DayTrading: Poniedziałek 14.03.2022

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Poniedziałek 14.03.2022

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Mistyfikator pisze:
14 mar 2022, 18:53
Heja! Co to za różnica nastrojów między Europą a USA dziś?
Powie mi ktoś?

To jest czas rasowych spekulantów. Doskocz, przypieprz, odskocz. :lol:

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Poniedziałek 14.03.2022

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Siema navik, co oni tam wożą z Niemiec do Rosji?

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Poniedziałek 14.03.2022

Nieprzeczytany post autor: navik »

zakaven pisze:
14 mar 2022, 22:54
Siema navik, co oni tam wożą z Niemiec do Rosji?
Siemanko .
Nie mam bladego pojęcia. Aż tak mnie ta praca „ nie fascynuje” :lol: . Ja tylko na zachód jeżdżę, i staram sie nie sluchac opowieści parkingowych innych szoferów i nie wdaje sie w dyskusje z nimi bo wole wykresy obserwować , sa fajniejsze :lol:
Robie swoje , ( najlepiej w jak najkrótszym czasie ) po czym rzucam kluczyki w kąt i odłączam głowę od tego syfu do nastepnego wyjazdu. Im krocej jestem w tym żelastwie i mniej o tym myśle , tym lepiej dla mojego zdrowia psychicznego ( a wcale dobrze z nim nie jest :D)
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Poniedziałek 14.03.2022

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

navik pisze:
14 mar 2022, 23:08
zakaven pisze:
14 mar 2022, 22:54
Siema navik, co oni tam wożą z Niemiec do Rosji?
Siemanko .
Nie mam bladego pojęcia. Aż tak mnie ta praca „ nie fascynuje” :lol: .
Robie swoje , ( najlepiej w jak najkrótszym czasie ) po czym rzucam kluczyki w kąt i odłączam głowę od tego syfu do nastepnego wyjazdu. Im krocej jestem w tym żelastwie i mniej o tym myśle , tym lepiej dla mojego zdrowia psychicznego ( a wcale dobrze z nim nie jest :D )
Chyba się nie zrozumieliśmy, ale nic to :D Bo Ty się chłopaku po prostu tam marnujesz :lol:

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Poniedziałek 14.03.2022

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Powiedz mi proszę, dla Ciebie trend na nygusie już się zmienił?

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Poniedziałek 14.03.2022

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

zakaven pisze:
14 mar 2022, 22:51
Mistyfikator pisze:
14 mar 2022, 18:53
Heja! Co to za różnica nastrojów między Europą a USA dziś?
Powie mi ktoś?

To jest czas rasowych spekulantów. Doskocz, przypieprz, odskocz. :lol:

To nie ulega wątpliwości, kto ma odwagę i umiejętności, ten zapewne wykorzysta czas tak olbrzymiej zmienności (haha, nawet się rymuje!).
Aha, i ten kogo nie wytresowano jeszcze, że indeksy amerykańskie idą tylko w górę...

Miałem bardziej na myśli rozdźwięk między sesją europejską a amerykańską:

Dax plus ponad 3% w pewnym momencie (tak do 15)
Nasdaq i S&P500 miało z kolei 1.5-2.5% na minusie w czasie sesji USA

Nie kumam kompletnie, ogromna zmiana sentymentu, a chyba nie było niczego, co mogłoby taki stan rzeczy zwiastować

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Poniedziałek 14.03.2022

Nieprzeczytany post autor: navik »

