Nasdaq100

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

N_Tesla pisze:
01 gru 2021, 13:27
Zapraszam na podsumowanie miesiąca.
Poniżej zrzuty ekranu z wyciągu otwartych transakcji i innych parametrów konta (stan z 30 listopada 2021).
Swoją drogą zawsze zastanawiałem się dlaczego wymazuje się numer rachunku, to że imię i nazwisko jest wymazane to zrozumiałe. Czy ktoś na podstawie tej informacji jest w stanie włamać się na moje konto? Jeśli tak, to co może zrobić? Zamknąć transakcje? Nic mu to nie da.
W każdym razie podane zostały numery zleceń a wymazane numer rachunku i dane personalne.
Też jak zakładałem dziennik zastanawiałem się czemu wymazywany jest nr. rachunku. Osobiście odpowiedzi nie znam ale sam też tak robię.
Pewnie przypadek ale już jeden atak ddos na serwer miałem od kiedy prowadzę dziennik ;)
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

AndrzejKsiazek pisze:
01 gru 2021, 16:55
N_Tesla pisze:
01 gru 2021, 13:27
Zapraszam na podsumowanie miesiąca.
Poniżej zrzuty ekranu z wyciągu otwartych transakcji i innych parametrów konta (stan z 30 listopada 2021).
Swoją drogą zawsze zastanawiałem się dlaczego wymazuje się numer rachunku, to że imię i nazwisko jest wymazane to zrozumiałe. Czy ktoś na podstawie tej informacji jest w stanie włamać się na moje konto? Jeśli tak, to co może zrobić? Zamknąć transakcje? Nic mu to nie da.
W każdym razie podane zostały numery zleceń a wymazane numer rachunku i dane personalne.
Też jak zakładałem dziennik zastanawiałem się czemu wymazywany jest nr. rachunku. Osobiście odpowiedzi nie znam ale sam też tak robię.
Pewnie przypadek ale już jeden atak ddos na serwer miałem od kiedy prowadzę dziennik ;)
Mam nadzieję, że nie ma już takich brokerów, którzy by nie zabezpieczyli kont klientów w taki sposób, żeby znając numer rachunku można było wypłacić sobie cudze pieniądze. Kiedyś, tak pond 10 lat temu, były takie sztuczki, że ludzie "włamywali" się do profilu klienta znając numer jego konta i wypłacali sobie jego pieniądze. Obecnie to nie powinno być możliwe.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

ninjaproject pisze:
01 gru 2021, 17:03
AndrzejKsiazek pisze:
01 gru 2021, 16:55
N_Tesla pisze:
01 gru 2021, 13:27
Zapraszam na podsumowanie miesiąca.
Poniżej zrzuty ekranu z wyciągu otwartych transakcji i innych parametrów konta (stan z 30 listopada 2021).
Swoją drogą zawsze zastanawiałem się dlaczego wymazuje się numer rachunku, to że imię i nazwisko jest wymazane to zrozumiałe. Czy ktoś na podstawie tej informacji jest w stanie włamać się na moje konto? Jeśli tak, to co może zrobić? Zamknąć transakcje? Nic mu to nie da.
W każdym razie podane zostały numery zleceń a wymazane numer rachunku i dane personalne.
Też jak zakładałem dziennik zastanawiałem się czemu wymazywany jest nr. rachunku. Osobiście odpowiedzi nie znam ale sam też tak robię.
Pewnie przypadek ale już jeden atak ddos na serwer miałem od kiedy prowadzę dziennik ;)
Mam nadzieję, że nie ma już takich brokerów, którzy by nie zabezpieczyli kont klientów w taki sposób, żeby znając numer rachunku można było wypłacić sobie cudze pieniądze. Kiedyś, tak pond 10 lat temu, były takie sztuczki, że ludzie "włamywali" się do profilu klienta znając numer jego konta i wypłacali sobie jego pieniądze. Obecnie to nie powinno być możliwe.
złodziej nigdy nie śpi ;)
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

N_Tesla
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2008, 15:48

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: N_Tesla »

Wszystkie transakcje zostały wczoraj zamknięte. Na rynku zrobiło się dziwnie więc lepiej uważać. Poniżej zrzut ekranu z zamkniętymi transakcjami. Być może będą większe spadki. Pozdrawiam wszystkich śledzących dziennik.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

