Smutne życie day tradera

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
18 cze 2022, 09:08
Cblondyn pisze:
16 cze 2022, 09:26
SEROL666 pisze:
15 cze 2022, 17:25
Przeor/Zaor podebrał z tacy... :wink:
Jeśli faktycznie podebrał to jest zwykłym złodziejem. A te argumenty o jakimś hedge to zwykły bełkot. Otwarty hedge to jest status quo i nie ma wpływu na bilans konta/kont.
Wyobraźcie sobie, że jakiś fundusz zainwestował część portfela w aktywo które przyniosło zysk do kwoty stanu początkowego konta. Czy to uprawnia fundusz do przywłaszczenia sobie pozostałych wolnych środków? Bo saldo się zgadza? To zwykła chamska kradzież.
Wysłuchałem do końca. Naprawde warto. "Dyskusja" matematyka (naukowca) z wysokim IQ z bandą nieuków i ignorantów. W dodatku z "koła wzajemnej adoracji". I co jeden to większy wazeliniarz.
Już nie wspomne, że Zaor ma straszny "ból doopy" gdy ktoś ośmieli się go krytykować ;)
https://www.youtube.com/watch?v=mI72Io1663U&t=18154s
Posłuchałem może 5 minut...
Jak dzieci w przedszkolu!
Moja racja jest mojsza!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Oglądałem gościa stream od Zaora. Narysował na wykresie dwie linie wyznaczające kanał i postawił oczekujące zlecenie na bandzie tego kanału. Jak mu napisali, że to klasyka AT to powiedział, że to nieprawda. Że AT służy do przewidywania zasięgów w przyszłości. Jak również to, że trendy rysuje się na historii (a na czym mają niby być?). Ignorancja tych przygłupów od Zaora to już poraża :)

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

https://www.youtube.com/watch?v=pRYlrtMkNiQ
Znów o Zaorskim..
Od 6:00 minuty dość mocno o jego dokonaniach, osobowości, rozmywa odrobinkę makijaż Rafała. Znak naszych czasów liczy się wizerunek budowany poprzez media społecznościowe.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Oglądałem jeden zoom na YT. Niejaki Bomba postanowił dokonać wielkiej rzeczy :)
Z początkowym depo 600$ ma w planach uzyskać zyski na poziomie miliona. Plan bardzo ambitny i zycze powodzenia ale nie o tym chciałem napisać. "Kreatywna księgowość" widoczna od razu. Otóż z kwoty początkowej 600$ na chwile obecną zrobił 975$. I w opisie podaje zwiększone depo do ..... poziomu 310%. Dziwne prawda? Otóż depo zaliczyło strate do poziomu 3xx$ i koleś postanowił od tego poziomu liczyć zysk.
Czyli jeśli ktoś przetrzyma instrument zakupiony po 100 i spadnie mu do 10 i potem urośnie do 50 to może się pochwalić zyskiem na poziomie 400%. Nieźle co? Prosty sposób na szybki i pokaźny zarobek :)
Ta pogoń za skutecznością i % depo czasami wypacza postrzeganie rzeczywistości ;)
I ja mam lepszy pomysł. W ogóle nie brac pod uwage stratnych(drobiazg) pozycji tylko zyskowne. Wynik będzie jeszcze lepszy.
https://www.youtube.com/watch?v=hkmZScsf3rU

