DayTrading: Piątek 03.12.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6681
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 03.12.2021

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

crok. pisze:
04 gru 2021, 18:33
Blacktorious pisze:
04 gru 2021, 07:29
Promocja xD
Bitcoincash za 3/4 Depp, SL już na zielonym.
Leżę i pachnę

na jakiej platformie grasz, ze w sobote mozesz zmieniac pozycje ?
Jest dostępny w XTB na xStation

Blacktorious
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 08 kwie 2020, 17:02

Re: DayTrading: Piątek 03.12.2021

Nieprzeczytany post autor: Blacktorious »

Krypto gram na XTB, spread ujowy, ale przekonała mnie dźwignia 1:2, która jest dla mnie idealna.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są co najmniej abstrakcyjne. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych, jest czystym szaleństwem, żeby nie napisać zwykłą głupotą.

Blacktorious
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 08 kwie 2020, 17:02

Re: DayTrading: Piątek 03.12.2021

Nieprzeczytany post autor: Blacktorious »

Woodie pokazuje możliwość zmiany trendu na bit. Achtung achtung.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są co najmniej abstrakcyjne. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych, jest czystym szaleństwem, żeby nie napisać zwykłą głupotą.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 03.12.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

Co myślicie o WTI ? Czy sa szanse na takie cosik , po tak mocnej, spadkowej świecy miesięcznej ?
Jako korekta tej świecy chyba jakieś szanse są, co ?
Na moje zezowate oko to zasieg z klina ( różowy) mogą zrobić albo takiego twora podobnego do oRGRa rysują i prawe ramie teraz bedą robić tylko w zasieg tego oRGRa to tak średnio mi sie chce wierzyć (niebieski).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 03.12.2021

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

navik pisze:
04 gru 2021, 23:42
Co myślicie o WTI ? Czy sa szanse na takie cosik , po tak mocnej, spadkowej świecy miesięcznej ?
Jako korekta tej świecy chyba jakieś szanse są, co ?
Na moje zezowate oko to zasieg z klina ( różowy) mogą zrobić albo takiego twora podobnego do oRGRa rysują i prawe ramie teraz bedą robić tylko w zasieg tego oRGRa to tak średnio mi sie chce wierzyć (niebieski).
Moim zdaniem i według różnych badań które swoiście robie na wykresach:
duża korekta płaska nieregularna abc -obecnie c w koncowej fazie realizacji
ale nie napewno. (3 w kółeczku i 4 moga sie przesunąc w dół co znaczy ze dołujemy jeszcze)
Profil wolumenu a także sam wolumen obrazuje że okolice poziomu okrągłego 68 są dla inwestorów istotne
Dla wzrostów wolałbym widziec wyższe poziomy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 03.12.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

Dzieki Tomasz za opinie :564:

Czwartkowa D1 wyglada na mocną świeczkę i wyrysowali ją ze wsparcia tygodniowego dlatego juz szukam (byc moze trochę na siłe i za wcześnie :!: ) scenariusza wzrostowego pod korektę miesiecznej świeczki w okolice pivota czyli 74,62 .
Patrzac na sentyment rynkowy i indeksy, które wg mnie nie skończyły jeszcze korekty ( bo zakładam ze to tylko korekta) to i faktycznie na WTI moze byc jeszcze w dol.
Koniec korekty na indeksach ( SP ) widziałbym w przedziale 4435 - 4380. Ostatnim bastionem dla byków, taką ostatnią deską ratunku to poziom 4335, ale nie sądzę żeby aż tak nisko zeszli .
Scenariusz bazowy dla korekty, która teraz mamy ( plan A) to pivot świeczki miesięcznej 4435 ( październikowej ) i tam chciałbym żeby wyrysowali coś mocno byczego. I heja w górę .
Plan B ....to test okrągłego poziomu 4400 z możliwością naruszenia go nawet do 4380 ( ten scenariusz tez biorę pod uwagę , moze nawet bardziej niż ten pierwszy )
Plan C ....zejście na 4335 . Trochę nisko i bardzo niebezpiecznie :!:

Na nasdaqu zakładam zejście na 15150-15100 i tam koniec korekty .
Poziomy które podałem to zasięgi z D1/H4 czyli jeszcze trochę czasu moze to potrwać .
Zobaczymy co wielcy tego świata bedą rysować :wink:
Zielonych pipsów :564:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 03.12.2021

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

navik pisze:
05 gru 2021, 09:29
Dzieki Tomasz za opinie :564:

