Pomyje w Ryje.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
30 maja 2022, 17:50
ninjaproject pisze:
30 maja 2022, 16:13
MarioDM pisze:
30 maja 2022, 14:18
Rozumiem, że tak właśnie wszedłeś i możesz to pokazać na screenie ? Jeśli nie, to po co pisać takie bzdety ?
Ponieważ ktoś zadał pytanie?
Owszem, ktoś zadał pytanie, ale nie tobie. Naucz się trudnej sztuki aby nie odpowiadać niepytany.
A ciebie ktoś pytał i prosił, żebyś to pisał???
Może zastosuj swoje nauki do siebie najpierw?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

MarioDM pisze:
30 maja 2022, 17:50
ninjaproject pisze:
30 maja 2022, 16:13
MarioDM pisze:
30 maja 2022, 14:18
Rozumiem, że tak właśnie wszedłeś i możesz to pokazać na screenie ? Jeśli nie, to po co pisać takie bzdety ?
Ponieważ ktoś zadał pytanie?
Owszem, ktoś zadał pytanie, ale nie tobie. Naucz się trudnej sztuki aby nie odpowiadać niepytany.
SEROL666 pisze:
25 maja 2022, 23:23
Mam pytanie bo kiedyś mi sie obiło to o uszy... jaka jest perspektywa w takim podejściu otwierasz pozycję na dni czy to raczej tygodnie ?
No i pytanko co widzicie na moim ulubieńcu GBP/USD jeżeli można spytać ?
Mariusz bez przesady, w końcu to forum a inaczej pisanie postów, :564:
Temat dawno opisany tu na forum przez naszego kolege Magictradera post894599.html#p894599
Co do GU dałem komentarz na stronie dt
w dłuższej perspektywie moim zdaniem wzrosty po małej korekcie

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Nawet jeśli pytanie było otwarte i kierowane do wszystkich, to z kontekstu wynika, że chodzi ogólnie o przyszłości i jak ktoś ją widzi, a nie pisanie jak początkujący, gdzie należało wejść i gdzie ustawić SL. Nie widzisz tego, że kompromitujesz się takimi tekstami ?
To co napisał Tomasz jest odpowiedzią jakiej oczekiwał autor, a twoja odpowiedź na pewno nie była tym czego oczekiwał. To co napisałeś było zwyczajnie irytujące.
ninjaproject pisze:
26 maja 2022, 11:27
Należało, po prostu, wejść Long po cenie 50% z SL na cenie 61,8%, i już mieć zabezpieczone BE+.
Jeżeli by poszło dalej w dół i wyjęło BE+, a my nie wzięliśmy profitu, to ponowić proces na niższym poziomie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
30 maja 2022, 19:27
Nawet jeśli pytanie było otwarte i kierowane do wszystkich, to z kontekstu wynika, że chodzi ogólnie o przyszłości i jak ktoś ją widzi, a nie pisanie jak początkujący, gdzie należało wejść i gdzie ustawić SL. Nie widzisz tego, że kompromitujesz się takimi tekstami ?
To co napisał Tomasz jest odpowiedzią jakiej oczekiwał autor, a twoja odpowiedź na pewno nie była tym czego oczekiwał. To co napisałeś było zwyczajnie irytujące.
ninjaproject pisze:
26 maja 2022, 11:27
Należało, po prostu, wejść Long po cenie 50% z SL na cenie 61,8%, i już mieć zabezpieczone BE+.
Jeżeli by poszło dalej w dół i wyjęło BE+, a my nie wzięliśmy profitu, to ponowić proces na niższym poziomie.
Jeżeli ciebie irytują moje posty, to proponuję żebyś ich nie czytał...
Nie zwalaj swojego samopoczucia na mój sposób pisania postów!
Ja nie mam nic wspólnego z twoim samopoczuciem ani nie jestem odpowiedzialny za twoje samopoczucie.

