Weryfikacja tożsamości

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Weryfikacja tożsamości

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

to idź na poczte i załóż konto u brokera, niech potwierdzi twoja tozsamosc obsługa na poczcie xD. I tak każą ci dołączyć skan dowodu albo jakiegoś dokumentu potwierdzającego tożsamość do tych dokumentów. Nawet to będzie w tej zdalnej umowie napisane. jprd. Idź na ta poczte i nie męcz kur...

A skąd brok ma wiedzieć czy nie zakładasz konta na kogoś, czy ty faktycznie jesteś tym za kogo się podajesz. Musi jakoś sprawdzić. Tak samo potem będzie weryfikowane twoje konto bankowe albo karta z której zrobisz przelew. Będziesz musiał wypłacić na to samo konto. Potem dopiero na konto bankowe, które tez jest na twoje imię i nazwisko. Tego nie da się już oszukać bo to jest ze sobą powiązane. Chyba że w banku też udało CI się założyć konto na fałszywe dane ./ OMG :563: Po to jest ta jeb....na weryfikacja. Tak samo przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy itp itd.

Jak nie pasuje to nie zakładaj konta. Ja tez jak widzę podejrzany serwis internetowy to nie zakładam tam konta, ale tutaj jest taka konieczność jeśli chcesz grać. Albo spełnisz te wymogi albo nie. Amen.
:564:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Weryfikacja tożsamości

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Ja też uważam, że weryfikacja jest nadmierna, poddaję się jej bo nie mam wyboru. Forex średnio nadaje się do prania pieniędzy. Ktoś kto ma tyle kasy, że musi ją prać, to znajdzie lepszy sposób na zalegalizowanie pieniędzy.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Weryfikacja tożsamości

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

grzegrzyw pisze:
19 lis 2021, 11:17
Ja też uważam, że weryfikacja jest nadmierna, poddaję się jej bo nie mam wyboru. Forex średnio nadaje się do prania pieniędzy. Ktoś kto ma tyle kasy, że musi ją prać, to znajdzie lepszy sposób na zalegalizowanie pieniędzy.
W sumie to taki typowy Kowalski, retail trader, który tam wpłaci kilka tysiecy na konto, ciężko o nim powiedzieć że będzie prał 8) Ale z tej definicji wychodzi na to że jest tak skalsyfikowany :mrgreen: "jako podmiot dokonujący transakcji na rynku finansowym, zgodnie z obowiązującym prawem, zobowiązana jest do prowadzenia działań prewencyjnych zmierzających do przeciwdziałania procederowi prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu (ang. AML). Terminem tym określa się wprowadzenie do obiegu wartości pieniężnych, które pochodzą z nielegalnych bądź nieujawnionych źródeł."
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downlo ... 80723L.pdf
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Weryfikacja tożsamości

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
20 lis 2021, 01:03
grzegrzyw pisze:
19 lis 2021, 11:17
Ja też uważam, że weryfikacja jest nadmierna, poddaję się jej bo nie mam wyboru. Forex średnio nadaje się do prania pieniędzy. Ktoś kto ma tyle kasy, że musi ją prać, to znajdzie lepszy sposób na zalegalizowanie pieniędzy.
W sumie to taki typowy Kowalski, retail trader, który tam wpłaci kilka tysiecy na konto, ciężko o nim powiedzieć że będzie prał 8) Ale z tej definicji wychodzi na to że jest tak skalsyfikowany :mrgreen: "jako podmiot dokonujący transakcji na rynku finansowym, zgodnie z obowiązującym prawem, zobowiązana jest do prowadzenia działań prewencyjnych zmierzających do przeciwdziałania procederowi prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu (ang. AML). Terminem tym określa się wprowadzenie do obiegu wartości pieniężnych, które pochodzą z nielegalnych bądź nieujawnionych źródeł."
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downlo ... 80723L.pdf
A pokaż ty mi, gdzie jest w prawie zapisane jaką kwotę minimalną możesz obrócić w handlu instrumentami finansowymi bez konieczności zgłoszenia tego faktu do US?
Jeżeli ten przysłowiowy Kowalski wpłacił nawet 100 PLN do brokera, a nie jest w stanie wykazać legalnego źródła pochodzenia tej stówki, to pierze pieniądze, czyli "wprowadzenie do obiegu wartości pieniężnych, które pochodzą z nielegalnych bądź nieujawnionych źródeł".
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Weryfikacja tożsamości

