Edek od 01.12.2021 demo

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

guccon pisze:
18 maja 2022, 14:23
Witaj,
jak mogę rzucić pewne pytania to:
- przeanalizuj jaki miałbyś wynik gdybyś grał tylko z trendem tzn na EU tylko pozycje S
- przeanalizuj jaki miałbyś wynik gdybyś dokładał tylko do zyskownych pozycji
- jeśli jesteś na etapie weryfikacji sposobu gry to może lepiej jest pozamykać to co Cię aktualnie blokuje od prawie miesiąca, wyciągnąć wnioski i iść dalej zamiast stać w miejscu?

Udanych przemyśleń :)
Dobrze ujęte!
Bo ja już chciałem, jak zwykle po mojemu, pisać że trading życzeniowy nie prowadzi raczej do dobrych wyników.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

guccon pisze:
18 maja 2022, 14:23
Witaj,
jak mogę rzucić pewne pytania to:
- przeanalizuj jaki miałbyś wynik gdybyś grał tylko z trendem tzn na EU tylko pozycje S
- przeanalizuj jaki miałbyś wynik gdybyś dokładał tylko do zyskownych pozycji
- jeśli jesteś na etapie weryfikacji sposobu gry to może lepiej jest pozamykać to co Cię aktualnie blokuje od prawie miesiąca, wyciągnąć wnioski i iść dalej zamiast stać w miejscu?

Udanych przemyśleń :)
Gdyby tylko z terndem, to miałbym taki wynik jak aktualne saldo rachunku, bo nie miałbym otwartych zleceń.
Ale to się tak łatwo mówi "grać tylko z trendem" - wiadomo, że prędzej czy później trend się odwraca lub pojawia się przynajmniej korekta.
To, że od miesiąca na rachunku panuje marazm, jak słusznie zauważyłeś, to głównie z tego powodu, że od miesiąca właśnie na edku trwa konsolidacja. Jakoś od 27 kwietnia. No i ten pik w dół z ostatniego tygodnia, więc tak się to wlecze.
Tylko, że z jakiegoś powodu kurs wrócił właśnie do tego kanału konsolidacyjnego, a jak widzę ma on subtelną tendencję wzrostową, widoczną na interwale h4 (screen w załączeniu) i to jest to, co sprawia, że moim zdaniem jest szansa na to by wkrótce pojawił się nieco lepszy moment na cięcie strat niż w obecnej sytuacji.
A że istnieje ryzyko nagłego rajdu na południe i tym samym mocnego uszczuplenia salda... Taka branża :)

Tymczasem euro dzisiaj się nie popisuje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A, to ty patrzysz na to:
2022-05-18_173135.jpg
No to, to już było, ale szczyt był niższy od poprzedniego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Diego_FX pisze:
18 maja 2022, 16:49
konsolidacja. Jakoś od 27 kwietnia. No i ten pik w dół z ostatniego tygodnia, więc tak się to wlecze.
Tylko, że z jakiegoś powodu kurs wrócił właśnie do tego kanału konsolidacyjnego, a jak widzę ma on subtelną tendencję wzrostową, widoczną na interwale h4 (screen w załączeniu) i to jest to, co sprawia, że moim zdaniem jest szansa na to by wkrótce pojawił się nieco lepszy moment na cięcie strat niż w obecnej sytuacji.
A że istnieje ryzyko nagłego rajdu na południe i tym samym mocnego uszczuplenia salda... Taka branża :)

Tymczasem euro dzisiaj się nie popisuje
Jak opierasz się na technice to grasz z trendem i tyle wykres spada dajesz Sell. Nie mamy wrażeń czy też przeczuć. Dołek ze stycznia 2017 praktycznie co do pipsa zgadza się z tym sprzed kilku dni... dziwne co ? Nie szukaj Longów w spadkowym bo można na tym kiepsko wyjść trend jest bardzo mocny co widać na D czy też tygodniowym. Na szukaniu okazji na SELL wyjdziesz lepiej
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

guccon pisze:
18 maja 2022, 14:23
jak mogę rzucić pewne pytania to:
- przeanalizuj jaki miałbyś wynik gdybyś grał tylko z trendem tzn na EU tylko pozycje S
- przeanalizuj jaki miałbyś wynik gdybyś dokładał tylko do zyskownych pozycji
- jeśli jesteś na etapie weryfikacji sposobu gry to może lepiej jest pozamykać to co Cię aktualnie blokuje od prawie miesiąca, wyciągnąć wnioski i iść dalej zamiast stać w miejscu?
Dla każdego tradera to ból. Szkoda że myfxbook nie oferuje analizy co by było gdybym..... zwiększył SL czy też zamknął pozycję 8 godzin później trochę brakuje tego
"If music is dying musicians are killing it" - MP

