Pomyje w Ryje.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

ninjaproject pisze:
08 maja 2022, 00:37
FreeWay pisze:
08 maja 2022, 00:18
Kwestia następna ss z moimi trejdami umieszczone tutaj przez jednego z użytkowników forum ,wejścia i wyjścia mogą się wydawać irracjonalne bo niby sa tam R/S strefy SD i ja sprzedaje na wsparciach i strefach popytowych :D lub odwrotnie > Trend to nie jest HH i HL tylko to co gra smart money HH HL to tylko sekwencja można to nazwać uporządkowaniem wykresu wzrostowym , niby wszystko fajnie ale gdy przeciętny użytkownik wykresu się tego dopatrzy cena jest co najmniej nie atrakcyjna ,zwykle w tym momencie kroi się ponad przeciętna korekta .
Ameryki nie odkryłeś.
Ale, polowanie na takie "okazje" jest dla większości trejderów zgubne, niestety.
A ty mierzysz innych na wzór siebie i nie rozumiesz, że takich "psychopatów" jak ty jest na tej ziemi stosunkowo mało. I używam określenia "psychopata", ponieważ jest to normalne określenie stanu człowieka w neuropsychologii. Psychopata nie musi nikomu robić krzywdy, a nadal jest psychopatą.
I nie zmienia to faktu, że ty tylko polujesz na taką okazję.
I to, że rygorystycznie umiesz ciąć straty świadczy o tym właśnie.
Pewnie tego nie zobaczę, kiedy złamiesz zasadę i odsuniesz lub usuniesz SL?
Ale, z kolei, jak masz te 17K kapitału i grasz mikrolotami, to o czym tu mówić?

Z resztą, takich "okazji" jest na niskich interwałach całe mnóstwo.
Co najmniej kilka tygodniowo na jednym tylko instrumencie.
I one dokładnie są tam, gdzie ty wchodziłeś w te Shorty na Edku na samych dołkach świec.
Więc sam jesteś niekonsekwentny w tym co tu piszesz, a co robisz.
Ja nie "łapię noży" jeśli to masz na myśli daleki jestem od "polowania na okazje" strategia daje triger i nie ważne czy tam jest wsparcie jeśli sygnał jest Short otwieram pozycje a poza tym to nawet nie umieściłem dokumentacji założeń strategii opisu co i jak a ty już oceniłeś coś czego nawet nie opublikowałem . Nie mam czasu na skalping więc nie lewaruje , zastanawiałeś się może czemu broker kredytuje cię dodatkowymi pieniędzmi zwanymi dźwignią? no chyba musi im to się opłacać skoro kredytują twój depozyt teoretycznie za darmo a zwykle w intersie instytucji finansowych nie jest pożyczać za darmo . Może i cie tam kiedyś obraziłem raz lub kilka :wink: ale mnie przeszłość nie interesuje bo myśląc o przeszłości nie żył bym teraźniejszością. Odsunięcie SL na fx to jest tak jakbyś ruchał pannę w gumie a na koniec ją zdjął czyli bez sensu było ją zakładać tak jak SL ustawiać

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

FreeWay pisze:
08 maja 2022, 01:09
ninjaproject pisze:
08 maja 2022, 00:37
FreeWay pisze:
08 maja 2022, 00:18
Kwestia następna ss z moimi trejdami umieszczone tutaj przez jednego z użytkowników forum ,wejścia i wyjścia mogą się wydawać irracjonalne bo niby sa tam R/S strefy SD i ja sprzedaje na wsparciach i strefach popytowych :D lub odwrotnie > Trend to nie jest HH i HL tylko to co gra smart money HH HL to tylko sekwencja można to nazwać uporządkowaniem wykresu wzrostowym , niby wszystko fajnie ale gdy przeciętny użytkownik wykresu się tego dopatrzy cena jest co najmniej nie atrakcyjna ,zwykle w tym momencie kroi się ponad przeciętna korekta .
Ameryki nie odkryłeś.
Ale, polowanie na takie "okazje" jest dla większości trejderów zgubne, niestety.
A ty mierzysz innych na wzór siebie i nie rozumiesz, że takich "psychopatów" jak ty jest na tej ziemi stosunkowo mało. I używam określenia "psychopata", ponieważ jest to normalne określenie stanu człowieka w neuropsychologii. Psychopata nie musi nikomu robić krzywdy, a nadal jest psychopatą.
I nie zmienia to faktu, że ty tylko polujesz na taką okazję.
I to, że rygorystycznie umiesz ciąć straty świadczy o tym właśnie.
Pewnie tego nie zobaczę, kiedy złamiesz zasadę i odsuniesz lub usuniesz SL?
Ale, z kolei, jak masz te 17K kapitału i grasz mikrolotami, to o czym tu mówić?

