Pomyje w Ryje.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Ja bym wcale nie był taki optymistyczny co do tych potencjalnych wzrostów już teraz:
2022-09-18_233031.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Zapomniałem że w środę decyzja FED w sprawie stóp % a w czwartek decyzja BOE więc chyba sie jeszcze wstrzymam z trejdem

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

FreeWay pisze:
27 cze 2022, 22:17
WIG20 0.17 L
Dokupiłeś może po spadkach W20, czy siedzisz z tym 0,17?

FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Pijak pisze:
19 wrz 2022, 14:52
FreeWay pisze:
27 cze 2022, 22:17
WIG20 0.17 L
Dokupiłeś może po spadkach W20, czy siedzisz z tym 0,17?
Zamknąłem wtedy na SL tyle że w dzienniku nie pisałem bo monologu nie chciało mi się prowadzić , ale myślę że teraz będę kontynuował wpisy dla samego siebie bo coś mi umyka i ogranicza zyski gdzieś popełniam błąd i ciężko mi to uchwycić.

Będę się pakował w WIG 20 i WIG40 ale już nie za pomocą kontraktów CFD bo to kosztuje, swapy na L ujemne na S zerowe plus rolowania to wywiera presje i generuje koszty dodatkowo kontrakt u brokera wygasa po roku czy bessa zakończy się w ciągu roku? tego nikt nie wie

FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Będę w WIG20 inwestował za pomocą ETF instrument nie lewarowany bez daty wygaśnięcia ETFBW20LV.PL co ważne denominowany w PLN nie narażasz się na różnice kursową. Obecna wycena to 20.80 a jesteśmy po 70% spadkach Czemu jest tak tanio ? bo większość spółek tego indeksu to spółki skarbu państwa więc ekspertów i fachowców w nich nie ma , bo fachowcy nie chcieli prowadzić w nich kretyńskiej polityki rządu , więc zostali zastąpieni miernotami z nadania politycznego no ale obecne PE to 6.2 a średnia 10letnia wynosi 18 przy wycenie 40pln masz podwojony kapitał
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

WIG40 ETFBM40TR.PL Tu już cena nie jest tak fajna po wynosi 55.66 za jednostkę. a index spadł tylko o 30% Bo to prywatne firmy dobrze zarządzane nastawione na zysk o które dbają ich właściciele którzy je budowali , tym firmą rząd nie ma prawa nakazać budowania szpitali covidowych lub innych głupot . Tu potencjał zysku jest nie co mniejszy więc i za mniejszy kapitał będe wchodził . Tak czy siak w przypadku dalszych spadków będę uśredniał na obu indexach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

FreeWay pisze:
18 wrz 2022, 20:15
GBP/USD Będzie L
Właściwie to się wkurwiłem sam na siebie analiza była zrobiona L miało być to obejrzałem Na XTB - "Fed dokręci śrubę! | Co przyniesie tydzień? dr Przemysław Kwiecień" i nie otworzyłem bo gość zaraził mnie swoim pesymizmem i wizją , dla tego tak ważne jest unikanie działów typu DT czy portali z wróżbami.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

FreeWay pisze:
19 wrz 2022, 23:57
WIG40 ETFBM40TR.PL Tu już cena nie jest tak fajna po wynosi 55.66 za jednostkę. a index spadł tylko o 30% Bo to prywatne firmy dobrze zarządzane nastawione na zysk o które dbają ich właściciele którzy je budowali , tym firmą rząd nie ma prawa nakazać budowania szpitali covidowych lub innych głupot . Tu potencjał zysku jest nie co mniejszy więc i za mniejszy kapitał będe wchodził . Tak czy siak w przypadku dalszych spadków będę uśredniał na obu indexach.
Mądrze prawisz. Jeżeli chodzi o W20 to ja zebrałem trochę przez Bossa, tam utrzymanie nie wychodzi dużo. W poprzednim rolowaniu maiłem +3 punkty na swapie, teraz -10. Resztę zebrałem też na ETF tym na GPW lewarowanym x2.

FreeWay

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Jakie są koszty zakupu ETF w Bossa ? W Xtb nie ma żadnych prowizji do 100k euro Ja dopiero się przymierzam do zakupów, jak mróz ściśnie i prądu gazu braknie to jeszcze mogą polecieć w dół, więc na razie za połowę przeznaczonej na to kasy wejde, istnieje ryzyko że taniej nie będzie i zostanę z resztą kasy, jeśli się tak stanie to zainwestuje w coś innego :p

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Pomyje w Ryje.

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

FreeWay pisze:
20 wrz 2022, 12:37
Jakie są koszty zakupu ETF w Bossa ? W Xtb nie ma żadnych prowizji do 100k euro Ja dopiero się przymierzam do zakupów, jak mróz ściśnie i prądu gazu braknie to jeszcze mogą polecieć w dół, więc na razie za połowę przeznaczonej na to kasy wejde, istnieje ryzyko że taniej nie będzie i zostanę z resztą kasy, jeśli się tak stanie to zainwestuje w coś innego :p
Nie wiem jakie koszty są w Bossa za ETF, bo wziąłem CFD na BossaFX. Natomiast ETF brałem przez ING.
Cholera wie co będzie dalej. Przez zachód dalej chyba jesteśmy uważani, jako kraj frontowy i kapitał nie wchodzi. Dalsze rządy PRL 2.0 też nie zachęcają :( Ale z drugiej strony, jak wrócimy pod kuratelę brukselską i zaprowadzą tu pruski porządek, to też optymizmem nie powieje...

ODPOWIEDZ