A druga sprawa, że post Tomasza w żaden sposób nie daje żadnych odpowiedzi.
I link do tego wątku o COT też niewiele wnosi, ponieważ wątek zdechł na 2-giej stronie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Update CHF/PLN Właściwie to nic się nie dzieje ciekawego CHF trochę odbił po info o inflacji Wskaźnik CPI (r/r) 13,9% :shock: Do zamknięcia świecy D1 jeszcze trochę czasu możliwe że zamknie się tworząc formacje objęcia . SL kwotowy tylko takie stosuje dlatego że wypada zwykle w jakichś irracjonalnych miejscach oddalonych od R/S gdzie zwykle jest polowanie nieco chroni to pozycje przed częstymi false-brekout , poza tym cena często wraca do wybitego wsparcia które staje się oporem testując je jeszcze raz, można wtedy wyjść z mniejszą stratą o ile SL nie został zaliczony lub trzymać dalej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Z trejdów na horyzoncie być może L na etherum . Jak widać na załączonym obrazku przy gwałtownie spadającej cenie Wielorybki robiły duże zakupy, Sentyment do krypto walut jest bardzo zły po krachu na USTC raczej wszystko co złe jest juz w cenie .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Na d1 dość słaba wzrostowa dywergencja
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Plan mam taki by wejść na prawym ramieniu RGR H4 jesli rynek tam zejdzie i je utworzy ,jeśli nie to obserwuje co się będzie działo może na jakiejś korekcie wejdę , opcja 3 SL :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

SEROL666 pisze:
29 maja 2022, 21:16
Hej.
Dzięki Panowie. Z takich spadków Kabel najczęściej wychodził dwutaktem lub konsolą czy tak będzie teraz może bo na H4 widać "rising wedge" - rosnący klin co by mogło potwierdzić retest wsparcia albo jeszcze niżej. Nieważne. Mam pytanie Czy z raportów COT da się oszacować siłę odbicia ?Sprawdzając co tydzień jak duża musi być dysproporcja że stwierdzam np. że zostaje na Pozycji Long jeszcze tydzień albo czy dokładam kolejną Lkę ? I jeszcze jedno czy na przykład pomimo że raporty wskazywały że mam otworzyć Lkę to czy często się zdarza że krótko mówiąc przekłamują ?
Raczej siły odbicia tym nie oszacujesz COT wskazuje ci na wykresie miejsca w których możliwa jest zmiana dotychczasowego kierunku rynku lub korekta ,wskakiwanie w rynek tylko dla tego że czerwona i zielona linia jest w dużej dysproporcji to trochę za mało bo dysproporcja może się zwiększać jeszcze przez nie wiadomo ile zawsze szukam potwierdzenia z AT formacja świecowa , R/S interwał W1 bo taki przedstawia raport . Gdy masz sygnał z raporu +potwierdzenie formacją to mniej więcej wiesz w którą stronę grać i w tym kierunku szukasz wejść pod AT .
Jeszcze jedna kwestia COT to nie jest jakiś wskaźnik tylko zestawienie zleceń smart money to oni rysują wykres :D a ten raport podpowiada co mogą narysować w następnej kolejności :D Fakt raport publikowany jest z tygodniowym opóźnieniem ale to nic nie zmienia bo fundusze lewarowane nie zmieniają zdania co drugi dzień , spowodowanie korekty tez trochę trwa.

Mówienie że to jakiś skomplikowany "wynalazek " to porostu ignorancja której jak wiadomo źródłem jest niewiedza.
Twierdzenia typu " Jedyna przewaga to Zysk >> Strata. " można zaliczyć do bzdurobanałow bez strategii jest to nic nie warte.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Ja nie pisałem, że to jest "skomplikowany "wynalazek "", tylko że to jest niepotrzebna komplikacja tego, co jest proste. Ty nadal nic więcej nie wiesz niż ten, który nie patrzy na COT. Tylko sobie wmawiasz, że patrzenie na COT daje ci jakąś przewagę.
I tak, jedyna przewaga jaka istnieje, to umiejętność nie tracenia więcej niż się zarobiło.
Zauważ kolejność, w jakiej to teraz napisałem.
Jedyny powód, że ktokolwiek traci w tej grze, pomijając skrajne sytuacje, to fakt że pozwala rynkowi zabrać więcej niż zarobił.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