Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Charlie Sorrow pisze:
22 sie 2022, 18:21
SEROL666 pisze:
19 sie 2022, 23:20
Mój SL na Kablu to 8 -20.
Procent wielkości pozycji?
Sam to musisz doświadczyć, Żadne demo nie powie ci tego
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Charlie Sorrow
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2022, 22:39

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: Charlie Sorrow »

Oczywiście, masz rację. Chodziło mi tylko o to, co masz na myśli, pisząc "8 - 20", bo nie bardzo jeszcze rozumiem takie branżowe skróty myślowe. ;)

Przy okazji, czy mógłby mi ktoś polecić jakieś łopatologiczne materiały dot. wpływu wydarzeń makroekonomicznych na GBP/USD?
Chodzi mi o wydarzenia typu PMI, ISM, wnioski o zasiłki, indeksy zaufania konsumentów, zmiany zapasów ropy, etc. Chodzi mi o główne czynniki, które mogą wpłynąć na nagłe wahnięcia ceny oraz jak interpretować spadki lub wzrosty tych wartości

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Charlie Sorrow pisze:
01 wrz 2022, 14:29

Przy okazji, czy mógłby mi ktoś polecić jakieś łopatologiczne materiały dot. wpływu wydarzeń makroekonomicznych na GBP/USD?
Chodzi mi o wydarzenia typu PMI, ISM, wnioski o zasiłki, indeksy zaufania konsumentów, zmiany zapasów ropy, etc. Chodzi mi o główne czynniki, które mogą wpłynąć na nagłe wahnięcia ceny oraz jak interpretować spadki lub wzrosty tych wartości
https://www.fxmag.pl/notowania/kursy-wa ... wne/gbpusd
A jeżeli nie tego oczekiwałeś, to musisz skończyć studia ekonomiczne, co najmniej doktorat, i potem dalej będziesz nic nie wiedział... ale będziesz umiał ładnie mówić, pisać artykuły, książki, i analizować przeszłość.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Charlie Sorrow pisze:
01 wrz 2022, 14:29
Oczywiście, masz rację. Chodziło mi tylko o to, co masz na myśli, pisząc "8 - 20", bo nie bardzo jeszcze rozumiem takie branżowe skróty myślowe. ;)
Przy okazji, czy mógłby mi ktoś polecić jakieś łopatologiczne materiały dot. wpływu wydarzeń makroekonomicznych na GBP/USD?
Chodzi mi o wydarzenia typu PMI, ISM, wnioski o zasiłki, indeksy zaufania konsumentów, zmiany zapasów ropy, etc. Chodzi mi o główne czynniki, które mogą wpłynąć na nagłe wahnięcia ceny oraz jak interpretować spadki lub wzrosty tych wartości
8 - 20 pips. Dla mnie to tylko to pewnie już tam byłeś
https://www.forexfactory.com/
Trzeba uważać aby się nie zafiksować na sile danych, bo reakcja na dane jest taka sobie a w efekcie końcowym wygrywa siła trendu/kierunku. Dane szybciej przesuwają wykres do oporów i wsparć a tam już siła rynku daje mu napęd
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
01 wrz 2022, 23:17
Charlie Sorrow pisze:
01 wrz 2022, 14:29
Oczywiście, masz rację. Chodziło mi tylko o to, co masz na myśli, pisząc "8 - 20", bo nie bardzo jeszcze rozumiem takie branżowe skróty myślowe. ;)
Przy okazji, czy mógłby mi ktoś polecić jakieś łopatologiczne materiały dot. wpływu wydarzeń makroekonomicznych na GBP/USD?
Chodzi mi o wydarzenia typu PMI, ISM, wnioski o zasiłki, indeksy zaufania konsumentów, zmiany zapasów ropy, etc. Chodzi mi o główne czynniki, które mogą wpłynąć na nagłe wahnięcia ceny oraz jak interpretować spadki lub wzrosty tych wartości
8 - 20 pips. Dla mnie to tylko to pewnie już tam byłeś
https://www.forexfactory.com/
Trzeba uważać aby się nie zafiksować na sile danych, bo reakcja na dane jest taka sobie a w efekcie końcowym wygrywa siła trendu/kierunku. Dane szybciej przesuwają wykres do oporów i wsparć a tam już siła rynku daje mu napęd
Zaznaczę tylko, że ten kalendarz z ForexFactory można mieć na wykresie w MT4.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
01 wrz 2022, 15:22
Charlie Sorrow pisze:
01 wrz 2022, 14:29

co najmniej doktorat, i potem dalej będziesz nic nie wiedział... ale będziesz umiał ładnie mówić, pisać artykuły, książki, i analizować przeszłość.
Zapewniam, że doktor ekonomii bardzo dobrze wie jakie znaczenie mają czynniki fundamentalne dla gospodarek

