Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Charlie Sorrow pisze:
01 lip 2022, 13:22
Tak się akurat składa, że na trading mam bardzo dużo czasu i jestem w stanie śledzić wykresy na bieżąco.
...................................... Póki co tylko wirtualnie.
Nie zależy mi na dużych zyskach, dlatego wolę małe pozycje, na których uda mi się zarobić choć kilka złotych. Dlatego czasem próbuję swoich sił w scalpingu.
Jak masz sporo czasu i jedziesz na demo to jeśli mogę coś poradzić w kwestii DayTrading - tak w punktach. Jak będzie trza to rozwinę:
1. Niech depo będzie miało wartość zbliżoną/podobną do przyszłego realnego depozytu
2. Od samego początku podepnij się po myfxbook dla siebie - tam staty Ci pokażą co sądzą o Twoim tradingu
3. Zarządzanie kapitałem jest najważniejsze
- dobierz tak pozycję aby nie wpływała na ciebie i SL na rozsądnym poziomie - na wąski SL przyjdzie czas
- skuteczność na trzeciorzędne znaczenie
- tnij straty nie przetrzymuj minusów bo blokujesz kapitał no i siebie (Mega DD są dla amatorów)
4. Co do wejść:
- DT to teraz praktycznie scalping tyle że pozwalamy zyskom rosnąć
- Nie wiem jaki masz system wejść - jeżeli tzw. uznaniowy to możesz długo ćwiczyć (ale zawsze działa p.3 pierwszy myślnik)
- Poćwicz piramidowanie - to potrafi znacząco zwiększyć depo
5. Skoro ćwiczysz na depo to rób dobre wejścia jak cena się 2 razy odbiła to prawdopodobnie zrobi to 3 raz nie czekaj na "potwierdzenie" kierunku. Poszukaj sobie instrumentu który zmienia kierunki na schematycznych i powtarzalnych formacjach
6. W momencie wchodzenia w rynek nie ma czegoś takiego jak "dobre" wejście.
7. Trading ma być nudny
8. Magiczne zdanie: "Trade what you see, Not what you think". Myśl o nim codziennie
9. W DT najwięcej czasu zajmie pokonanie drogi od 0,01 Lota do 1 Lota na trade potem już z górki :wink:
10. Nie siedź na niskim TF non stop warto się przełączyć na wyższy można więcej zobaczyć no i analizę zacząć od D1 danego instrumentu
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Charlie Sorrow
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2022, 22:39

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: Charlie Sorrow »

Chciałem tylko napisać, że póki co moja przygoda z tradingiem trwa. Przestałem już łapać wiele srok za ogon i od ponad miesiąca pozostaję przy jednej opcji: GBP/USD. Jedynie w weekendy, gdy giełdy są zamknięte, wybieram jakąś jedną kryptowalutę o niskim spreadzie, ale to bardziej z ciekawości. Od ponad miesiąca również "nie dopłacam" (mój broker na koncie demo daje możliwość ustalenia wysokości salda) do depozytu. Mam jednak problem z utrzymaniem tego, co zarobię. Głównie przez własne błędy. Parę już razy np. zemściło się na mnie granie wbrew trendowi, licząc na niewielką korektę. Nie zawsze też poprawnie interpretuję wpływ różnych wydarzeń makroekonomicznych na opcję. Nie do końca też jeszcze umiem oszacować, jak długo trzymać stratną pozycję i kiedy ją zamknąć. Parę razy przeczekałem dość spore straty i udało mi się osiągnąć wyznaczony T/P. Ale ostatnio próba przeczekania spowodowała utratę tygodniowego zysku. Pora chyba jednak zmienić strategię i zacząć się w miarę szybko wycofywać ze strat, by nie marnować czasu, który można wykorzystać na ich odrabianie. Mam też problemy z odpowiednim doborem S/L i przyznam, że od jakiegoś czasu gram bez niego. Wiem, że dla większości traderów to samobójstwo, ale w wielu przypadkach pozwala mi to na długie serie pozycji zamkniętych na plusie. Niestety, wystarczy drobny błąd i jak napisałem wyżej, zysk z wielu dni idzie się paść. Jednym słowem, dużo jeszcze przede mną, nim wejdę z realną gotówką. ;)