Z resztą, takich "okazji" jest na niskich interwałach całe mnóstwo.
Co najmniej kilka tygodniowo na jednym tylko instrumencie.
I one dokładnie są tam, gdzie ty wchodziłeś w te Shorty na Edku na samych dołkach świec.
Więc sam jesteś niekonsekwentny w tym co tu piszesz, a co robisz.
Ja nie "łapię noży" jeśli to masz na myśli daleki jestem od "polowania na okazje" strategia daje triger i nie ważne czy tam jest wsparcie jeśli sygnał jest Short otwieram pozycje a poza tym to nawet nie umieściłem dokumentacji założeń strategii opisu co i jak a ty już oceniłeś coś czego nawet nie opublikowałem . Nie mam czasu na skalping więc nie lewaruje , zastanawiałeś się może czemu broker kredytuje cię dodatkowymi pieniędzmi zwanymi dźwignią? no chyba musi im to się opłacać skoro kredytują twój depozyt teoretycznie za darmo a zwykle w intersie instytucji finansowych nie jest pożyczać za darmo . Może i cie tam kiedyś obraziłem raz lub kilka :wink: ale mnie przeszłość nie interesuje bo myśląc o przeszłości nie żył bym teraźniejszością. Odsunięcie SL na fx to jest tak jakbyś ruchał pannę w gumie a na koniec ją zdjął czyli bez sensu było ją zakładać tak jak SL ustawiać
Takie pytanie możesz zadać jakiemuś nowicjuszowi, nie komuś, kto robi mentoring.
Rzecz nie w tym.
Rzecz w tym, że nie widzę sensu zabawy w trading/spekulację na rynkach lewarowanych nie wykorzystując chociaż części dźwigni. Nie ma sensu wrzucanie 100K i tradowanie 0.01 Lotem.
Szkoda czasu.
Przy kapitale ok. 20K też nie widzę sensu zabawy mikrolotami.
I gwarantuję, że tak 99,5% ludzi, którzy interesują się tradingiem chce w dwa tygodnie zrobić milion.
Potem im przechodzi, ale nadal chcą tak minimum 2% - 10% dziennie, bo to jeszcze ma sens.

PS. Nie jest istotne czy na koniec zdejmiesz, czy nie, tylko gdzie zostawisz spuściznę swoją.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Dawno nić nie pisałem raz że nie miałem czasu a dwa że dopiero dziś pojawił się fajny sygnał na CHF/PLN

Najpierw zaczynam od COT raport co to jest i jak to czytać mniej więcej prawidłowo opisane :
https://comparic.pl/cot-wprowadzenie-do ... radeciety/
Strony z raportem:
https://www.barchart.com/forex/quotes/% ... tive-chart
https://insider-week.com/en/cot/

W skrócie gdy nie ma już sprzedających trend wzrostowy nie może być konturowany
Przykładowe sygnały zwykle czekam na potwierdzenie formacją świecową typu: objęcie, inside bar ,doji , hamer ,pinbar,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Zwykle gdy sygnał z COT raport pojawia się na USD/CHF pojawi się wcześniej czy później na Crosach tej pary , Jako że raporty publikowane są z opóźnieniem potwierdzenia sygnału szukam na niższych interwałach przy pomocy AT zwykle szukam konfluencji kilku, jak widać na ss : pozytywna dywergencja +RGR

O sl i tp jeszcze cos dopisze ale nie dziś już
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

FreeWay pisze:
25 maja 2022, 15:48
szukam konfluencji
konfluencja – łączenie się spływających ku sobie potoków bądź lodowców
konfluencja – miara liczby komórek w kulturach komórkowych

Szukasz zbieżności.
Na pewno nie szukasz konfluencji, chyba że szukasz na monitorze komórek za pomocą mikroskopu...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Wpisz w google "konfluencja Forex "

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

FreeWay pisze:
25 maja 2022, 20:53
Wpisz w google "konfluencja Forex "
Wiem, ludzie powtarzają bzdury i nie znają własnego języka.
Angielskie słowo "confluence" to po polsku "zbieżność", a nie "konfluencja".
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Mam pytanie bo kiedyś mi sie obiło to o uszy... jaka jest perspektywa w takim podejściu otwierasz pozycję na dni czy to raczej tygodnie ?
No i pytanko co widzicie na moim ulubieńcu GBP/USD jeżeli można spytać ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Jeśli coś otwieram to biorę pod uwagę również to co robią Banki Centralne czyli analiza fundamentalna np CHF/PLN https://www.pb.pl/o-tanim-franku-zapomnij-1151275 Właściwie nie mam terminu kiedy zamknąć Przewidywany TP lub zamkniecie pozycji 15.06.2022 Inflacja (wskaźnik CPI): r/r wynik. Jesli inflacja nadal będzie szła w górę pewnie NBP na podstawie wyniku wskaźnika podniesie stopy% więc CHF nie będzie sie dalej umacniał jeśli spadnie to trzymam L dalej , teraz to tylko takie gdybanie ja mogę analizować a cena walnie w sl i analiza do kosza :|

ODPOWIEDZ