Czwartkowa D1 wyglada na mocną świeczkę i wyrysowali ją ze wsparcia tygodniowego dlatego juz szukam (byc moze trochę na siłe i za wcześnie :!: ) scenariusza wzrostowego pod korektę miesiecznej świeczki w okolice pivota czyli 74,62 .
Patrzac na sentyment rynkowy i indeksy, które wg mnie nie skończyły jeszcze korekty ( bo zakładam ze to tylko korekta) to i faktycznie na WTI moze byc jeszcze w dol.
Koniec korekty na indeksach ( SP ) widziałbym w przedziale 4435 - 4380. Ostatnim bastionem dla byków, taką ostatnią deską ratunku to poziom 4335, ale nie sądzę żeby aż tak nisko zeszli .
Scenariusz bazowy dla korekty, która teraz mamy ( plan A) to pivot świeczki miesięcznej 4435 ( październikowej ) i tam chciałbym żeby wyrysowali coś mocno byczego. I heja w górę .
Plan B ....to test okrągłego poziomu 4400 z możliwością naruszenia go nawet do 4380 ( ten scenariusz tez biorę pod uwagę , moze nawet bardziej niż ten pierwszy )
Plan C ....zejście na 4335 . Trochę nisko i bardzo niebezpiecznie :!:

Na nasdaqu zakładam zejście na 15150-15100 i tam koniec korekty .
Poziomy które podałem to zasięgi z D1/H4 czyli jeszcze trochę czasu moze to potrwać .
Zobaczymy co wielcy tego świata bedą rysować :wink:
Zielonych pipsów :564:
Analizowanie oczywiście ma sens i to trzeba robić, też to robie z róznych powodów
ostatnio jak zautomatyzowałem cały proces wole czekac na otwarcie rynków i conajmniej jeden dzień na stabilizacje warunków
Także wyrysowanie FE i kanałów robi pogląd i przemyslenia
natomiast decyzja to jutro conajmniej :wink:
i Obserwacja
Też zielonych pipsów

wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: DayTrading: Piątek 03.12.2021

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

Tomasz, co na Edku? Liczyłem na okolice 1,124, ale teraz to raczej 1,138.
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 03.12.2021

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

EU
W ruchu od szczytu 22644 (FE C w korekcie płaskiej nieregularnej)
wyodrebniłem cały ruch 12345 i zakładam ze jest czy był już dołek
Kanał według TFE Prechtera i zaznaczenie jednej najwiekszej korekty w tym ruchu i przyrównanie do obecnego ruchu na odbicie
jest to 3/4 tej najwiekszej korekty i zjazd w piątek

Patrząc na te odbicie które jest od dołka
to jest 12345 mniejszego stopnia które daje impuls piecofalowy w postaci 1 wiekszego albo A
alternatywnie można dostrzec też układ trójfalowy który oznacza że była to korekta ABC,
więc moim zdaniem trejding oparty na rzeczywistych warunkach rynkowych to jest to,
polecam wszelakie formy analizy AT jak tez zachecam do zautomatyzowania strategii swoich badź skorzystanie z istniejących automatów
Na Eu ostatnio bardzo ładnie sprawdzał sie wskaźnik CMO a takze RSI
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2021, 11:33 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 5 razy.

Blacktorious
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 08 kwie 2020, 17:02

Re: DayTrading: Piątek 03.12.2021

Nieprzeczytany post autor: Blacktorious »

W temacie Wti napiszę tyle, że na wzrosty mi to jeszcze nie wygląda. Nie czuję się kompetentny do oceny trendu na dłuższych interwałach, ale patrząc na wykres trochę mi jeszcze brakuje. CCI jest ujemne, średnie też wskazują na spadek.
No i przede wszystkim pamiętajcie, że to jest surowiec, a nie waluty. Jego cena w główniej mierze uzależniona jest od popytu i podaży, a nie zabawy wykresem. Kreski mogą wam pokazywać cokolwiek, a rynek i tak pójdzie w swoją stronę, jeśli OPEC zmieni politykę, albo USA uwolni kolejne rezerwy ropy. Osobiście wolę narzędzi statystycznych używać to wyznaczania sobie dogodnych miejsc, a nie wróżenia z kryształowej kuli.
To tylko moje przemyślenia. Mimo wszystko chętnie zerkam na każdą analizę, to pomaga myśleć.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są co najmniej abstrakcyjne. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych, jest czystym szaleństwem, żeby nie napisać zwykłą głupotą.

Zablokowany