DayTrading: Poniedziałek 24.01.2022

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Poniedziałek 24.01.2022

Nieprzeczytany post autor: navik »

Pięknie . Gratulować :564:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Blacktorious
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 08 kwie 2020, 17:02

Re: DayTrading: Poniedziałek 24.01.2022

Nieprzeczytany post autor: Blacktorious »

Navik, co obstawiasz na jutro? Coś mi się widzi, że dojadą któreś fibo spadków i polecą jeszcze Twoim scenariuszem. Na ten moment trzymam L na indexie, ale to czysta łapanka na M1. Czekam na ropę/natgas. Ropa idzie równo z indexami, nie widać wyraźnego sygnału. Zastanawiam się nad Lka na gazie, widzę tu spory potencjał, a zamieszanie z ruskimi sprzyja.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są co najmniej abstrakcyjne. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych, jest czystym szaleństwem, żeby nie napisać zwykłą głupotą.

Misiek712
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 707
Rejestracja: 28 gru 2012, 16:18

Re: DayTrading: Poniedziałek 24.01.2022

Nieprzeczytany post autor: Misiek712 »

Pytanie czy zrobią V i do góry czy chwile pomiela

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Poniedziałek 24.01.2022

Nieprzeczytany post autor: navik »

Co myśle na jutro ?
D1 mocno wyciągana w górę na sp i nq . Zakładam możliwość podejścia na nq do poziomu 15k ( 15027- pivot świeczki W1 ) , tam jest SMA 200 z D1 i probe przebicia sie przez ten poziom jak sie nie uda przebić to czapa dla byków i jedziemy w dol.( zakładam ze z poziomu 15k pójdziemy w dol , ale upierać sie nie będę :lol:)
FED zdecyduje w która mańke pójdziemy i decyzji spodziewałbym sie w okolicach 15k ...ihmo
Scenariusz możliwy do środy zanim fed wyda „wyrok”
Na SP analogicznie ....możliwość podejścia do 4530 i tam decyzja co dalej ...ihmo

Edit . W „normalnych” okolicznościach jakie były przez ostatnie dwa lata, taką świeczkę D1 traktowałbym jako sygnał do wzrostów i wieszczyłbym nowe ATH , ale ze okoliczności sie zmieniły i nie sa „normalne” bo bedą podnosić stopy procentowe to traktuje ją jako podpuchę i korektę ostatnich spadków. A jak bedzie to zobaczymy.
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Blacktorious
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 08 kwie 2020, 17:02

Re: DayTrading: Poniedziałek 24.01.2022

Nieprzeczytany post autor: Blacktorious »

Nasdaq zrobił spadek z marca 2020, na sp500 trochę brakuje. Cholera wie w co pójdą. W sumie dla mnie ważne, żeby szli pewnie.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są co najmniej abstrakcyjne. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych, jest czystym szaleństwem, żeby nie napisać zwykłą głupotą.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Poniedziałek 24.01.2022

Nieprzeczytany post autor: navik »

Na nq świeczkę październikowa traktowałem jako sygnał do długoterminowych wzrostów i zakładałem ze po zaliczeniu 15127 pójdziemy w górę na nowe ATH ( minimum do 18200 ) ale obecna świeczka miesięczna jest mocno spadkowa i neguje na ten moment scenariusz wzrostowy . Co musiałoby sie stać żeby scenariusz wzrostowy wrócił do gry ? odp: Świeczka styczniowa musiałaby sie zamknąć w okolicy 15800-16k . Teoretycznie jest jeszcze trochę czasu na to , tylko czy okoliczności sa sprzyjające ?
Dlatego myśle ze decyzja bedzie w środe po FEDzie
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Zablokowany