Pomyje w Ryje.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hej.
Dzięki Panowie. Z takich spadków Kabel najczęściej wychodził dwutaktem lub konsolą czy tak będzie teraz może bo na H4 widać "rising wedge" - rosnący klin co by mogło potwierdzić retest wsparcia albo jeszcze niżej. Nieważne. Mam pytanie Czy z raportów COT da się oszacować siłę odbicia ?Sprawdzając co tydzień jak duża musi być dysproporcja że stwierdzam np. że zostaje na Pozycji Long jeszcze tydzień albo czy dokładam kolejną Lkę ? I jeszcze jedno czy na przykład pomimo że raporty wskazywały że mam otworzyć Lkę to czy często się zdarza że krótko mówiąc przekłamują ?
Ostatnio zmieniony 29 maja 2022, 21:29 przez SEROL666, łącznie zmieniany 1 raz.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

dopra pisze:
29 maja 2022, 17:49
Kolejny mistrz analizy wstecznej, następnym razem napisz w day trading kiedy wejść i wyjść jak jesteś taki dobry w ocenie w którą stronę pójdzie rynek.
Ja bym może nawet popisał ale na DT ludzie grają na indeksach a ja preferuję głównie Kabla z tego co widziałem to chyba nikt się tym nie interesuje
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
29 maja 2022, 21:16
Hej.
Dzięki Panowie. Z takich spadków Kabel najczęściej wychodził dwutaktem lub konsolą czy tak będzie teraz może bo na H4 widać "rising wedge" - rosnący klin co by mogło potwierdzić retest wsparcia albo jeszcze niżej. Nieważne. Mam pytanie Czy z raportów COT da się oszacować siłę odbicia ?Sprawdzając co tydzień jak duża musi być dysproporcja że stwierdzam np. że zostaje na Pozycji Long jeszcze tydzień albo czy dokładam kolejną Lkę ? I jeszcze jedno czy na przykład pomimo że raporty wskazywały że mam otworzyć Lkę to czy często się zdarza że krótko mówiąc przekłamują ?
Mogę tylko napisać z mojej perspektywy.
Uważam, że obserwowanie COT niczego nie zmienia.
Ludzie raczej dopatrują się potwierdzeń po fakcie, a w rzeczywistości to niczego nie zmienia.
Skoro i tak cena może pójść w przeciwnym kierunku, to po co niepotrzebnie angażować czas i wysiłek psychiczny na wszelkie skomplikowane analizy i tworzenie w swojej głowie jakichś teorii, które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości?
Skoro liczy się tylko to, żeby zarobić więcej niż się wkłada, to trzeba trenować umiejętność robienia właśnie tego. A najbardziej, to trzeba trenować nie robienie tego, co przynosi straty - a to chyba jest najtrudniejsze.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
29 maja 2022, 22:06
Mogę tylko napisać z mojej perspektywy.
Uważam, że obserwowanie COT niczego nie zmienia.
Ludzie raczej dopatrują się potwierdzeń po fakcie, a w rzeczywistości to niczego nie zmienia.
Skoro i tak cena może pójść w przeciwnym kierunku, to po co niepotrzebnie angażować czas i wysiłek psychiczny na wszelkie skomplikowane analizy i tworzenie w swojej głowie jakichś teorii, które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości?
Ja szukam przewag ot co. Zasadniczo moje wcześniejsze pytanie kierowałem do Freeway.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
30 maja 2022, 00:27
ninjaproject pisze:
29 maja 2022, 22:06
Mogę tylko napisać z mojej perspektywy.
Uważam, że obserwowanie COT niczego nie zmienia.
Ludzie raczej dopatrują się potwierdzeń po fakcie, a w rzeczywistości to niczego nie zmienia.
Skoro i tak cena może pójść w przeciwnym kierunku, to po co niepotrzebnie angażować czas i wysiłek psychiczny na wszelkie skomplikowane analizy i tworzenie w swojej głowie jakichś teorii, które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości?
Ja szukam przewag ot co. Zasadniczo moje wcześniejsze pytanie kierowałem do Freeway.
Nie istnieje żadna inna przewaga.
Jedyna przewaga to Zysk >> Strata.
