading opiera się jedynie na intuicji i graniu zgodnie z trendem, który obecnie na kablu jest spadkowy. Jednak czasem zdarzają się solidne wybicia w górę, co uruchamia SL. Paradoksalnie, więcej korzyści przynosi mi gra bez SL.

Jeśli mogę, to chciałbym zapytać o dwie rzeczy, których jeszcze nie udało mi się zrozumieć:

1. Zauważyłem, że w przypadku gry na kablu zgodnie z trendem większe prawdopodobieństwo osiągnięcia TP w przypadku shorta jest do godziny 17:00 czasu polskiego. Na pewno wiąże się to z tym, że w czasie letnim właśnie o 17:00 kończy się sesja londyńska. Ale nie do końca rozumiem, dlaczego zmniejsza to prawdopodobieństwo osiągnięcia TP shorta, które w tym wypadku zależy od wzrostu wartości dolara. Przecież do 23:00 trwa jeszcze sesja nowojorska, więc teoretycznie po zakończeniu sesji londyńskiej dolar powinien mieć większe szanse na wzrost. Wiem, że błądzę i z pewnością nie rozumiem jakiejś prostej rzeczy, będę więc wdzięczny za wytłumaczenie.

2. Skoro np. w czasie letnim sesja nowojorska kończy się o 23:00, to dlaczego w piątek na kablu można tradować tylko do 22:00?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hm... dziwny sposób postrzegania rynku.. to maszGBP/USD linie pionowe to 16.45 nic tam nie widzę..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Mam wrazę nie że żle się zafiksowałeś jakie to ma znaczenie ?
ad.2
Po co Ci trading w piątek między 22 a 23 ? To ustala broker. W weekendy mamy wolne amen. Wydaje mi się że gdzieś twoje skupienie i uwaga poszła w złym kierunku. może koledzy pomogą
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Sesja NY kończy się o naszej 22-giej:
https://market24hclock.com/?set_theme=dark
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Odnośnie punktu 1., to nie ma czegoś takiego jak prawdopodobieństwo osiągnięcia TP, albo SL.
To czy nasza pozycja osiągnie TP, albo SL zależy od bardzo wielu czynników, które są od nas niezależne.
A to czy cena się zmieni w jakimś kierunku, także zależy od wielu czynników niezależnych od nas.
To co się wydaje logiczne wcale nie musi się wydarzyć, ponieważ nie znamy wszystkich czynników, więc nigdy nie możemy ich wszystkich wziąć pod uwagę. Generalnie to widzisz jakieś "zależności", ale raczej na pewno to ci się tylko wydaje, bo nie dostrzegasz wszystkiego.
Oczywiście, że jeżeli dany instrument silnie trenduje w jakimś kierunku, to jest większa szansa, że cena zrobi nowy szczyt, albo nowy dołek zgodnie z trendem, ale czy zrobi korektę i jak głęboko, tego nigdy nie wiemy, chociaż można się dopatrzeć pewnych ruchów normatywnych, które będę charakterystyczne dla danego instrumentu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