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
02 wrz 2022, 09:47
ninjaproject pisze:
01 wrz 2022, 15:22
Charlie Sorrow pisze:
01 wrz 2022, 14:29

co najmniej doktorat, i potem dalej będziesz nic nie wiedział... ale będziesz umiał ładnie mówić, pisać artykuły, książki, i analizować przeszłość.
Zapewniam, że doktor ekonomii bardzo dobrze wie jakie znaczenie mają czynniki fundamentalne dla gospodarek
Nie tyle wie, co zna istniejące modele predykcyjne.
A te modele są oparte o czynniki, które nie dają gwarancji, że tak będzie w przyszłości, jak było w przeszłości, czyli o pewne założenia, których się nie da udowodnić, że będą prawdziwe.
I co z tego wynika?
Jeszcze nie spotkałem ekonomisty, który by był dobrym traderem.
A znam przypadki ekonomistów, którzy potracili miliony na próbach tradingu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
02 wrz 2022, 12:12
Cblondyn pisze:
02 wrz 2022, 09:47
ninjaproject pisze:
01 wrz 2022, 15:22


Zapewniam, że doktor ekonomii bardzo dobrze wie jakie znaczenie mają czynniki fundamentalne dla gospodarek
Nie tyle wie, co zna istniejące modele predykcyjne.
A te modele są oparte o czynniki, które nie dają gwarancji, że tak będzie w przyszłości, jak było w przeszłości, czyli o pewne założenia, których się nie da udowodnić, że będą prawdziwe.
I co z tego wynika?
Jeszcze nie spotkałem ekonomisty, który by był dobrym traderem.
A znam przypadki ekonomistów, którzy potracili miliony na próbach tradingu.
Nie slyszałem, żeby jakikolwiek ekonomista zajmował się tym jak zachowa sie rynek w przeciągu 5 minut bezpośrednio po publikacji danych. Bo do tego sprowadza się scalping albo DT :)

Awatar użytkownika
Charlie Sorrow
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2022, 22:39

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: Charlie Sorrow »

SEROL666 pisze:
01 wrz 2022, 23:17
8 - 20 pips.
No to ja na razie stosuję SL ponad 2x większe niż Twój maksymalny.
SEROL666 pisze:
01 wrz 2022, 23:17
https://www.forexfactory.com/
Tak, znam tę stronę. Trudnością póki co jest dla mnie to, że prognozy oraz priorytet określonych wydarzeń w tym kalendarzu różni się często znacznie od kalendarza oferowanego przez brokera. Wiem, że ilu analityków, tyle punktów widzenia, niemniej jednak dla początkującego jest to dość dezorientujące.
SEROL666 pisze:
01 wrz 2022, 23:17
Trzeba uważać aby się nie zafiksować na sile danych, bo reakcja na dane jest taka sobie a w efekcie końcowym wygrywa siła trendu/kierunku. Dane szybciej przesuwają wykres do oporów i wsparć a tam już siła rynku daje mu napęd
Masz rację, choć czasem publikacja tych danych potrafi uruchomić SL nawet tak szeroki jak mój, co np. dziś zdarzyło mi się już dwukrotnie. Tym bardziej irytujące bywa, gdy po takim wychyleniu zahaczającym o SL powrót do pierwotnego kierunku następuje po kilku/kilkunastu minutach.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie patrz na analityków!
Ja też, kiedy zaczynałem, to wciąż czytałem analizy analityków.
Oni wiedzą tyle, co każdy inny, czyli nic, a tzw. dobry analityk zawsze kryje swoją dupę przedstawiając dwa scenariusze, jeden na wzrosty, drugi na spadki.

A dzisiaj jest pierwszy piątek miesiąca, czyli dzień ogłaszania istotnych danych makro z USA, czyli to co lubi ruszać ceną najbardziej. Zwykle rozsądnie jest być poza rynkiem aż się coś nie wyklaruje po ogłoszeniu tych danych.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