Nasdaq100

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
N_Tesla
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2008, 15:48

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: N_Tesla »

Jeżeli nie realizujesz zysków, to co jest twoim celem?
Celem jest zarobić w dłuższym terminie.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

N_Tesla pisze:
30 lis 2021, 12:19
Jeżeli nie realizujesz zysków, to co jest twoim celem?
Celem jest zarobić w dłuższym terminie.
Dłuższym terminie, czyli jakim?
10 lat, 20 lat, 30 lat?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

@ninja może zadaj autorowi pytanie czy jak mu wejdą pozycję na BE to czy jest gotowy zamknąć, czy godzi się na stratę depo. Patrząc na kanał NQ i na powtarzające się korekty, oraz na ostatnie zejście kapitału
N_Tesla pisze:
27 lis 2021, 12:26
Stan otwartych pozycji na 26 listopada 2021 godzina 23:59

Zysk/Strata: 12 724,61 zł

Liczba otwartych pozycji: 21
Mogę podejrzewać że depo nie wytrzyma, chyba że będzie redukcja pozycji i/lub depo jest w granicy minimum 50k. Dodatkowo nie wiemy nic o autorze, ile ma doświadczenia, czy jest zyskownym traderem czy jak większość tu pojawiających się założył wątek na kozaku gdy już był plus, a potem zniknie jak każdy inny. Nie wiadomo czy to nie Dambo który akurat dobrze idzie z KOLEJNYM nowym kontem, i akurat to jedno wkleja.. Akurat krzywa kapitału zaczyna się od niedawna, czyli albo nowe konto, albo świeżak który się wbił w trend.
@Dambo nie obraź się za przytoczenie, nie mialem dosłownie Ciebie na myśli.

@autor też się nie obraź ale nie widzę żadnych dodatkowych danych o koncie, jaki kapitał, początkowa obsuwa 5k jakim było procentem, itd. Mi to potrzebne do niczego bo i tak rzadko tu wchodzę , ale wiele ludzi bez doświadczenia wchodzi tu i zacznie marzyć jak to fajnie w kilka dni/tygodni zrobić 20k do przodu. Popatrzą, wpiepszą do broka 10k, wejdą AL-IN i będą beczeć że ich skasowało, a przecież miało rosnąć. Jestem za transparentnością stąd mój komentarz.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

Po tym co dzisiaj się stało i jak autor nie zamknął pozycji to może być niezbyt miło na rachunku.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@dzikson, zapytałem jak zapytałem, bo mam podejrzenie, że autor chce tu zaaranżować coś w stylu funduszu pasywnego opartego o indeks giełdowy. No bo takie są podobno najlepiej zarabiające w dłuższym terminie. Tylko, że to wtedy się liczy na wiele lat, nie na tygodnie, czy miesiące. No, bo, jakiż cel przyświeca komuś, kto nie bierze zysków, a patrzy jak te zyski topnieją w oczach?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Ja pamietam jak kiedyś H. Woźniak mówil wprost. Na początku mojej kariery z FX. Ktoś kto dobrze profitowa pozycje zamienia w stratną jest zwykłym frajerem.
Budowanie piramidy jak najbardziej pomysł dobry. Ale może sie szybko zamienić w stratnego grida. Niestety. Bez SL nie ma racji bytu.

N_Tesla
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2008, 15:48

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: N_Tesla »

Stan otwartych pozycji na 30 listopada 2021 godzina 23:59

Zysk/Strata: 19 471,34 zł

Liczba otwartych pozycji: 21

N_Tesla
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2008, 15:48

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: N_Tesla »

Zapraszam na podsumowanie miesiąca.
Poniżej zrzuty ekranu z wyciągu otwartych transakcji i innych parametrów konta (stan z 30 listopada 2021).
Swoją drogą zawsze zastanawiałem się dlaczego wymazuje się numer rachunku, to że imię i nazwisko jest wymazane to zrozumiałe. Czy ktoś na podstawie tej informacji jest w stanie włamać się na moje konto? Jeśli tak, to co może zrobić? Zamknąć transakcje? Nic mu to nie da.
W każdym razie podane zostały numery zleceń a wymazane numer rachunku i dane personalne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

N_Tesla
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2008, 15:48

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: N_Tesla »

Jak widać wczoraj udzieliły się emocje po gwałtownym spadku. Listopad był miesiącem gdzie trochę rzucało. Grudzień zaczął się bardzo dobrze i liczę, że tak pozostanie. Jak będzie zobaczymy. Poniżej miejsce gdzie emocje wzięły górę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

N_Tesla
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2008, 15:48

Re: Nasdaq100

Nieprzeczytany post autor: N_Tesla »

Jeśli chodzi o pytanie jak długo chcę trzymać otwarte pozycje odpowiedź na dzisiaj brzmi nie wiem. To zależy od tego jak rynek się zachowa. Liczę, że średnio biorąc będzie iść w górę. Na razie jest 21 otwartych pozycji. Po cichu liczę, że uda mi się dojść do kilkuset otwartych pozycji, ale to jest rozłożone w czasie. Nigdy nie byłem dobry w określaniu momentu wejścia dlatego moim atutem jest czas (na przykład otwarcie pierwszych transakcji na wzrosty już we wrześniu czyli zdecydowanie za wcześnie). Oczywiście przy większych cofnięciach muszę z większym zdecydowaniem zamykać najwyżej otwarte pozycje dla własnego bezpieczeństwa.

ODPOWIEDZ