Buncol_journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

w tym moim długim potoku słów dane wziałem z raportu metatradera
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1002
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: dopra »

niezłe zyski % wykręciłeś, przy procencie składanym jak Ci tak dalej pójdzie to będzie nieźle

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

dopra pisze:
30 gru 2021, 20:48
niezłe zyski % wykręciłeś, przy procencie składanym jak Ci tak dalej pójdzie to będzie nieźle
Nię będę już nic wpłacał i jak będzie możliwe wypłacał. Jedynie w sytuacji kiedy otworzy się zbyt dużo pozycji ( bo tak już miałem) i wtedy szybki przelew do czasu zamknięcia pozycji i wypłata tej samej kwoty + o ile wytrzymam, zero wpychania łap w otwarte pozycje przez ea ( bo z tego powodu miałem więcej strat), zyska ok , straci ok - raz w tyg sprawdzenie czy można było zmienić coś w parametrach wejściowych i wyeliminować stratę.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

ninjaproject pisze:
30 gru 2021, 19:22
AndrzejKsiazek pisze:
30 gru 2021, 17:25
To jeszcze podsumowanie na koniec roku:
Z akcjami daje sobie spokój, EA sobie radzi ale na chwilę obecną nie dysponuje kapitałem żeby nie zarabiać groszówki a jakieś normalne pieniądze.
Konto real XTB odpalone z początkiem września 2021 z kapitałem kilka stówek z dopłatą jak miałem wolne środki. Obecnie mogę sobie pozwolić na wejścia z małym lotem ( dlatego zarobek czasmi jest śmieczny). Obecnie mam ustawionych ponad 40 wejść w różnych godzinach na różnych instrumentach i dalej testuje. Nie wiem czy dobrze, czy może i zle ale po testach na danych historycznych wrzucam z najniższym możliwym lot i oberwuje. Demo i testowanie....jak sam się przekonałem nie ma sensu, taką mam opinię.
EA w trakcie tych kilku m-c było poprawiane a to z powodu błedów a to dlatego, że miałem pomysł na zmiany. Zostawiam na chwilę obecną to co mam i tym będę chciał grać przez kolejny rok. Pewnie coś przyjdzie mi do głowy i będzie kolejna modyfikacja ale... Wracając do testów, ustawienia, godziny wejść testuje na minimum 2 lata do tyłu lub maks na jakie pobierze historię dla np. m5.
Co do zasad na jakich EA gra to w skrócie, każdy a to każdy intresujący się giełda, fx czytał o tym i te zasady zna. Żadne wodotryski, kreski rysowane, poziomy, wsparcia itd itd. Nie od dzisiaj wiadomo, że coś prostego najlepiej i najdłużej działa.
Wejść od września było 172 ( w tym z palca, ale tego było mało) , pozycje krótkie 91 - zyskownych 75%, długie 81- zyskownych 80%, zysk kwotowo ok. 30%.
Nie wiem jakie macie systemy i z jaką skutecznością wejść ale mi się wydaje, że daje rade jak na takiego amatora jak Ja.

Zobaczymy co przyniesie 2022, jak będzie czym się chwalić to wrzucę coś od czasu do czasu.
Z takimi wynikami zgłoś się do jakiejś firmy, która zatrudnia traderów.
Przecież masz rewelacyjne wyniki.
Na świecie jest mnóstwo hegde fundów, które operują na skuteczności w okolicach 40%, a i też zarabiają.
Z twoją skutecznością, o ile nie pozwalasz na zbyt duży drawdown i pilnujesz momentu cięcia straty, to jesteś mistrz tradingu.
Weź się dobrze zastanów:
30% z zaledwie 1 miliona PLN = 300 K PLN.
Gdzie tyle się zarabia?
To jest w sumie ciekawy temat. Jakiś konkretny hegde fund możesz wymienić?
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

Nowy rok zaczynam tak, przemyślałem to i jednak wklejanie tutaj wyników pilnuje mnie bardzo przed....Ja nie dam rady? potrzymaj piwo ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

Chęci powalczyć ma jeszcze US.30+ TP 36843, zobaczymy czy pierwsze wejście ea na tym instrumencie przyniesie zysk czy stratę.

OIL dwa razy "dotykał" TP dlatego po cofnieciu podjąłem decyzję, że zamykam + zmniejszam TP o 10p dla kolejnych wejść - to nie pierwszy raz jak liże TP i odwrót.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

AndrzejKsiazek pisze:
04 sty 2022, 19:11
Chęci powalczyć ma jeszcze US.30+ TP 36843, zobaczymy czy pierwsze wejście ea na tym instrumencie przyniesie zysk czy stratę.

OIL dwa razy "dotykał" TP dlatego po cofnieciu podjąłem decyzję, że zamykam + zmniejszam TP o 10p dla kolejnych wejść - to nie pierwszy raz jak liże TP i odwrót.
OIL masz Sell, to musi ci Ask dotknąć TP. To, że Bid dotknął, to nie zamknie pozycji.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

dlatego 10 p mniej na TP powinno pomoc .
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

Błedy i strata prawdopodobnie z mojej winy, podobny błąd miałem w zeszłym roku i do dnia dzisiejszego spokój. Zmiany w ustawieniach tych ea, które wywalały błędy i zobaczymy, tak to byłoba dzisiaj jak narazie skuteczność 100%.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Buncol_journal

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

finansowo, kilka bułek mniej ale qurde co to się takiego strasznego stało, że tak w dół poleciały indeksy ? EA nie pobiera zadnych danych i ogromna strata (80 pln ale x razy lot), która motywuje mnie do tego aby szukac lepszego wescia lub skupic sie na nasdaq, ktory daje mi zarobek.Nasdaq daje mi fajne wejscia(nie parztmy na kwoty) skupic sie tylko na tym i olać resztę ? Duży lot brać po 200 pkt. ,nie wliczajac moich błedów) jest genialny do gry. Po co łapać wiele srok za ogon jak można jedną i żyć spokojnie :)
Od początku roku tak 100+ wygląda
p.s a to styczeń, pojeb... czas do grania, w testach histor. też mi zawsze tracił w tym m-c.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

ODPOWIEDZ