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: guccon »

@Diego_FX,
to właśnie bardzo łatwo powiedzieć "grać tylko z trendem". Kiedy nie spojrzysz na wykres już wiesz czego szukasz. Jeśli masz jeszcze inne warunki wejścia to weryfikujesz i zawierasz S albo jesteś bez pozycji. Dodatkowo unikasz pułapek psychologicznych, że może będzie po mojemu i poszukać L...
Zobacz, że SEROL666 wyżej także zwrócił Ci na to uwagę.

@SEROL666,
każde narzędzie jest dobre do analizowania jeśli coś z tego dajemy radę wyciągnąć :)
Ilu traderów wyrosło na dziennikach na tym forum gdzie wystarczyło wrzucić screen :)

Udanych traidów :564:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

guccon pisze:
19 maja 2022, 08:02
Jeśli masz jeszcze inne warunki wejścia to weryfikujesz i zawierasz S albo jesteś bez pozycji. Dodatkowo unikasz pułapek psychologicznych, że może będzie po mojemu i poszukać L...
Zobacz, że SEROL666 wyżej także zwrócił Ci na to uwagę.
Jak najbardziej cenna i słuszna uwaga. Przeszkadza jeszcze tylko trochę ten głos z tyłu głowy, że "kiedyś przecież ten trend musi się odwrócić" szczególnie gdy trwa od długiego czasu.

Aktualny kanał spadkowy jest bardzo szeroki, a ja ustawiałem L niemal dokładnie w jego środku zamiast odpuścić i czekać aż dotrze do okolic maksymalnego wsparcia (ukośnego). Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja, by w przyszłości zastosować ten wniosek w praktyce.

Tymczasem, po ostatnich słabszych danych z USA, dolar nieco odpuszcza, co mnie cieszy. Żeby tak 1.077 do końca maja - byłoby super.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Zeszły tydzień jakby w zawieszeniu, za to ten od samego poniedziałku zaczął się obiecująco. Z hukiem połamał się opór na 1.0635 (eur/usd). Zdaje się, że sytuacji przysłużyła się wypowiedź pani Krysi L. Rosną więc szanse na dotarcie w rejon 1.077, ale chyba jeszcze nie dzisiaj. To byłby już nadmiar szczęścia :D
Dzisiaj spodziewałbym się jeszcze reczej przetestowania w celu potwierdzenia poziomu 1.0635. Jakby nie patrzeć edek ma za sobą od północy 130 pipsów marszu na południe. Wydaje mi się, że to dużo.
W poniedziałkowe południe DD już nie takie tragiczne, bo między 10-11% i zszedłem do 4 longów ze stratą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

No i to jest ten fan w tradingu mamy ustalone wsparcie. Technika wskazuje że wykres lubi się bujać/odbijać na wsparciach to jest fan w zarządzaniu pozycją taka jak twoja. Daj czadu i zminimalizuj stratę jak będzie EDEK tańczyć kilka tygodni. Jak odbije i pojedzie na północ też skoś kasę tylko pytanie kiedy i co ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Wykombinowałem sobie, że gdy z rynku nie napływają czytelne dane makro, wówczas wykres precyzyjniej egzekwuje techniczne poziomy wsparć/oporów i kanały trendów. Idąc tym tropem uznałem, że technicznie wykres e/u ma do zrealizowania jeszcze jakieś 60 lub nawet 85 pipsów na północ do poziomu 1.082.
Piątek na edku zakończył się w takim jakby "oczekującym" miejscu. Po niedzieii będą jeszcze dwa dni maja i jeśli globalnie nic wielkiego się nie wydarzy, to wciąż spodziewam się przynajmniej chwilowego wybicia oporu 1.077 - poziom, przy którym postanowiłem z bólem serca ciąć straty.
Samego swapu na longach zrobiło się już -1,1% - kosmos jakiś :D
Cel bezwzględny na ten tydzień zrealizowałem w 108%, ale oczywiście wszystko to w cieniu strat oczekujących na realizację.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

ODPOWIEDZ