Ad 2.: Traduję przez platformę internetową oraz aplikację mobilną XTB, czyli xStation 5. Tego się chyba nie da podpiąć pod myfxbook. Tak czy inaczej, mam pełny wgląd statystyk mojego tradingu na platformie.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Charlie Sorrow pisze:
19 sie 2022, 14:29
Chciałem tylko napisać, że póki co moja przygoda z tradingiem trwa. Przestałem już łapać wiele srok za ogon i od ponad miesiąca pozostaję przy jednej opcji: GBP/USD. Jedynie w weekendy, gdy giełdy są zamknięte, wybieram jakąś jedną kryptowalutę o niskim spreadzie, ale to bardziej z ciekawości. Od ponad miesiąca również "nie dopłacam" (mój broker na koncie demo daje możliwość ustalenia wysokości salda) do depozytu. Mam jednak problem z utrzymaniem tego, co zarobię. Głównie przez własne błędy. Parę już razy np. zemściło się na mnie granie wbrew trendowi, licząc na niewielką korektę. Nie zawsze też poprawnie interpretuję wpływ różnych wydarzeń makroekonomicznych na opcję. Nie do końca też jeszcze umiem oszacować, jak długo trzymać stratną pozycję i kiedy ją zamknąć. Parę razy przeczekałem dość spore straty i udało mi się osiągnąć wyznaczony T/P. Ale ostatnio próba przeczekania spowodowała utratę tygodniowego zysku. Pora chyba jednak zmienić strategię i zacząć się w miarę szybko wycofywać ze strat, by nie marnować czasu, który można wykorzystać na ich odrabianie. Mam też problemy z odpowiednim doborem S/L i przyznam, że od jakiegoś czasu gram bez niego. Wiem, że dla większości traderów to samobójstwo, ale w wielu przypadkach pozwala mi to na długie serie pozycji zamkniętych na plusie. Niestety, wystarczy drobny błąd i jak napisałem wyżej, zysk z wielu dni idzie się paść. Jednym słowem, dużo jeszcze przede mną, nim wejdę z realną gotówką. ;)

Ad 2.: Traduję przez platformę internetową oraz aplikację mobilną XTB, czyli xStation 5. Tego się chyba nie da podpiąć pod myfxbook. Tak czy inaczej, mam pełny wgląd statystyk mojego tradingu na platformie.
Normalnie jestem zaskoczony po kilku miesiącach już wiesz za dużo. Chyba będzie z Ciebie trader !

Problem z utrzymaniem zarobionej "kasy" to norma na tym etapie.

Granie wbrew trendowi ? DT to swing trading - na D1 Kabel spada to co tylko Ski ?? Za jakiś czas zobaczysz jak to się porusza

Nie trzymamy "stratnych pozycji" tniesz je bo blokujesz siebie i kapitał (To robił min. Takashi Kotegawa - poczytaj sobie o nim to też trader tzw. domowy)

Nie graj bez SL !! Mój SL na Kablu to 8 -20. Swój musisz wypraktykować albo dostosować do strategii/systemu. Tu masz naszego kolegę z forum DIego. Zysk rośnie ale coraz większe DD też (Pozycja "wypłata" - zaje..ć tłumacza to mało)

XTB pierwszy brok... wierz mi będą następni. Powodzenia b. dobrze Ci idzie wszystko to o czym piszesz to norma. W razie pytań wiesz co robić :wink:
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Nie dodałem linka do Diego:
https://www.myfxbook.com/members/natrix ... xm/7918379
Zobacz i wyciągnij wnioski. Jak to demo to wal XTB. weż klasykę MT. To ciekawe doświadczenie co maszyna twierdzi o tym co robisz na rynku.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Charlie Sorrow
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2022, 22:39

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: Charlie Sorrow »

Polecasz jakiegoś polskiego broka (zależy mi na tym ze względów podatkowych, gdy będę chciał w końcu założyć konto realne) z dostępem do MT5 i bezterminowym kontem demo, który nie zdziera na opłatach i prowizjach?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Charlie Sorrow pisze:
20 sie 2022, 12:38
Polecasz jakiegoś polskiego broka ............................
Nie orientuje się za bardzo w PL. Z biegiem czasu będziesz potrzebował dźwigni więc i tak trzeba będzie się wybrać poza EU.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Względy podatkowe nie powinny być przeszkodą, ponieważ istnieją gotowe narzędzia (programy), które pomogą w rozliczeniu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Charlie Sorrow pisze:
20 sie 2022, 12:38
Polecasz jakiegoś polskiego broka (zależy mi na tym ze względów podatkowych, gdy będę chciał w końcu założyć konto realne) z dostępem do MT5 i bezterminowym kontem demo, który nie zdziera na opłatach i prowizjach?
Najpierw zdecyduj się na jakich rynkach zamierzasz spekulować i w jakim okresie czasu. Bo to ma wpływ na koszty jakie poniesiesz

Awatar użytkownika
Charlie Sorrow
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2022, 22:39

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: Charlie Sorrow »

SEROL666 pisze:
21 sie 2022, 11:09
Nie orientuje się za bardzo w PL. Z biegiem czasu będziesz potrzebował dźwigni więc i tak trzeba będzie się wybrać poza EU.
W takim razie, którego z zagranicznych polecasz?
Paru znajomych pisało mi o FxPro.
ninjaproject pisze:
21 sie 2022, 13:18
Względy podatkowe nie powinny być przeszkodą, ponieważ istnieją gotowe narzędzia (programy), które pomogą w rozliczeniu.
Ewentualnie można prowadzić rachunek w PLN. Choć nie wiem, na ile się to opłaca.
Cblondyn pisze:
21 sie 2022, 13:22
Najpierw zdecyduj się na jakich rynkach zamierzasz spekulować i w jakim okresie czasu. Bo to ma wpływ na koszty jakie poniesiesz
Myślę o daytradingu na Forexie. Póki co mam zamiar trzymać się GBP/USD.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Trend boczny - czy i jak wtedy tradować?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Brokerzy zagraniczni nie zawsze mają rachunek w PLN dostępny.
Jeżeli mają, to też zwykle mają przedstawicielstwo w Polsce.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