Edek od 01.12.2021 demo

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Strategia DDargo oparta o hedging. Tą taktykę też od dawna testuję na innym rachunku (DEMO). To taki prawie forexowy graal ;) Słabo sprawdza się przy długotrwałym, silnym trendzie. W konsolidacjach jest niezastąpiony. Zupełnie inne podejeście niż na prezentowanym przeze mnie rachunku.
Tak, nie używam sl. Gram jak umiem, czasem popełniam błędy. Kto umie lepiej - chwała mu za to i wszelkie należne zaszczyty. Na rachunku rzeczywistym też już miałem doświadczenie i wiem, jakie emocje temu towarzyszą. W ciągu roku wypracowałem wtedy około 100%, ale od "śmiesznej" kwoty 3k PLN, więc nie było wypadu na Hawaje jako zwieńczenie tego sukcesu. To była zupełnie inna strategia, ale też odnosząca się do danych makro.
Także luzik. Wiem, czym jest real, a na wykresy gapię się w sumie od ponad 10 lat z małymi przerwami, więc z grubsza ogarniam temat.
Jak teraz działam na demo i nie daję SL, to jest to moja świadoma decyzja. Ogólnie fx traktuję jako hobby. Nie wiąże z tym przedsięwzięciem wielkich nadziei, a hazard zasadniczo mnie nie kręci.

Tym czasem na otwarciu sesji (23.00 - 27.02.2022) luka na ponad 140 pips (na EURUSD). Ustawione poziomy TP na otwartych pozycjach przyniosły 1550 PLN zysku. Gdybym nie dał TP, ręczne zamknięcie tych pozycji dałoby około 3500 PLN, ale nie ma co. Każdy chyba zna to uczucie "a niech to! mogło być więcej" ;)
Wygląda na to, że poniedziałek, to będzie jedna wielka niewiadoma. Wydaje się, że w kalendarz makroekonomiczny nie ma nawet po co zaglądać, bo rynek reaguje teraz przede wszystkim na wydarzenia związane z wojną Rosja vs. Ukraina.
Póki co, przed podjęciem kolejnych decyzji zaczekam przynajmniej na jakieś komentarze analityków ekonomicznych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Diego_FX pisze:
28 lut 2022, 00:20
Strategia DDargo oparta o hedging. Tą taktykę też od dawna testuję na innym rachunku (DEMO). To taki prawie forexowy graal ;) Słabo sprawdza się przy długotrwałym, silnym trendzie. W konsolidacjach jest niezastąpiony. Zupełnie inne podejeście niż na prezentowanym przeze mnie rachunku.
Na nawigatorze większość strategii to foreksowe graale, oczywiście prawie wszystkie w silnych długotrwałych trendach, które są rzadkością. Napisałeś że nie znasz nikogo co robi 90% skuteczności a tu proszę Daria znasz, który pracowicie "dziobie" miesiącami aby odparować kapitał w kilku trejdach. Osobiście mi się wydaje że gość jeszcze nie rozgryzł terminu: "CIĄĆ STRATY". Dario chce mieć rację nie pojął o co chodzi w tym terminie jego strategia w dłuższym terminie przyniesie rozczarowanie ale po drodze będzie FUN - jak sam jedną określił. Bo co to za strategi która aktualnie mówi że Ryzyko Ruiny/Straty stopniowo się zwiększa na scalpFun jest już 90% szans na stratę 10% kapitału w 1 trade
Diego_FX pisze:
28 lut 2022, 00:20

Tak, nie używam sl. Gram jak umiem, czasem popełniam błędy. Kto umie lepiej - chwała mu za to i wszelkie należne zaszczyty. Na rachunku rzeczywistym też już miałem doświadczenie i wiem, jakie emocje temu towarzyszą. W ciągu roku wypracowałem wtedy około 100%, ale od "śmiesznej" kwoty 3k PLN, więc nie było wypadu na Hawaje jako zwieńczenie tego sukcesu. To była zupełnie inna strategia, ale też odnosząca się do danych makro.
Także luzik. Wiem, czym jest real, a na wykresy gapię się w sumie od ponad 10 lat z małymi przerwami, więc z grubsza ogarniam temat.
Jak teraz działam na demo i nie daję SL, to jest to moja świadoma decyzja. Ogólnie fx traktuję jako hobby. Nie wiąże z tym przedsięwzięciem wielkich nadziei, a hazard zasadniczo mnie nie kręci.
Brak SL to Twoja bajka ostatnie dni pokazały że wojna na Ukrainie tobie pomogła a Dario jak zwykle odparował kapitał. Krótko mówiąc oboje zdaliście się na totalny przypadek radośnie piszesz że mogłoby być więcej :roll: .
Takie wyniki mógłbyś wykręcić w długim terminie na przynajmniej H4 no może nie na edku. Bez dziobania po kilka pips całymi dniami ale dla ciebie to hobby :D .
10 lat ja pierniczę nie wyszedłeś z fazy demo ?? Ba wróciłeś do niej bo 100% w rok było mało ? Ale tu chwalisz się wynikami po 3 miesiącach :( . Powiem Ci osobiście że masz zdrowe podejście szkoda kasy na taki trading :wink:
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

