Edek od 01.12.2021 demo

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Pierwszy tydzień maja dobiegł końca i mam lekki mindfuck :shock: po dzisiejszym NFP. Pewnie w przyszłym tygodniu rynki konkretnie na to zareagują po weekendowej rozkmince.
U mnie depozyt podskoczył o 3k PLN podobnie jak equity, ale DD nadal na -20%. Teraz w planie mam odczynianie tajemnego starożytnego tańca wywołującego osłabienie dolara. Nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Jakby nie patrzeć, słabo to wygląda. Żadne zaklinanie nie działa. Brak konkretnego pretekstu na określony ruch e/u sprawia, że nadal liczę na odreagowanie kursu z powodu przesilenia. Z drugiej strony brak takich konkretów powoduje wzmocnienie nastawienia risk-pff. Szanse na to, że się przeliczę są prawdopodobne w jakichś... 50%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Diego_FX pisze:
12 maja 2022, 09:12
Jakby nie patrzeć, słabo to wygląda. Żadne zaklinanie nie działa. Brak konkretnego pretekstu na określony ruch e/u sprawia, że nadal liczę na odreagowanie kursu z powodu przesilenia. Z drugiej strony brak takich konkretów powoduje wzmocnienie nastawienia risk-pff. Szanse na to, że się przeliczę są prawdopodobne w jakichś... 50%
Hej wpadłem się przywitać. Zgadzam się z tobą 85% twojej pracy od grudnia na minusie... hm było to do przewidzenia. Wiesz że robisz coś w rodzaju GRIDu.. niestety w mało efektownej formie zapomniałeś o hedge.. co się stało ? Napisałeś że grasz w oparciu o dane makro... wiesz że to w ogóle u ciebie nie ma miejsca ? Dobre jest to że grasz na jednej parze, mnie trochę czasu zajęło ogarnięcie magicznego zdania, które po angielsku brzmi:"trade what you see not what you think". Buum całe szczęście że to demo.. wiesz że w twoich decyzjach widać że nie wierzysz w swoją strategię ?
PS DDario już ma nowe konta - pamiętasz ? Ten od purple trading ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Hejo! :)
Właśnie z tymi danymi teraz taka niejasna sytuacja. Rynek wyraźnie kieruje się emocjami, a nie danymi płynącymi z raportów makro. Świadczyć może o tym ogromna zmienność w krótkich przedziałach czasu. Ten niedawny spadek eur/usd trzyma się w liniach lokalnych trendów, ale wydaje mi się zbyt przesadzony w odniesieniu do danych makro. Nie widzę innego uzasadnienia dla tak niskiego (jak na ten moment) kursu niż panika i dlatego czekam ciągle na głębszą korektę.
Ustawiam teraz krótkie pozycje, bo zasadniczo trend cały czas jest spadkowy i myślę, że za niedługo znowu będzie można zobaczyć edka w okolicach 1.04
Niemniej nie jestem pewien, czy korekta będzie wystarczająco duża, by udało mi się zamknąć wszystkie pozycje z zyskiem. Nastawiam się na to, że trzeba będzie się pogodzić z pewnymi stratami.
Dzisiejszy dzień daje nadzieję na lepsze jutro. Zanosi się na 1.058 w najbliższym czasie, a potem... Konia z rzędem temu kto wie. :)
Tak, pamiętam, że wspominałeś już osobę DDario, ale za bardzo nie interesuję się niczyimi poczynaniami. Jak masz kogoś, kto "wymiata", to daj namiary. Fachowca przy robocie chętnie bym poobserwował.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie widzę żadnych powodów dlaczego EURUSD miałby rosnąć.
Widzę sporo powodów, dlaczego miałby spadać nawet niżej niż 0,9.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Diego_FX pisze:
17 maja 2022, 22:18
Hejo! :)
Właśnie z tymi danymi teraz taka niejasna sytuacja. Rynek wyraźnie kieruje się emocjami, a nie danymi płynącymi z raportów makro. Świadczyć może o tym ogromna zmienność w krótkich przedziałach czasu. Ten niedawny spadek eur/usd trzyma się ........................................................................................................................................................................................................................................................... Konia z rzędem temu kto wie. :)
Tak, pamiętam, że wspominałeś już osobę DDario, ale za bardzo nie interesuję się niczyimi poczynaniami. Jak masz kogoś, kto "wymiata", to daj namiary. Fachowca przy robocie chętnie bym poobserwował.
Teraz cena odbiła się o do poziomu z grudnia 2016, zajęło to tygodnie. Co zrobisz w takiej sytuacji ?? Na Sell jest trochę póżno bez dwóch zdań mamy korektę rynek idzie w twoją stronę jak daleko sięgnie? Diabli wiedzą... są techniczne opory po drodze. Zasadniczo jedyne co pewne to wsparcie jak się okaże że za kilka dni jedziemy powrotem na południe to wiesz co jest do przebicia.
O Dario to pisałeś że go znałeś i wspomniałem o nim aby nie brać z niego przykładu. Ty byś mógł być tym "wymiatającym" kolesiem ale nie tniesz strat i mam wrażenie że nie patrzysz na wykres z dużej perspektywy a godzisz się na 500 pipsowe mentalne stop loss'y
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
17 maja 2022, 22:44
Nie widzę żadnych powodów dlaczego EURUSD miałby rosnąć.
Widzę sporo powodów, dlaczego miałby spadać nawet niżej niż 0,9.
Zgadzam się dołek z 2001 to jakieś 0,8260. Dlaczego nie. Patrząc czysto technicznie Edek spada od wielu lat teraz mamy konsolidację co widać na tygodniowym dla mnie tak samo osłabienie się EUR to kwestia kilku złych informacji pierwsze z brzegu:
- Fed za niecały miesiąc może podnieść stopy choćby o 0,2
- EBC nie podniesie aby nie płacić wyższych stawek za gównianych członków UE
- eskalacja konfliktu i jego konsekwencje
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