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Zobaczcie to tytuł filmu Przeor kontra Garnek a wyszła telenowela 3 godziny o niczym - nie oglądajcie przeczytajcie komentarze i wszystko będziecie wiedzieć. Rafał weź się do roboty zacznij czytać nasze forum bo jesteś w głębokiej dupie, chłopie tępisz tych kolesi a tu widzę że zaiskrzyło między wami !! Słabiak z ciebie idź i jeszcze ze skończonym zrób nagranie.
https://www.youtube.com/watch?v=u4-YQVXfdI4&t=4685s
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Nie ważne jak się mówi tylko czy się mówi, Zaor nawet w Telewizjach śniadaniowych bywa - czyżby panie domu były jego targetem? Jego problem z pogonią za popularnością jest porażający.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Mustafa pisze:
31 lip 2022, 22:34
Nie ważne jak się mówi tylko czy się mówi, Zaor nawet w Telewizjach śniadaniowych bywa - czyżby panie domu były jego targetem? Jego problem z pogonią za popularnością jest porażający.
Parcie na szkło w ujjjj. Nie wiem jaki jest tego cel. Jego ex-koledzy plus T21 rzucili trochę światła na jego osobę do tego wejście w FW20 jak wszystko leciało w dół i info o tym na Twitterze po jaką cholerę to było zagranie pod prąd z wątpliwą szansą na powodzenie. Tylko pozostaje mi się domyślać o co mu chodziło w tym zagraniu.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

farmazon21 to mega kabaret i niby co odkrywczego ujawnił czego nie było w internecie? Natomiast granie pod prąd to akurat styl Zaorskiego. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, jedni grają z trendem inni szukają wyczerpania trendu. A to czy trafi czy nie to statystyka - nie ma ludzi nieomylnych. Największe zło to pokazywanie, że zarabianie jest łatwe albo granie na full depo.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Mustafa pisze:
01 sie 2022, 12:33
farmazon21 to mega kabaret i niby co odkrywczego ujawnił czego nie było w internecie? Natomiast granie pod prąd to akurat styl Zaorskiego. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, jedni grają z trendem inni szukają wyczerpania trendu. A to czy trafi czy nie to statystyka - nie ma ludzi nieomylnych. Największe zło to pokazywanie, że zarabianie jest łatwe albo granie na full depo.
Styl Zaorskiego ? To co amatorką to śmierdzi.. przy rosnących stopach wszyscy wiemy od ponad 100 lat że indeksy lecą w dół. Rafał chciał pewnie wykorzystać swoją tłiterowo, fejsbukowo i chu wie jeszcze jaką popularność na pchnięcie rynku w górę... nie udało się rynek był mądrzejszy ot co. Mówisz granie na full depo to już chyba jego marka. Ile razy zbankrutował - o tym krążą już legendy.
Bez dwóch zdań jego akcje o ochronie klientów nieuczciwych brokerów to fikcja, która miała mu zapewnić popularność ot co.
Rafał jedyne o czym myśli to o własnej rzyci i tyle a nie walczy z nieuczciwymi brokerami. Słuchaj jak jesteś traderem zajmuj się tradingiem i tyle.
T21 to już "marka" jak sam twierdzi więc musiał mu dać do wiwatu. Co innego to że T21 pierdaczy non stop o tym samym zawsze podkreślając że w swojej ekipie ma samych "geniuszy" - od pewnego czasu jest sprzedawcą dbającym o wizerunek marki ot co.
Trzeba słuchać jednego i drugiego obaj pierd..ą głupoty, które nikomu nie pomogą dla mnie to internetowi pieniacze, koledzy z branży i tyle - biurowa kłótnia
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Smutne życie day tradera

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mustafa pisze:
01 sie 2022, 12:33
farmazon21 to mega kabaret i niby co odkrywczego ujawnił czego nie było w internecie? Natomiast granie pod prąd to akurat styl Zaorskiego. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, jedni grają z trendem inni szukają wyczerpania trendu. A to czy trafi czy nie to statystyka - nie ma ludzi nieomylnych. Największe zło to pokazywanie, że zarabianie jest łatwe albo granie na full depo.
I jest w tym co piszesz sporo prawdy. Bo jak słucham zooma i koleś mówi "a dzisiaj zarobiłem 80% depo" to włos się jeży. Tylko pytanie z jakim to ryzykiem zrobił? Bo ten rodzaj spekulacji zawsze kończy sie w jeden sposób. GLEBA. A więc Zaor to więcej szkody narobił wśród swoich wyznawców niż czegokolwiek nauczył. Bo MM to podstawa
No ale zysk na poziomie dziesiąt % w dzień inaczej brzmi niż np. 2-3% :)

ODPOWIEDZ