I jeszcze raz zakopałem się na weekend pod kilkoma otwartymi zleceniami. Tym razem to była próba łapania dołków - spodziewałem się korekty po zejściu edka do okolic 1.10, ale po ostrzelaniu elektrowni jądrowej przez wiadomo kogo o korekcie można było zapomnieć. Przy takich zwrotach akcji Fed nie będzie już musiała podnosić stóp procentowych w USA.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Kilka dni trzeba było poczekać, ale mam to - długie pozycje z zeszłego tygodnia zamknięte z zyskiem. Jutro istotne posiedzenie ECB, do którego wypadałoby się jakoś odnieść w zależności od tego, co zostanie na nim wysiedziane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Na dzisiaj dwa zyskowne zlecenia. Nadal słaba przewidywalność i duża zmienność na EURUSD, podobnie jak na wszystkich innych instrumentach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Spodziewałem się bardziej zdecydowanego ruchu na południe, a tu tak bez przekonania jakoś było. Swoją drogą dzisiejszy wykres na edku wyglądał niemal identycznie jak wczorajszy, ale z nieco mniejszą amplitudą
Zrzut ekranu (117).png
A wynik na dzisiaj to 666... i 31 groszy - bez otwartych zleceń na weekend
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Całkiem dobrze zaczął się ten tydzień (+56 pips) pomimo nerwowości rynku i ogromnej liczby znaków zapytania.
Jakby nie patrzeć uzbierało się już 42% na plusie. Jeszcze drugie tyle i trzeba będzie pomyśleć o rachunku rzeczywistym.
Na jutro nie mam za bardzo pomysłu, ale wydaje się, że wypadałoby kombinować już coś pod środowy FED. Tylko co? :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Tak się ładnie piątek zapowiadał, a jest tak średnio. Wyrwałem kilka pipsów z wirtualnego rynku, a trzy krótkie pozycje nadal czekają na realizację. Przyszły tydzień będę grał pod umocnienie dolara głównie w oparciu o komunikaty płynące z FED, ale liczę się z możliwym trendem bocznym z oporem w okolicach 1,12 (eur/usd).
Do końca marca jeszcze całe 9 dni handlowych - dużo się może wydarzyć.
Jak zwykle screen z myfxbook, a w stopce link do wglądu w szczegóły.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Miniony tydzień na edku był wyraźnie skonsolidowany i choć nastawiałem się na spadek, udało mi się wyciągnąć prawie 117 pipsów.
Na weekend zostały otwarte dwie krótkie pozycje. Nadal spodziewam się, że zamkną się wkrótce z zyskiem.

Kilka dni temu na myfxbook wypełniłem zakładkę "cele". Nigdy specjalnie mnie ona nie interesowała, bo bieżące wyniki zapisywałem na kartkach, ale okazuje się, że zakładka "cel" jest całkiem wygodna. Pozwala zorientować się w aktualnych osiągnięciach i szybko ocenić, czy przyjęta strategia spenia przyjęte założenia.

Nadrzędny cel, który przyjąłem, to minimalny roczny zysk na poziomie +150%
Przy moim zarządzaniu wielkością skłądanych zleceń na ten wynik miałoby się składać średnio 35 pipsów dziennie, czyli 175 pips tygodniowo lub 700 pips miesięcznie.
Gdyby jednak udawało się regularnie zdobywać 700 pips/m-c, to roczny wynik wyniósłby między +300% a +350%, co wydaje się dość abstrakcyjnym scenariuszem. Dlatego nie na nich będę się skupiał w ogólnym rozrachunku. Nie mniej posłuży ten cel jako pewien punkt odniesienia w codziennym handlu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Jeżeli dzisiejsza wzrostowa świeca (korpus 130 pips o godzinie 17.00) była spowodowana rozmowami na linii UA-RUS, to mam przeczucie, że ten entuzjazm szybko opadnie - nie ufam zbytnio radzieckim dyplomatom. Jeśli jednak był jeszcze inny konkretny powód, wtedy może się okazać, że mam problem ze swoimi shortami.
Na tą chwilę DD=-7,25% i pełen optymizmu czekam na jaką korektę chociaż. Kto wie, może nawet w okolice 1.0945 ...może się doczekam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

ODPOWIEDZ