DayTrading: Piątek 03.12.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1009
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: DayTrading: Piątek 03.12.2021

Nieprzeczytany post autor: dopra »

XAB pisze:
05 gru 2021, 19:43
dopra pisze:
05 gru 2021, 18:54
Cytuję kolegę:

"Wiem tylko, że stosuje piramidy. Patrzy szerzej na wykresy, określa ogólny trend i ma w dupie wszystko i wszystkich, gra po swojemu. Zaczyna stawiać S kiedy kurs spada i zaczyna stawiać L kiedy trend się zmienia. O piramidzie możesz poczytać na forum. Jakich metod używa do określania trendu, nie wiem, w portfel mu nie patrzę, więc wyników też nie znam. Był dla mnie natchnieniem pod kątem opanowania i psychologicznego podejścia do giełdy"

XAB mógłbyś dwa słowa strategii opisać?
no ale to jest tak mniej wiecej jak piszesz
po prostu jesli ja juz uwazam ze bylo dno czy szczyt wtedy zaczynam i bronic pozycji i staram sie te pozycje utrzymac
zas jesli okazuje sie ze rynek jeszcze dusi kierunek to po prostu dokladam lki lub ski ale
wtedy juz pozycjonuje inaczej tzn skrot nawet na 5-10 pipsow tak zebym mial jeszcze choc z 30procent depozytu pustego na obrone
czy otwieram kolejne konto by miec w sumie spoko srednia
a to ze mi jakies pozycje zawisly to rzadkosc ale czasem teztak jest to wtedy DT a jak skracam a to pokazywalem tu 10tki razy
czyli starasz się nie zamykać ze stratą, tylko hedgujesz w drugą stronę? z SL czy bez?

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 03.12.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

tu taki drobny przyklad w tabelce na nasdaq
https://zapodaj.net/296340f4b77ab.jpg.html
ktos rozumie cos z tego bo ja nie bardzo
wiec zajme sie nim po niedzieli trzymcie sie
bardzo rzadko stawiam slki jak widac
lka z ok 15900 i lki z 15600 a ta eska to jakas stara oczekujaca chyba lub chwilowka ktora nie zgasilem
i to u mnie normalne jesli np na dt zarobie2-3 kola to to ze zgasze jakas srana pozycje np na nasdaq 0,5k to nie zwracam na takie pierdoly uwage wazne bym mial lki prawie z samego dołka i sume Z/SNA PLUSIE JAK SIE USTAWIAM POZYCJAMI NP LKAMI
Ostatnio zmieniony 05 gru 2021, 19:57 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1009
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: DayTrading: Piątek 03.12.2021

Nieprzeczytany post autor: dopra »

XAB pisze:
05 gru 2021, 19:52
tu taki drobny przyklad w tabelce na nasdaq
a możesz wrzucić z wykresem?

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 03.12.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

dopra pisze:
05 gru 2021, 19:55
XAB pisze:
05 gru 2021, 19:52
tu taki drobny przyklad w tabelce na nasdaq
a możesz wrzucić z wykresem?
https://zapodaj.net/aac19c8ae4653.jpg.html
ta eska to chyba miala byc lką ale cos pojbałem nie pamietam :(
DZIS AKURAT MOGE BO RYNEK JEST ZAMKNIETY
ale kiedys tu pisalem zmiana wykresow czesto gdy rynek pracuje powoduje blokowanie mi sszybkiego stawiania pozycji u tego brokera
to nie jest zawsze ale na nygusie prawie zawsze dlatego tego wykresu nie lubie pokazywac
ib jesli mam byc szczery to mam tez lki na nasdaq nizej 15600 ale to raczej tu nie pokaze :( bo nie chce to moze pokaze jak bedzie wzyej 16k
pap
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany