DayTrading: Piątek 22.10.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Piątek 22.10.2021

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

crok. pisze:
22 paź 2021, 16:39
przeciez handluja z eu i usa wiec kurs ma wielkie znaczenie a jak miesiecznie urosla waluta 11% too tyle drozsze maja towary i bledne kolo bo inflacja znowu do gory bo towar drozszy. dodatkowo % waluty nic nie robil na spekulantow wiec moze to dobry ruch z obnizaniem % jak caly swiat obniza i drukuje.
ciekawia mnie te zlote ruchy na poczatku sesji bo kto ma tyle chajcu aby w chwile 20centow podniesc
Nie do końca. Najwięcej towarów Turcja ściąga z Rosji i Chin. Nie zapominaj o eksporcie, tutaj króluje Europa. Dla eksporterów to raj przy słabej lirze. Zgadza się inflacja jest zła, ale stopy są wysokie, suma sumarum kto zarabia i wydaje w Turcji ma lepiej niż np w Polsce gdzie różnica między stopami a inflacja najprawdopodobniej jest ponad 10%.
Mam znajomych którzy uciekają z kapitałem z Polski i Turcja to główny kierunek inwestycji. Mają dużo lepsza demografię i lepsze położenie niż Polska.
Ekonomia współczesna nie ma nic wspólnego z teorią sprzed lat. Za jakiś czas będziemy mogli polemizować.
Przeczytaj fajny artykuł.
https://forsal.pl/biznes/aktualnosci/ar ... y.html.amp
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 22.10.2021

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

navik pisze:
22 paź 2021, 18:09
XAB pisze:
22 paź 2021, 18:04
JESZCZE TEN EDZIO NA NIZEJ 1,16 I BYLOBY OKI
tsunami gotow na te 3 proc spadki?
kiedys navik spasc musza moze to juz :568: mykam na imprezke trzymkaj się
ja na nygusie mam esy
Sp wróciło na szczyt , Nasdaq zapóźniony odrobine , ale jeszcze jest tydzień października wiec trochę czasu jeszcze ma Nasdaq na powrót .

Po to wracali żeby teraz walić w dol bez opamiętania ? No chyba raczej nie . Ihmo
szybko powrócili i moja pozycja na sell wyleciała z sl wąskim
ale potem złapałem cząstke ruchu korekcyjnego, Oczywiscie moim zdaniem
Korekta płaska rozszerzona często wystepująca w ruchu trendowym na indeksach us
A NQ to sobie sami oceniajcie :)

4545 korekta moim zdaniem i dalej UP
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2021, 18:50 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 1 raz.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 22.10.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

Ooo...i juz po spadkach :lol:

XAB napisze to jeszcze raz i specjalnie dla Ciebie : „ indexy sa po to żeby rosnąć” :!: :p
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

el_gringo_
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 20 mar 2020, 23:15

Re: DayTrading: Piątek 22.10.2021

Nieprzeczytany post autor: el_gringo_ »

navik pisze:
22 paź 2021, 18:45
Ooo...i juz po spadkach :lol:

XAB napisze to jeszcze raz i specjalnie dla Ciebie : „ indexy sa po to żeby rosnąć” :!: :p
i podkreślam :564:

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 22.10.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

navik pisze:
22 paź 2021, 18:09
XAB pisze:
22 paź 2021, 18:04
JESZCZE TEN EDZIO NA NIZEJ 1,16 I BYLOBY OKI
tsunami gotow na te 3 proc spadki?
kiedys navik spasc musza moze to juz :568: mykam na imprezke trzymkaj się
ja na nygusie mam esy
Sp wróciło na szczyt , Nasdaq zapóźniony odrobine , ale jeszcze jest tydzień października wiec trochę czasu jeszcze ma Nasdaq na powrót .

Po to wracali żeby teraz walić w dol bez opamiętania ? No chyba raczej nie . Ihmo
NAVIK
Zadne tam w dół bez opamietania :idea:
ale wlasnie jest ten tydzien pazdziernika i takie zejscie w dół by mozna bylo postawic lki na listopadowe drukarki to az by było wskazane
pisales o wsparciu na 15170 czyli takie tam 15k-15200 wiadomo najlepiej 15k
to byłby miodzik na wzrosty potem :568: i na nowe ATH
mnie caly czas bardziej interesuja wzrosty niz spadki dlatego tez ski stawiam po 0,05l i rzadko wieksze
a elki a na pewno jak zaczne to postawie wieksze przynajmniej 0,1 lot
I im wiecej spadną tym mocniej WEJDE w LKI

bede mial chwilke to moze tego nygusa rozrysuje na ten tydzien przyszły
NA RAZIE TO TAK MNIEJ WIECEJ NA M15 na poniedzialek
https://zapodaj.net/102ef807ac91b.jpg.html
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 22.10.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

navik pisze:
22 paź 2021, 18:45
Ooo...i juz po spadkach :lol:

XAB napisze to jeszcze raz i specjalnie dla Ciebie : „ indexy sa po to żeby rosnąć” :!: :p
navik tylko tyle :568:
to D1
O NIC WIECEJ mi nie chodzi tylko o zejscie choc w czerwone kółko
https://zapodaj.net/b5d6730a77c20.jpg.html
podkreślam
jestem za wzrostami tylko jest mały problem
chce by roslo wtedy gdy ja mam lki :P
a jak widac nie mam nawet jednej jeszcze :)
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 22.10.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

XAB . Wiadomo ze wszyscy chcemy zarabiać ( najlepiej „miliony” w 5 minut :lol: ), kiedyś ( 2 tygodnie temu) wklejałem rozkminke nt nasdaqa, jak do tej pory sie sprawdza jeden ze scenariuszy który tam napisałem i na który liczyłem bardziej niż na pozostałe ....nawet odbicie poszło „w punkt” - od pivota z D1 o których pisałem.

Co z tego ? Jak nie miałem czasu żeby tego dopilnować jak należy, no i oczywiście brakło cierpliwosci żeby wytrzymać ciśnienie . A wejście w L na pivocie z D1 było idealne :!: poszli w górę jak strzała, a ja jakieś okruszki zebrałem zamiast wyrwać tym banksterskim krwiopijcom konkretny pieniądz.

Wniosek ? Ano taki, ze dupa nie trejder jestem i trzeba walczyć w tej nierównej walce dalej , byle w dobrym kierunku grać i nie stracić depozytu ...i dalej łudzić sie na „ miliony” ... :lol:

Łooo... na takie „filozoficzne” przemyślenie mnie naszło :lol:

Ps . Docelowo w tym scenariuszu zakładałem i zakładam nadal nowe ATH .
Zobaczymy kiedy to zrobią , bo że zrobią to raczej oczywiste ...ihmo
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Zablokowany