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

ninjaproject pisze:
20 lis 2021, 12:49
Jeżeli ten przysłowiowy Kowalski wpłacił nawet 100 PLN do brokera, a nie jest w stanie wykazać legalnego źródła pochodzenia tej stówki, to pierze pieniądze, czyli "wprowadzenie do obiegu wartości pieniężnych, które pochodzą z nielegalnych bądź nieujawnionych źródeł".
Trochę nadinterpretacja. Pamiętajmy że mamy kwoty wolne od podatku. Druga sprawa nawet jak w żaden sposób nie udowodnisz że do wartości zwolnienia podatkowego zarobiłeś te pieniądze w sposób legalny to póki nie capną na nielegalu to nic nie zrobią. Czy to sprzedajesz narkotyki, czy spirytus, czy masz to z kradzieży lub sutenerstwa czy innych rzeczy, to zasada jest taka że od razu (nawet w przypadku uprzejmie donoszę) CBŚp nalotu nie robi, bo muszą mieć haka i podstawę do nalotu. Takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień. Chyba że stan życia jest ponad miarę będąc bezrobotnym jeździ gość LandRoverem evoquem i śmieje się pracującym w twarz, wtedy uprzejmie donoszę działa natychmiast w urzędzie skarbowym..

Inna kwestia w przypadku małych kwot nikt nie jest w stanie udowodnić figurantowi czy nie miał odłożone. 5k PLN to naprawdę idzie ukitrać, i staruszkowie dobrze o tym wiedzą, więc 100zł a nawet tysiak to na lajciku nikt się nie doczepi. Rób to regularnie co miesiąc też się nie doczepią, chyba że ktoś bandytą to niech się boi bo robiąc cokolwiek nielegalnego trzeba mieć świadomość nalotu w każdym momencie i niemal za każdą kwotę.
grzegrzyw pisze:
19 lis 2021, 11:17
Ja też uważam, że weryfikacja jest nadmierna, poddaję się jej bo nie mam wyboru. Forex średnio nadaje się do prania pieniędzy. Ktoś kto ma tyle kasy, że musi ją prać, to znajdzie lepszy sposób na zalegalizowanie pieniędzy.
Średnio? Jest to jeden z najlepszych sposobów. Wyprać możesz na pożyczkach od swoich firm wydmuszek, możesz na autach, na lewym interesie itd.. etc... Sposobów jest mnóstwo, ale forex jest jednym z łatwiejszych jak ktoś wie jak to zrobić.
Druga sprawa jest taka że wielu ludzi myli pojęcie prania pieniędzy z optymalizacją podatkową. I chcieli by zalegalizować i najlepiej nie odprowadzić żadnego podatku.. :d A potem kupić wille z basenem ciesząc się że chwycili czarodzieja z nieba za nogę.. Da się to zrobić, odprowadzając bardzo mały podatek, ale tu znowu jest kombinowanie. Więc jeśli kogoś ten "problem" nie dotyczy, to taka wiedza jest mu zupełnie zbędna. A jeśli ktoś z Was kiedyś będzie miał taki problem, to myślcie już od początku swojej "nieopodatkowanej" działalności, żeby potem nie było kombinowania jak każdą wolną przestrzeń w domu będziecie wypełniać banknotami, a jedyne akceptowalne nominały będą powyżej 100zł lub Euro bo wszystko co poniżej zajmuje zbyt dużo miejsca..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Weryfikacja tożsamości

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W sumie rozumiem obawy, bo scamy mnożą się jak grzyby. Ale z drugiej strony... spróbujmy założyć konto w jakimkolwiek banku nie pokazując dowodu ;). No nie da się.

Tu tak samo, są przepisy KYC, AML i regulowany broker musi trzymać się określonych procedur. Chcemy trejdować, musimy dostarczyć dokumenty zgodnie z obowiązującymi brokera przepisami. Zdarza się też, że brokerzy wprowadzają dodatkowe, własne wewnętrzne regulacje, które jeszcze bardziej "zaglądają" w personalia tradera. Ba, nawet słyszałem, że potrafią klientów "googlować" i sprawdzać czy nie nakłamaliśmy np. w polu dot. zatrudnienia. Regulatorzy nawet wymagają od brokerów, aby ci sprawdzali to regularnie. A ostatnio nawet otrzymuję od dwóch cypryjskich broków regularnie co parę miesięcy przypomnienie, że muszę załadować nowe potwierdzenie adresu, bo "stare" wygasło.

Ale wracając do tematu dowodu i weryfikacji tożsamości. Zakrywanie części danych jak wzrost czy kolor oczu nie wiem czy ma sens, bo do czego komu te informacje? Bardziej zapewne chodzi o otrzymanie "formalnego dokumentu", czyli niepomazanego ID. Możesz zapytać brokera czy zaakceptuje skan dowodu np. ze znakiem wodnym w stylu "skan przeznaczony do rejestracji konta w IC Markets EU" po całej długości.

Sam przerobiłem grubo ponad 100 brokerów z całego świata więc nawet wolę nie wiedzieć kto jeszcze ma moje dane :D Ale nie miałem z tego tytułu żadnych nieprzyjemności, a zawsze wymagano skanu dowodu i PoR. No i finalnie... trading u brokerów FX nie jest obowiązkowy, zawsze można spekulować w kantorze (lub pod) ... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