Jeszcze trochę muszę sie pomęczyć , potem pier...ne kluczykami i tyle mnie widzieli.
..................
Zrozumieliśmy sie.
Nie mam pojęcia co jest głównym towarem wożonym na wschód. Bladego pojęcia nie mam.
...................
Czy sie zmienił trend ? Ale o jaki interwal chodzi ?
Powiem tak :
H4-spadkowo ale możliwe jutro odreagowanie dzisiejszej sesji do 13200? ( strzelam)
D1 - spadkowo , jeżeli połamiemy 13020 ( ostatni dołek ) to najbliższy przystanek jest na 12544
W1 - spadkowo do 12557- 12336 jak tam nie bedzie reakcj byków to lecimy nizej na 10700.
Generalnie to na wyższych interwałach jest S bezpieczniejsze do gry....
DT to wiadomo ze inna bajka.
Na nygusa patrzę przez pryzmat SP . A na sp widziałbym zejście na poziom minimum 4005 ( D1) mam tez szczelinę do domknięcia na poziomie 4015-4020 z dnia 01.04.2021r . Poziom 4000 nie był NIGDY :!: testowany od góry , wiec kiedy jak nie teraz ?
Jeżeli połamiemy poziom 4000 na SP to wtedy na NQ mozemy poleciec na 12557-12336 .
Dla mnie kluczowym poziomem jest właśnie poziom 4000 na SP . Jeżeli tam byki nie zareagują i nie bedzie mocnego odbicia to lecimy nawet na 3600 (W1) na SP a nygus to strach myślec ...10700? :idea:
Na poziomie 3500 jest 50% fibo całego wzrostu pandemicznego wiec co stoi na przeszkodzie żeby tam zejść ?
Dla mnie cały czas spadkowo jest , sentyment na świecie tez niezbyt dobry do wzrostów . Raczej bezpieczniej jest grać S ....

No ale wiadomo ze DT to inna sprawa . Trzeba pilnować i palec mieć na Enter
Ostatnio zmieniony 14 mar 2022, 23:52 przez navik, łącznie zmieniany 1 raz.
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Poniedziałek 14.03.2022

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Mistyfikator pisze:
14 mar 2022, 23:36
zakaven pisze:
14 mar 2022, 22:51
Mistyfikator pisze:
14 mar 2022, 18:53
Heja! Co to za różnica nastrojów między Europą a USA dziś?
Powie mi ktoś?

To jest czas rasowych spekulantów. Doskocz, przypieprz, odskocz. :lol:

To nie ulega wątpliwości, kto ma odwagę i umiejętności, ten zapewne wykorzysta czas tak olbrzymiej zmienności (haha, nawet się rymuje!).
Aha, i ten kogo nie wytresowano jeszcze, że indeksy amerykańskie idą tylko w górę...

Miałem bardziej na myśli rozdźwięk między sesją europejską a amerykańską:

Dax plus ponad 3% w pewnym momencie (tak do 15)
Nasdaq i S&P500 miało z kolei 1.5-2.5% na minusie w czasie sesji USA

Nie kumam kompletnie, ogromna zmiana sentymentu, a chyba nie było niczego, co mogłoby taki stan rzeczy zwiastować
Pewnie nie chodzą aktualnie w parze bo...gospodarka i bezpieczeństwo EU jest teoretycznie bardziej zagrożone niż US.
Szczerze powiem jak gram w takich czasach: od wsparcia do oporu, od oporu do wsparcia, im krócej na rynku tym bezpieczniej, bierzesz co dają i spierdalasz, i znów czekasz jak przyczajony tygrys, ukryty lew :lol:

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Poniedziałek 14.03.2022

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

zakaven pisze:
14 mar 2022, 23:50


Pewnie nie chodzą aktualnie w parze bo...gospodarka i bezpieczeństwo EU jest teoretycznie bardziej zagrożone niż US.
Szczerze powiem jak gram w takich czasach: od wsparcia do oporu, od oporu do wsparcia, im krócej na rynku tym bezpieczniej, bierzesz co dają i spierdalasz, i znów czekasz jak przyczajony tygrys, ukryty lew :lol:

No właśnie!
A dziś było wręcz odwrotnie: Europa bardzo zielono, jakby zbliżał się koniec wojny. USA na czerwono.

Ja to nie grałem jeszcze w takich czasach, ale sobie odpuszczę.
Może w walutach łatwiej znaleźć regularne konsolidacje, indeksy dają jednak dziś olbrzymią nieregularność

Zablokowany