Ja wiem, że wszyscy szukają Świętego Graala - przewagi nad rynkiem.
Nie ma czegoś takiego.
Świętym Graalem jest Stop Loss.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
30 maja 2022, 00:37
Nie istnieje żadna inna przewaga.
Jedyna przewaga to Zysk >> Strata.
Ja wiem, że wszyscy szukają Świętego Graala - przewagi nad rynkiem.
Nie ma czegoś takiego.
Świętym Graalem jest Stop Loss.
Nie mogę się zgodzić bo SL jest tak naprawdę tylko jednym z elementów MM i tyle, Ważny jednak nie jest kluczowy, moim zdaniem. Mnie bardziej chodzi o to co raporty COT wnoszą czy też mogą wnieść do postrzegania w warunkach niepewności. Czasem są takie dni że sobie myślisz że AT i inne mówią UP a tu nagle buuum i lecimy na południe. Dlatego pytam o opinie Freeway.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
30 maja 2022, 01:05
ninjaproject pisze:
30 maja 2022, 00:37
Nie istnieje żadna inna przewaga.
Jedyna przewaga to Zysk >> Strata.
Ja wiem, że wszyscy szukają Świętego Graala - przewagi nad rynkiem.
Nie ma czegoś takiego.
Świętym Graalem jest Stop Loss.
Nie mogę się zgodzić bo SL jest tak naprawdę tylko jednym z elementów MM i tyle, Ważny jednak nie jest kluczowy, moim zdaniem. Mnie bardziej chodzi o to co raporty COT wnoszą czy też mogą wnieść do postrzegania w warunkach niepewności. Czasem są takie dni że sobie myślisz że AT i inne mówią UP a tu nagle buuum i lecimy na południe. Dlatego pytam o opinie Freeway.
I tu sam potwierdzasz, że to Stop Loss jest ważny, a nie COT.
No bo, jeżeli odstawisz Stop Loss, bo AT, lub COT coś ci mówi, to po prostu stracisz więcej, lub całość.

A z tego, co czytam w twoim wcześniejszym poscie wynika, że ty szukasz takiej przewagi, która ci podpowie, że można dokładać zamiast zaakceptować Stop Loss.
Popraw mnie, jeżeli się mylę.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
26 maja 2022, 11:27
A ja napiszę znacznie prościej z perspektywy W1:
GBPUSDW1.jpg
Należało, po prostu, wejść Long po cenie 50% z SL na cenie 61,8%, i już mieć zabezpieczone BE+.
Jeżeli by poszło dalej w dół i wyjęło BE+, a my nie wzięliśmy profitu, to ponowić proces na niższym poziomie.
Rozumiem, że tak właśnie wszedłeś i możesz to pokazać na screenie ? Jeśli nie, to po co pisać takie bzdety ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
30 maja 2022, 14:18
ninjaproject pisze:
26 maja 2022, 11:27
A ja napiszę znacznie prościej z perspektywy W1:
GBPUSDW1.jpg
Należało, po prostu, wejść Long po cenie 50% z SL na cenie 61,8%, i już mieć zabezpieczone BE+.
Jeżeli by poszło dalej w dół i wyjęło BE+, a my nie wzięliśmy profitu, to ponowić proces na niższym poziomie.
Rozumiem, że tak właśnie wszedłeś i możesz to pokazać na screenie ? Jeśli nie, to po co pisać takie bzdety ?
Ponieważ ktoś zadał pytanie?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
30 maja 2022, 16:13
MarioDM pisze:
30 maja 2022, 14:18
Rozumiem, że tak właśnie wszedłeś i możesz to pokazać na screenie ? Jeśli nie, to po co pisać takie bzdety ?
Ponieważ ktoś zadał pytanie?
Owszem, ktoś zadał pytanie, ale nie tobie. Naucz się trudnej sztuki aby nie odpowiadać niepytany.
SEROL666 pisze:
25 maja 2022, 23:23
Mam pytanie bo kiedyś mi sie obiło to o uszy... jaka jest perspektywa w takim podejściu otwierasz pozycję na dni czy to raczej tygodnie ?
No i pytanko co widzicie na moim ulubieńcu GBP/USD jeżeli można spytać ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