Edek od 01.12.2021 demo

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

hEJ
Widzę że szukasz kolejnego dna minus 56% :D . Jak to odpiszesz to cofasz się do marca. Za tydzień masz FOMC pytanie czy cena dolca już jest zdyskontowana:
https://businessinsider.com.pl/gospodar ... -r/fqbmgn1
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Dokładnie - equity gdzieś na poziomie zysków z marca, czyli w okolicach 42% - nadal lepiej niż na lokacie :)
Myślę, że dolar mógłby jeszcze ustanowić nowy rekord powyżej tego z 14 lipca, ale zrobi jak będzie chciał.
Jak narazie staram się złapać jak najwięcej pipsów dopóki wykres eur/usd buja się między rozstawionymi przeze mnie zleceniami.
Życzyłbym sobie, żeby w przyszłym tygodniu edek przetestował opór gdzieś pomiędzy 1.035 - 1.038, a potem może wracać na południe. W dłuższej perspektywie można się chyba ponownie spodziewać parytetu 1:1.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hej
Wiesz ze ci "Balence" urosło ? a po odpisie "minusów" lądujesz na 28 lutego ? Wiesz że daję cię jako przykład "kiepskiego tradingu" na tym forum. Lecisz na długu którego nie spłacisz... . Proszę cię kontynuuj i pokaż że da sie z tego wyjść.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Przyda się taki temat w świeżych wątkach ale niewiele się różni od innych. Autor tematu mógł pokazać że idzie w dobrym kierunku w rozwoju tradera. Niestety pokazał odwrotność. Długa droga przed nim jeśli w końcu zrozumie swój błąd.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Diego co tu się stało ??? ze 180% spadłeś no 108% do tego cały czas masz MINUS 40K a swap prawie -4K. Po odpisach lądujesz w okolicach 28 lutego. Nie ma progresu mimo wzrostu depo. Cieszę się że walczysz, spora część odpaliła by nowe DEPO. Powodzenia
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Fajnie to brzmi "spadłeś na 108%" :D Bo przecież 108% na plusie, to prawie jak strata ;P

Walczę teraz głównie przy pomocy strategii "siedzenia na rękach". Wyszedłem z tych nieszczęsnych długich pozycji ostro tnąc straty. Wydaje się, że w najbliższym czasie większość akcji na edku będzie miała miejsce poniżej parytetu - na to się przynajmniej nastawiam. W ostatecznym rozrachunku trzymam się moim zdaniem całkiem dobrze, ale do końca roku jeszcze dużo się może zadziać. Pewnie popełnię jeszcze kilka błędów.
Potem będzie kolejny rok.. i kolejny... etc. :)

Mam jeszcze jednego shorta o dosyć (zbyt) wysokim nominale - pozostałość po hedgowaniu tych wszystkich longów. Jeszcze przez jakiś czas planuję to zostawić, bo swap działa na moją korzyść i obstawiam zejście wykresu sporo poniżej poziomu tego zlecenia, co pozwoliłoby choć częściowo nadrobić niedawne straty.
Tak, wiem - próbuję się "odkuć" XD
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

SEROL666 pisze:
12 wrz 2022, 23:35
[...] Nie ma progresu mimo wzrostu depo. Cieszę się że walczysz, spora część odpaliła by nowe DEPO. Powodzenia
Nie ma progresu, bo się popełniało błędy. "Walka" szła o to, by utrzymać się na powierzchni. Tymi dużymi DD za bardzo się nie przejmuję, dopóki do końca roku daleko, ale przyznaję, że w pewnym momencie słabiutko to wyglądało. Cykl roczny, to jest to, co biorę pod uwagę. Będę się starał, by na koniec grudnia mieć pozamykane wszystkie pozycje.
Dzisiaj, licząc od 1 stycznia 2022 jest około +78%. To dla mnie satyfakcjonuący wynik.
Wnioski na ten moment - dużych pieniędzy w forex bym nie inwestował, ale na niedużych zabawa może być przednia.

Pozdrowionka i dzięki za doping ;)
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Awatar użytkownika
Magnolia18
Gaduła
Gaduła
Posty: 367
Rejestracja: 03 wrz 2022, 18:34

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Magnolia18 »

dużych / nie dużych .... rozwiń pojęcie ile to dużo lub niedużo :)
Wyrażam jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Diego_FX pisze:
16 wrz 2022, 23:01
SEROL666 pisze:
12 wrz 2022, 23:35
[...] Nie ma progresu mimo wzrostu depo. Cieszę się że walczysz, spora część odpaliła by nowe DEPO. Powodzenia
Nie ma progresu, bo się popełniało błędy. "Walka" szła o to, by utrzymać się na powierzchni. Tymi dużymi DD za bardzo się nie przejmuję, dopóki do końca roku daleko, ale przyznaję, że w pewnym momencie słabiutko to wyglądało. Cykl roczny, to jest to, co biorę pod uwagę. Będę się starał, by na koniec grudnia mieć pozamykane wszystkie pozycje.
Dzisiaj, licząc od 1 stycznia 2022 jest około +78%. To dla mnie satyfakcjonuący wynik.
Wnioski na ten moment - dużych pieniędzy w forex bym nie inwestował, ale na niedużych zabawa może być przednia.

Pozdrowionka i dzięki za doping ;)
Wiesz co mówią staty ?? - kiedyś bawiłeś się w DT i masz problem aby wejść w long term. Najdłuższy trade to raptem 100 pips.... . Twoja baja ale na realu z tym podejściem to będzie zupełnie inaczej. Baw się bo może coś z tego wyniknie. Powoodziska
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Magnolia18 pisze:
16 wrz 2022, 23:18
dużych / nie dużych .... rozwiń pojęcie ile to dużo lub niedużo :)
Mogłbym rozwinąć, tylko po co?
Dla każdego granica jest gdzie indziej. Tu, gdzie u mnie zaczyna się "dużo", może być dla kogoś "śmieszcznie mało".
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

ODPOWIEDZ