ninjaproject pisze:
17 maja 2022, 22:44
Nie widzę żadnych powodów dlaczego EURUSD miałby rosnąć.
Seria podwyżek stóp procentowych w USA jest już w cenie dolara, a EBC jeszcze się nie określiło co do terminu i wysokości stóp. Rynek oczekując oficjalnej decyzji próbuje to wyceniać - to jest pretekst do wzrostu wartości euro, przynajmniej na krótki czas. Pretekstem jest też układ techniczny na wykresie e/u, który prosi się o głębszą korektę. Oczywiście w tym wszystkim niepewność generuje sytuacja Ukraina-Rosja.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

SEROL666 pisze:
17 maja 2022, 23:24
[...] nie tniesz strat i mam wrażenie że nie patrzysz na wykres z dużej perspektywy a godzisz się na 500 pipsowe mentalne stop loss'y
Nie daję SL a w zamian za to otwieram dość małe pozycje wobec posiadanego depozytu, by bez MC wytrzymać duże ruchy "nie po mojej myśli". Przy dojściu e/u do 1.0760-70 prawie napewno ciąłbym straty (3 długie pozycje), ale nie wiem czy jest sens oczekiwać czegoś więcej niż 1.0635 - na tym poziomie miałbym jeszcze 5 długich pozycji.

Jeśli w najbliższym czasie edek poleci jednak na południe, to mocno się zastanowię co do wejścia na real w tym roku. :D
Nie ma się co oszukiwać - sytuacja, którą teraz mam na rachunku jest przynajmniej nieco kontrowersyjna i rozkminiam nad środkami zaradczymi na przyszłość. Nie będą to z pewnością poziomy SL. Raczej mniejsze zagęszczenie otwieranych zleceń i/lub ich niższa wartość w proporcji do depozytu.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Witaj,
jak mogę rzucić pewne pytania to:
- przeanalizuj jaki miałbyś wynik gdybyś grał tylko z trendem tzn na EU tylko pozycje S
- przeanalizuj jaki miałbyś wynik gdybyś dokładał tylko do zyskownych pozycji
- jeśli jesteś na etapie weryfikacji sposobu gry to może lepiej jest pozamykać to co Cię aktualnie blokuje od prawie miesiąca, wyciągnąć wnioski i iść dalej zamiast stać w miejscu?

Udanych przemyśleń :)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

ODPOWIEDZ