I tak podziwiam że mając 300% przodu nie zawinąłeś choć połowy zysku, ale każdy ma swój system.
Bierzesz jakiś następny poziom pod uwagę? Bo podejrzewam że nastawiasz się na dalszy wzrost indeksu.. W załączniku masz moje przemyślenie które możesz wziąć pod uwagę aby mieć wejście w lepszym miejscu niż obecne wybicie oporu na które grałeś.
Jedno zdjęcie to DAX D1 z możliwym zasięgiem przy którym jest szansa na zgranie z NQ który jest na drugim screenie i "wspólne" odbicie obu.
Z DAXem nie jestem pewien czy dojdą tak daleko bo to duży OverBalance, ale NQ możesz obserwować na wskazanym poziomie i jak będziesz miał sygnał z niższego interwału to wtedy możesz atakować pozycję długie i trzymać nawet do połowy przyszłego roku. Zauważ że NQ każdą następną korekte robi kilka % wiekszą, więc jeśli powtarzalność się utrzyma to następna korekta ma szansę wybić nawet kanał przed dalszym wzrostem.

Podane poziomy to już raczej podłoga (nie dosłownie, jak by ktoś się chciał zaraz przyczepić bo do zera jeszcze daleko), o ile tam w ogóle cena dojdzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Online
Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1002
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: dopra »

nie widzę SWAP, ile zapłaciłeś opłat za te pozycje od początku?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dopra pisze:
02 gru 2021, 18:25
nie widzę SWAP, ile zapłaciłeś opłat za te pozycje od początku?
Mam nadzieje, że pozycje były otwierane u brokera co swapów nie nalicza. Bo potrafią nieźle "dać w kość" :)

N_Tesla
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2008, 15:48

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: N_Tesla »

dzikson pisze:
02 gru 2021, 15:50
I tak podziwiam że mając 300% przodu nie zawinąłeś choć połowy zysku, ale każdy ma swój system.
Bierzesz jakiś następny poziom pod uwagę? Bo podejrzewam że nastawiasz się na dalszy wzrost indeksu.. W załączniku masz moje przemyślenie które możesz wziąć pod uwagę aby mieć wejście w lepszym miejscu niż obecne wybicie oporu na które grałeś.
Jedno zdjęcie to DAX D1 z możliwym zasięgiem przy którym jest szansa na zgranie z NQ który jest na drugim screenie i "wspólne" odbicie obu.
Z DAXem nie jestem pewien czy dojdą tak daleko bo to duży OverBalance, ale NQ możesz obserwować na wskazanym poziomie i jak będziesz miał sygnał z niższego interwału to wtedy możesz atakować pozycję długie i trzymać nawet do połowy przyszłego roku. Zauważ że NQ każdą następną korekte robi kilka % wiekszą, więc jeśli powtarzalność się utrzyma to następna korekta ma szansę wybić nawet kanał przed dalszym wzrostem.

Podane poziomy to już raczej podłoga (nie dosłownie, jak by ktoś się chciał zaraz przyczepić bo do zera jeszcze daleko), o ile tam w ogóle cena dojdzie.
Zeszliśmy w piątek i dzisiaj w okolice 15600. Na razie nie planuję otwierać długich pozycji. Sądzę, że będą kolejne zejścia po dzisiejszym odreagowaniu jutro albo pojutrze.
dopra pisze:
02 gru 2021, 18:25
nie widzę SWAP, ile zapłaciłeś opłat za te pozycje od początku?
W BOŚ Banku nie ma swapów. Ze swapami dłuższe trzymanie transakcji nie ma sensu.
Uprzedzając pytania ten dziennik nie jest kampanią marketingową BOŚ Banku :D

N_Tesla
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2008, 15:48

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: N_Tesla »

W tym tygodniu spodziewałem się większych spadków, ale nic z tego nie wyszło. W przyszłym tygodniu może coś się wydarzy. Zobaczymy.

Online
Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1002
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: dopra »

N_Tesla pisze:
11 gru 2021, 13:13
W tym tygodniu spodziewałem się większych spadków, ale nic z tego nie wyszło. W przyszłym tygodniu może coś się wydarzy. Zobaczymy.
Nie Ty jeden, na WS gorączka hossy, upadek będzie bolał, z takich poziomów zjazd będzie gruby. Czekamy, może coś w czwartek się ruszy, do czwartku mogą pompować. Nawet nowe ATH.

ODPOWIEDZ